reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podwyższenie alimentów

geroland

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Luty 2010
Postów
147
bardzo proszę o pomoc mam bardzo nie typową sytuacja ...
w 2010 roku w maju zostały mi zasadzone alimenty na córkę po 300 zł miesięcznie od miesiąca stycznia(od daty złożenia przez mnie pozwu) ojciec małej zobowiązał się że będzie mi płacił po 600 zł do momentu spłaty zaległości płaci aktualnie po 350 a zaległość do tej pory nie spłacona czy mogę udać się z tym do komornika???

i moje drugie ważne pytanie jak pisałam wcześniej alimenty zostały mi przyznane w maju zeszłego roku w kwocie 300 zł chciała bym sie dowiedzieć czy mogę wnosić o podwyższenia alimentów córka obecnie ma 14 miesięcy uczęszcza do żłobka a jej potrzeby znacznie zwiększyły się od ich przyznania .. ja jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku poszukuje pracy ale jako samotna matka mam problem ze znalezieniem czegoś.. problem zaczyna się bo ojciec małej ma nowa rodzinę (córkę 5 miesięcy młodsza od mojej) czy to może spowodować że nie rozpatrzą pozytywnie pozwu??? bardzo proszę o pomoc
 
reklama
No jasne że mozesz isc do komornika.Podlicz tylko ile wynosi zaleglosc i zglaszaj jak najszybciej.Komornik doliczy jeszcze odsetki jemu za nieplacenie na czas zaleglych.Zapewne w wyroku masz napisane ,do jakiego dnia miesiaca ma wplacac wraz zaleglymi odsetkami.
U mnie ex mimo wyroku placil tylko bierzace alimenty a zaleglych nie zamierzal.wiec 2 tyg po ogloszeniu wyroku zglosilam do komornika i szybko sciagneli i jeszcze odsetki za zwloke mu naliczyli.

A jesli chodzi o podwyzszenie to rowniez jak najbardziej mozesz skladac wniosek do sadu.Aby wnosic o podwyzszenie musi minac minimum pol roku og wyroku,chyba ze twoja sytuacja nagle sie zmieni na gorsza np,stracisz prace itd.300 zl to niska kwota a tym bardziej ze nie pracujesz wiec masz duze szanse na podwyzszenie.Musisz tylko odpowiednio uzasadnic.
Powodzenia.
 
Wazne ile ojciec dziecka zarabia.Jezeli wiecej niz najniżsa krajowa to masz duze szanse na podwyzke.
Zycze powodzenia.
 
Do góry