reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

hellołł :)

Vill super weekendu
Angel też uważam, że mu się unormuje, jeżeli jest to możliwie działaj rutynowo, schematami, tak żeby każdy dzień wyglądał podobnie
Vill, Angel mój Grześ też natychmiast musi dostać jedzenie, nie ma że mama musi ręce umyć, albo dać witaminki/kropelki, już w tym momencie i koniec

My wczoraj byliśmy na parapetówce, dziecko nasze stworzone jest do wyjść, grzecznie patrzy i się uśmiecha. Dzisiaj w nocy, ominął jedno karmienie (zwykle je ok.3 i 5), więc jestem wyspana. Ale koszulkę mimo biustonosza z wkładkami miałam zalaną ;-). Pogoda zrobiła się ładna, tylko chłodnawo jest. Czekam na moich rodziców, bo jutro to wesele mamy.

Dziewczynki, odzywajcie się: Tunia, Kindzia, MaMi, Ajako, Kasiurek, Lina, Miska, Pere, Doris, Aadka i wszystkie cioteczki z BB
 
reklama
Angel Ty wyrodna matko Ty :-D
sama kręcisz na siebie bata :tak: Dzieci oglądające telewizję nie bardzo interesują się zabawkami bo za mało wrażeń im dostarczają :tak:
Ze snem u Ciebie jest jak u mnie było z Boryskiem ....

Miotlica super że Natalka taka opiekuńcza :tak:

Villandra pięć godzin wydaje Ci się za długo ?? Dusia 9h czasami miewa przerwy :sorry:.
Gratuluje sukcesów chustowych :-D

Nusia ja też sama nie kąpię :-) Ale my kąpiemy Duszkę dwa, trzy razy w tygodniu ;-) a tak to tylko przemywam buzię , szyjkę i rączki i pupę ;-)z tym sobie radzę sama :-D

Dobra słoneczko moje wzywa :-)
 
Witamy porannie :) albo przedpołudniowo :)u nas noce od 4 dni wygladaja tak samo, mała przesypia całe przeważnie od 22-24 do 9-10 rano :)) wiec sie wysypiam, oczywiscie rano jak w nocy nie wstane i nie sciagne to koszulka zalana :) u nas ładnie słonecznie wiec dzisiaj chyba wyjdziemy w koncu na spacer bo przez ostatnie dni padało albo strasznie wiało to siedzielismy w domu :/

Kaiulka ale was z mężem nosi jak nie parapetówka to weselicha :) fajnie że Grzesiu taki spokojny w gościach bo znając moją Roksane to by sie darła w niebogłosy :) my własnie mamy zaproszenie na 9 czerwca na wesele ale nie idziemy bo dziubka za mała, zreszta mi by było mało konfortowo siedziec z cyckiem non stop i jak karmic no i zreszta mąż na mecz do Warszawy jedzie na otwarcie Euro 8 czerwca więc tez nie bedzie jak isc na wesele na drugi dzien :))

Co do kąpieli maluchów już Roksane sama kąpalam i jakoś to nam szybko sprawnie poszło ale również osłaniam uszka żeby woda się do nich nie nalała :))
 
ahoj, witam przedpołudniowo:)
Maleństwo sobie aktualnie śpi, w nocy już nam się ładnie uregulowało spanie idzie spac ok. 20 , jedzonko ok. 2-3 i do 6 śpi, więc wszyscy wyspani i szczęśliwi. Właśnie uprzytomniłam sobie, że będę musiała jakoś Manię wykąpać sama, bo mój mąz na przełomie czerwca i lipca wyjeżdża na 10 dni do Rumunii, a kąpielą on się zajmuje, a ja jedynie asystuję:D ale pewnie przyjmę wzorzec Mini i będę co 3 dni kąpała małą:cool2: i jakoś dam radę, albo ktoś z rodzinki pomoże, w końcu wszyscy mieszkamy w jednym mieście;) My jutro wybieramy się na slub, zobaczymy jak Mani spodoba się kościół:D
 
Amandla my z Grzesiem w zasadzie co niedziele chodzimy do kościoła, organy go usypiają :-D
Last mnie cały życie tak nosi :-), ale Grzesia ze sobą nie bierzemy, zapas mleczka naprodukowany, dziadkowie będą go bawić, a ja ze 2 - 3 razy ściągnę sobie pokarm laktatorem ;)
 
witam

dawno mnie nie było... ale jakos tak czasu mało...

angel miło Cie widziec po długiej przerwie. kiedy kolejne odwiedziny rodzinki?? No i jak Wam sie mieszka??

Ina wysłałam 2 sms i mąż też :D a Hania śliczna jak zawsze....

Mata takie są kryteria w przedszkolach?? masakra... jak zwiekszysz te godziny to pewnie bedziesz musiała wiecej płacic?? prorodzinny kraj po lichu... szkoda słów.
u mnir też palimy w centralnym...

Maria ze zdjęc ta Twoja Pola wygląda jak aniołeczek a tu ty opowiadasz ze jej bliżej jej do małego diabełka. jak pozory mylą:D
macierzyńskiego jest 20 + 4 ale o te dodatkpowe 4 musisz napisac wniosek do pracodawcy...

bożenka czekałam na taki post od Ciebie, ciesze sie ze jest tak dobrz..

agusiakemisia ja poprosze te namiary na śdwieczki...

mini ja tez nie daje patrzec Jasiowi w tv i w kompa... na tv przyjdzie czas oby jak najpóźniej.. zreszta mimo ze cały dzien siedze sama to tv włącza dopiero mij maz jak wraca z pracy ja nie potrzebuje.... poza tym promieniowanie... tak wiem promieniuje wszystko, ale tv unikam...


Ja teraz ściągam pokarm a Jsś gada z małpkami na macie edukacyjnej
Owe małpki potrafi sobie już sam uderzyc żeby mu sie ruszały, do tego przewraca sie tak na półboczek. tak jak Rafałek vill chwyta pieluszke tetrową i nie chce oddac, ale to wygoda bo jak go nosze po domu to on sobie sam swoja pieluszke trzyma, jeszcze buzi sobie sam nie umie wytrzec ale próbuje bo pcha tą pieluszke do ust. :D ponadto chwyta np sznurki od bluzy (celem "I tak mnie nie odłożysz bo cie nie puszcze") i wszelkie firanki jak podchodzimy do okna. i tak samo wie juz jak wychlapac wode z wanienki :)

ponadto uregulował nam sie dzień....
wstajemy o 9 jemy śniadanie robimy kupe i dajemy czas mamie na umycie butelek po nocy zjedzenie sniadania i odciągnięcie mleczka. Póżniej wraca babcia z pracy to idziemy jej opowiedziec co sie nam sniło. o 12 jest karmienie moim odciagnietym mlekiem po czym zasypiamy czasem na 30 minut czasem na 2 godziny. Jak sie obudzimy to robimy porzadki lub gotujemy obiad lub sie uczymy.jak tata wraca z pracy to jemy z nim podwieczorek i po nim zasypiamy na poł godziny max, bo tacie tez trzeba opowiedziec cały dzień wiec nie wolno czasu marnowac na sen. kąpiemy sie przed 20 poźniej jemy czytamy bajeczki i albo zasypiamy przy bajeczkach albo odkładamy do łóżeczka i Jas zasypia sam. w nocy budzimy sie około 1-2 a póżniej 5-6. wtedy robimy kupe po jedzeniu i opowiadamy rodzicom co sie śniło. Tata idzie do pracy a my z mama w łóżku kimamy do 9 :D

Pieknie jest...

co do sexsu to nie czuje różnicy, Powiedziałabym że jest nawet lepiej ale to chybe kwestia tego dłuuugiego postu...


Ps już dawno skońx\yłam ściagac pokarm ale tak to jest jak sie post pisze 2 godziny....resta później

Też musze w końcu kupic chuste....
 
Mini ee tam one takie liche, malo kolorowe i nie interesujące :D Inne zajmuja go jak najbardziej :dry: Szczegolnie karuzela no niesamowicie nie myslalam, ze az tak ;-) Dzis znowu o 8 marudzil, chcial juz wstawac..a mama nie bardzo :zawstydzona/y: Wiec go do kolyski, odpalilam karuzele i mowie pol godzinki synku jeszcze mi daj! Padłam i obudzilam sie rowno 8:30 jak zaczal plakac bo sie zatrzymalo :-D Szok, teraz tez znowu sie nia interesuje od dluzszego czasu ;-)

Pinula i Ciebie chcialam dzis wolac bo tak sie zastanawialam gdzie sie podziewasz!! :-)
Odwiedzinki zakonczone na cale szczescie.. jedynie za siostra tesknie i chcialabym, zeby czesciej mogla przylatywac :( Reszta ..na odleglosc lepiej :p
Mieszka sie cudnie, na spokojnie nikt za sciana nie gada- to mieszkanko jest tak odeseparowane, ze zadnych sasiadow za scianami , jakies glosy slychac przez drzwi czasem jak ktos po schodach idzie ;-) WIec to daje duuuuzy komfort.. Szkoda, ze meza mam malo odkad pojechal ostatni 'gosc' same dable i pl dable ani jednego wieczorka razem :/
Dopiero w niedziele na rano i poniedzialek wtorek wolne to pierwszy raz sobie pomieszkamy jak nalezy ( czytaj tata sie zajmie malym rano, pozniej poda kawke i zrobi sniadanko :-D :-D )

Ciesze sie niezmiernie, ze Ci sie Jasiu naprawil i tak super funkcjonujecie juz :tak: I co lepiej o wiele na odciaganym butelkowym?? Jak widac chyba pomoglo :tak:

No nie karulezela sie wylaczyla a moj baczek drugi raz sam zasnal w kolysce!!
Pewnie lekka drzemka ale fajnie, ze cos takiego ma miejsce :-) DOpiero od wczoraj moze juz po tym skoku? ;-)
 
Hej kochane marcóweczki:-)

U Nas w miarę spokojnie
Wczoraj Aleks przespał mi cały dzień w chuście z krótkimi przerwami na jedzonko i spacerek 40 minutowy na dwór
Za to w nocy zasnąć nie chciał i dopiero po 1 w nocy zasnął
Chyba przez to całodzienne spanie

Teraz też sobie śpi ale grzecznie na łóżeczku

My też dziś jedziemy w goście, mam nadzieję,że Aleks będzie taki grzeczny w gościach jak zawsze

Vill udanego wyjazdu

A właśnie chcemy pod koniec maja wyjechać na kilka nocek na mazury i tu moje pytanie
Czy któraś się orientuję czy dla takich maluchów jest coś na komary? Albo coś po ugryzieniu, żeby mi maleństwo nie płakało ?
 
Atomówka nie pamiętam nazwy ale w aptece mi pani coś doradzała z jednej firmy było jedno profilaktycznie na odpędzenie a drugie jakby coś użarło na łagodzenie, jak sobie przypomnę nazwę to dam znać ale zapytaj w aptece bo na pewno coś jest i to już od 0+


WIEM CHICCO :happy:
 
reklama
Czesc dziewczyny;
Dawno mnie tu nie było, ale przy Małej to cieżko znaleźć chwilkę dla siebie. Karolinka wazy juz 4730g (czyli jest zaraz pod przyjeta normą). Urodziła sie z wagą 3820 a teraz przybiera sobie tak powolutku. Dzis szczepilismy ja na żółtaczkę - II dawke, kolejne szczepienia będziemy dawać inaczej niz podaje kalendarz szczepień. Wolimy odczekac niz atakować dziecko tyloma szczepionkami.

atomówka - na komary jest takie cudo: OPASKA MOSBITO DLA DZIECI ODSTR. KOMARY KLESZCZE (2337345751) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mam pytanie czy usg stawów biodrowych boli dziecko czy płakały wasze maluchy? Mama mnie nastraszyła, bo podobno za jej czasów to usg strasznie bolało i darłam sie w niebogłosy, bo lekarz tak wykrzywiał biodrami zeby je zbadać. Mysle ze moja mama jest strasznie przewrażliwona i na płacz tak reaguje ale wole was zapytać.
milego, slonecznego weekendu!
 
Do góry