reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podążając za swoją pasją :)

reklama
Moją miłością są orchidee hoduje je już od 8 lat. Wcześniej moja kolekcja liczyła blisko 20 sztuk. Lecz gdy mała pojawila się na świecie z braku czasu musialam zredukowac moje ślicznosci. Na urodziny mężul obiecal mi kolejną sztukę tym razem gatunek botaniczny:-) juz nie mogę się doczekać
 

Załączniki

  • 1422441126415.jpg
    1422441126415.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 90
Moją miłością są orchidee hoduje je już od 8 lat. Wcześniej moja kolekcja liczyła blisko 20 sztuk. Lecz gdy mała pojawila się na świecie z braku czasu musialam zredukowac moje ślicznosci. Na urodziny mężul obiecal mi kolejną sztukę tym razem gatunek botaniczny:-) juz nie mogę się doczekać

Zazdroszcze ręki do kwiatów, u mnie wszystkie padają po tygodniu. Dostałam ostatnio gerbere w doniczce- ledwie zipie! Dostałam fiołka alpejskiego i już żółkną mu liście. Wydaje mi sie,że dobrze je podlewam a i tak umierają :-/ .... Twoja Orhidea wyglada za to kwitnąco.
 
Teraz juz przekwitaja ale mam okazy ktore mają po 40 kwiatów:-) mi wszystkie kwiaty padaja ale nie orchidee ja je kocham i chyba z wzajemnością
 
Kurcze, może spróbuje też z orhidea'mi. Kupię i dam Ci znać jak żyją ;).
Mojego fiołka właśnie pogłaskałam i podlałam, modle się aby mi nie zdechł
 
Te mi aktualne kwitną.. Cały rok cieszą oko jedne przekwitaja inne zakwitaja i tak w kółko
 

Załączniki

  • 1422441863064.jpg
    1422441863064.jpg
    25,8 KB · Wyświetleń: 86
  • 1422441874996.jpg
    1422441874996.jpg
    30,3 KB · Wyświetleń: 87
  • 1422441886557.jpg
    1422441886557.jpg
    29,3 KB · Wyświetleń: 91
  • 1422441898504.jpg
    1422441898504.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 94
Dziękuję miło mi:-) wcześniej były na oknie zachodnim i ładnie rosły. Teraz mam na wschodnim i tez jest dobrze jak widać:-) tylko rano trzeba okno wschodnie cieniowac bo slonko jest ostre i liscie moze im poparzyć. Podlewam je raz w tygodniu. Zalewam całą doniczke woda ( wczesniej dostaną w temp pokojowej) przez 30 min. stoją w tej wodzie, a później ją wylewam. Podlewam rano by do wieczora zdążyla woda odparowac z korzeni. I trzeba uważać by nie zalać storzka wzrostu bo kwiat zgnije
 
No widzisz, najważniejsze wiedzieć co robić a jeszcze ważniejsze wiedzieć jakiego się ma kwiata. Ja przez pierwsze 2 tyg nie wiedziałam jakiego kwiata dostałam i podlewałam "na oko". Teraz staram się zgodnie z zaleceniami, ale ni hu hu...dzieki Bogu z ogrodnictwa nie zyję!!
 
reklama
Do góry