reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pod czym śpią?

Mój synuś śpi w body z krótkim rękawkiem i przykryty jest 2 pieluszkami. Przez pewien czas spał w body z długim rękawkiem i przykryty był kocykiem ale przegrzewałam go. Pieluszki są lepsze niż kocyk bo lepiej układają sie do ciała więc mały ich nie skopie.
 
reklama
mój słodziak urodzony w październiku ale bylo cieplo wiec jako maluszek spal pod leciutka kołderką a i tak miałam wrażenie ze takiemu maluszkowi jest na pewno zimno:tak: a potem na krótko śpiworek ale nie sprawdzil sie bo maly jest wiercipieta i nie mogl sie przekrecac jak juz sie nauczl oczywiście a obecnie w pokoju ma ok 23,5 stopni bo na dworze cieplo i pod kocykiem spi a jak jest chlodniej to pod kolderka ale i tak sie rozkopuje musze w nocy do niego wstawac go przykrywac troszku a wogole to nie znosi byc przykryty czym kolwiek i najchetniej spal by na golasa no ale to chyba jak zamieszkamy w afryce :) wiec jak marudzi wstaje odkrywam go powierci sie i spi dalej, taka dziwna bestia :-) a piżamka na długi rekaw i nogawke i bez skarpetek bowiem nie lubi krotkich rękawków chyba raczki marzły :)
 
Ostatnia edycja:
U mnie w zimie urodzony, ale sąsiedzi tak nas grzali, że było 27C w mieszkaniu mimo zakręconych kaloryferów i otwartych okien. Więc jakby lato.

Bardzo krótko spał w rożku - ten model jakoś owijania nie lubił. Ale jak chcesz owijać to możesz w tzw. otulaczki (to jest a la rożek tylko cieniutkie), albo zawinąć w pieluszkę i zawiązać np. wstążeczką - to oczywiście metody dla maluszka. Potem były kilka miesięcy śpiworki - cienkie raczej niż grubsze, w środku mały w bodziaku. Potem się obraził na śpiworki, więc przyszła era pajacyków - mały w bodziaku plus grubszy pajac (np. polarkowy na suwak). Niestety z wiekiem coraz bardziej mu gorąco w nocy - teraz śpi w samym pajacyku bawełnianym. Kołderki nie wchodzą w grę, wyłazi spod nich od razu i drze się, żeby je zabrać z łóżeczka bo nie ma gdzie spać jak tam jest kołderka. Kocyki - jeszcze gorzej, bo się zaplątuje i nie daje rady wyplątać...
 
U nas maly spi w tym worku do spania i jeszcze nakryty kocem. Strasznie sie kopal wiec zdecydowalismy sie na ten worek bo w nocy budzil sie z powodu zimna jak sie skopal.
 
Tylko i wylacznie spiworek ! Zadynch rozkow (nie wygodne dla malucha )i zadnej kolderki, kocykow (dziecko sie czesto odkopuje i naciaga na siebie !)
Nie ma nic lepszego i praktyczniejszego dla malucha !!!
(moja niunia ma teraz spiworek na dlugi rekaw: pod spodem body i spodenki :)
Czesto kupuje jej wiekszy,zeby bylo jej wygodniej (np. na 62 cm -70 ! )

acha: dluuugo zastanawialo mnie ,czemu moja coreczka budzi sie po pare razy w srodku nocy ... probowalam wszystkiego i w koncu okazalo sie ,ze bez skarpetek bylo jej zimno -warto wziac to pod uwage ;)
 
Ostatnia edycja:
Tylko i wylacznie spiworek ! Zadynch rozkow (nie wygodne dla malucha )i zadnej kolderki, kocykow (dziecko sie czesto odkopuje i naciaga na siebie !)
Jesli dziecko lubi spiworek,moj nienawidzil, nie ial swobody ruchow nozek, jak go wsadzilam to musialam szybko wyciagac tak wrzeszczal................
Juz w szpitalu nie cirpial rozka i i by krepowany.zawsze jakims cudem rece wyciagal na wierzch:laugh2:

Od urodzenia spi pod kolderka.............do dzisiaj sie ciagle rozkrywa a ma juz 2 latka.Chociaz ostatnio jak mu za zimno to sie sam przykryje nieporadnie hihiih ale przykryje
 
...dlatego napisalam ,ze ja kupuje zawsze troche wiekszy spiworek ... zeby moja niunia mogla sobie swobodnie pomachac nozkami...(wtedy jest tak ,jakby spala pod kolderka - tylko bezpieczniej )
...jakbym teraz dala mojej coreczce kolderke , to by ciagle sie nia nakrywala - albo rozkopywala...:confused2:
... musialabym wtedy co pare minut latac i ja spowrotem przykrywac...:crazy:
W rozku czula sie wlasnie skrepowana - bo dwoch tygodniach -wyrzucilam go w cholere !:sorry:

Prawda jest taka, ze niektore niemowleta uwielbiaja sypiac w rozkach - inne znowu potrzebuja "przestrzeni" ,tak jak moja niunia hihi :cool2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chciałbym dodać, że prawdopodobnie u każdej z was jest inna temperatura w domu. Każdy zatem powinien dobrać odpowiednie nakrycie w zależności od pory roku, a co za tym idzie temperatury. U nas jest około 21,5 stopna, mała śpi w body z krótkim rękawem i pajacyku, nakryta kołderką. Zresztą zawsze można dotknąć ręką karczek i sprawdzić czy jest spocony, czy może zimny.
 
Do góry