reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

porannakawa - ale te kociaki są cudowne!!!! :-) Twoja Zocha to by musiała się odpędzać ode mnie :-D ja bym ją chyba schrupała :-D:-D CUDO!

vilmaq - nie denerwuj się bardzo, pójdziecie do lekarza i pewnie się okaże, że wszystko dobrze! 3mam kciuki!

Ja dzisiaj mam takiego lenia i jeszcze ta senność, masakra, a obiad trzeba jakiś zrobić, idę zlepię kopytka i tyle ze mnie dzisiaj :-p
 
reklama
cześć dziewczynki :) jestem nowa na Waszym forum, termin porodu mam na 2 kwietnia, to moja druga dzidzia. Mam już córeczkę, teraz będzie synek :-). Byłam już forumowiczką na kwietniówkach 2008 i miło wspominam pogaduchy z dziewczynami, zawsze mozna się coś ciekawego dowiedziec, rozwiać wątpliwości , itp :happy:
 
Witaj lene :)

gochson
no dokładnie z tą różnicą że mam jeszcze domku 5cio latka któremu do czasu pójścia spać muszę jakoś umilić czas z mamą :) jednak przy drugiej ciąży odpada lenistwo bo trzeba myśleć jeszcze o dziecku (lub dzieciach) dlatego podziwiam mamy które mają więcej jak jedno dziecko i niejednokrotnie z niedużą różnicą wieku :) szacun
 
Witaj Lene! Widzę, że sobie "upatrzyłaś" kwiecień na m-c urodzin dzieciaczków;-)- ja też będę miała juz drugie "kwietniowe":-)
Julianna- trzymam kciukole!!! Czekamy na wieści:tak:
 
Może napiszę trochę o sobie :-) Zaczynam własnie 22 tydzien ciąży, na plusie mam 5 kilo , nie wiem czy na tym etapie to dużo czy mało. W każdym razie z córą przybyło mi 30 dodatkowych kilogramów:szok:, to była jakaś masakra i tym razem postanowiłam ujarzmiać mój apetyt na słodycze zamieniając je na owoce i warzywka, bo powrót do starej wagi wcale nie był lekki mimo , ze kazrmiłam prawie 18 miesięcy piersią . Odnośnie moje ciąży to czuję się rewelacyjnie, i oby tak do końca. Poza początkowymi dolegliwościami teraz zapominam się czasem ze jestem w trochę odmiennym stanie :sorry2:. Ruchy maleństwa poczułam już w 16 tygodniu! ponoć to norma w kolejnych ciążach, i co śmieszne nie było to żadne smyranie motylka, żadne rybki w brzuszki tylko dosyć mocny kopniak :-p Tak mały ma do dziś, co widać idealnie przez powłoki brzuszne, tańczy jak szalony :) Jedyna rzecz jaka mni enmiepokoi mimo ze byłam wczoraj u gina to fakt ze dziecko jest ulozone bardzo nisko, , nawet zeby zrobić usg musiałam zdjąć majtki, bo główka znajdowała się poniżej spojenia łonowego... ruchy czuję też poniżej linii bikini zazwyczaj, do tego zaczął mi twarnić brzuch, zwłaszcza wieczorami..i przez ten ucisk, który odczuwam czasem mam wrażnie ( mam nadzieje, że mylne ) zwłaszcza kiedy wchodzę po achodach lub długo stoję, że maleństwoi za chwilkę mi wypadnie:zawstydzona/y: Lekarz stwierdził wczoraj , że szyjka ma 45mm i ze wszystko dobrze wygląda z dołu, jednak zlecił mi częstrze wizyty... napiszcie dziewczyny, czy któraś z Was może też odczuwa coś takiego? czy może przy kolejnej ciąży to się częściej zdarza?? Nie ukrywam, że przez to , że cały czas czuję ten "ucisk na krocze" nie przestaję mysleć o tym czy wszystko jest ok.... Pozdrawiam i zgóry dzięki za odpowiedż :happy:
 
lene - witaj :-) ja niestety nie pomogę, bo to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowością. Natomiast 5 kg w 22-tygodniu to szacun. Ja juz mam 9 kg a to dopiero 20-ty. Pewnie niedługo zrobi się ze mnie niezła beczułka.
 
dzięki dziewczyny za miłe powitanie , MamiDo - tak jakoś wyszło - chociąz nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że dziecko przyjdzie na świat na wiosnę :) miło wspominam czas narodzin córci (byłam na kwietniówkach- przenosiłam 10 dni i urodziłam przez cc 3 maja:happy:, co tym razem raczej mi nie grozi) superancki to był czas - emocje związane z narodzinami dizecka, przyroda budziła się do życia :) pierwsze spacery, pogoda coraz ładniejsza no i na lato dzidzia już całkiem odchowana :-)
 
lene witaj :)) powialo optymizmem u lala : ) Ja jestem na skraju 27.04 , wiec jak sie opozni to rowniez bede majowa . Pewnie kazda z Nas sie cieszy, ze to bedzie wiosna -ze swoim kochanym dzidiziusiem:)
Aaa i ja rowniez mam nisko dzidziusia :( niby wszystko ok, ale z tego co mi lekarz powiedzial pozniej wszystko powinno podejsc do gory. Mozliwe, ze po pierwszej ciazy Twoje wiezadla macicy sa bardziej poluzowane , ale nie wiem nie jestem ekspertem - najlepiej lekarza pytac, a jak masz mozliwosc zapytania innych lekarzy to sprobuj :)
 
Ostatnia edycja:
Ja trochę się obawiam wiosny, bo jestem alergikiem i od 6 lat wiosną i latem brałam leki, a teraz będę musiała ich zaprzestać. Nie wiem jak ja to zniosę, ale nie ma co martwić się na zapas.
 
reklama
Gochson alergia w ciązy jest znacznie mniej dokuczliwa, a jak cos się będzie dziać to idź do alergologa bo sa leki które można brać w ciąży.

Lene moja dzidzia tez jest nisko, też mi brzuch twardnieje, nie martw się, a 5 kilo to nie tak dużo ;-)
 
Do góry