reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podawanie lekarstw

gruba

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2005
Postów
520
Cześć. Drogie koleżanki proszę o porade jak podawać leki dziecku, u mnie znane mi sposoby zawodzą i nie wiem co robić, a przecież muszę jej podać. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
Witam
ja podaje wszystkie leki nawet witaminki przez strzykawke ;) jest to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób jaki znam .
pozdrawiam
 
No wlaśnie też mi się tak wydawalo ale moje dziecie wypluwa calązawartość strzykawki. Tzn jak jej wciskam z boczku to wypluwa a jak prosto do gardla tak gębiej to albo wymiotuje albo się zachlystuje. nie pomaga z lużeczki ani jako dodatek do picia czy do jedzenia. Help
 
gruba pisze:
No wlaśnie też mi się tak wydawalo ale moje dziecie wypluwa calązawartość strzykawki. Tzn jak jej wciskam z boczku to wypluwa a jak prosto do gardla tak gębiej to albo wymiotuje albo się zachlystuje. nie pomaga z lużeczki ani jako dodatek do picia czy do jedzenia. Help

U mnie tez na poczatku wypluwałą ale wziełam ja na sposób chwytam jaedna reka za oba policzki i robie dziubek i wtedy wstrzykuje lekarstwo na bok policzka i trzymam do tej pory az połknie ;). Niezawsze jest spokojna na poczatku strasznie płakała a teraz jest juz ok :)

pozdrawiam
 
Na całe szczęście nie mamy tego problemu, Adaś mimo że ma dopiero 3 miesiące wszystkie witaminki i lekarstwa wypija wymieszane z herbatką z kubeczka.
 
gruba ja tez wstrzykuje hubertowi strzykawka tylko taka co z lekami byla w pudelku i leje po troszku doslownie na jezyczek! w zasadzie wszystkie leki dla dzieci sa slodziutkie wiec czekam az sie zapozna ze smakiem i tak po troszeczku tylko na jezyk bo z jezyka juz nie wypluje tylko po podniebieniu rozmarze i musi przelknac! ale zawsze daje po troszku i wtedy nie zwraca i nie wypluwa! a jak jest cos goszkie i nie chce pic i zaciska mi buzke to tak jak mrowa1 lape za oba policzki i podaje! dziecko nie chce ale nie wie ze musi a my to dla ich dobra przeciez robimy! wiec wrazie czego niech cie wyzuty sumienia nie mecza ze na sile jej wmuszasz albo ze placze przy tym! zreszta dzieci szybko lapia i potem wykorzystuja pewne sytuacje!!!!!
pozdrawiam!
 
Ja ma taka strzykawke z panadolu dla dzieci powiem Ci, że ja po prostu najpier jej daje ta strzykawke a moje dziecko wszytko momentalnie wkłada do buzi a potem baaaaaaaarrdzo powoli jej wciskam lek i to pomoga ;D
 
Jas pierwszy raz musial brac lekrstwa jak mial 3 miesiace. Antybiotyk dawalam mu strzykawka , ktora byla w komplecie, ale kiepsko szlo. pod koniec lutego mila kaszelak i tez podawlam mu syropek ale juz normalnie lyzeczka. Przeciez ma juz prawie pol roku musi sie uczyc narmalenie pic a nie tylko smoczek ( kupilam miekki niekapek-avent ) i strzykawka
 
reklama
moja Mała lyka witaminki z łyżeczki w trakcie jedzenia do tej pory nie sprawia mi to problemu a i ona jest zadowolona bo jej smakują
 
Do góry