reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

czizys - napisałam takiego długiego posta i sie skasował :crazy:
wiec zaczynam od nowa:
Witam Was wszystkie, dawno mnie nie było. Mały jakiś ostatnio marudny - zęby, jak u większości. Mamy juz 2 i górnie już tuż tuż
Gochson - czemu ty sie o kasze martwisz, przecierz 9,500 to nie wydaje mi sie za dużo, Igor też 9,5 waży i jakiś miesiąc młodszy jest, i wcale bym go grubym nie nazwała.
Spanie w dzień juz w miare unormowane. Spi 2 razy na dzień, raz to tak 45 minut i raz okolo 1,5 - 2 godz. Bardziej mnie denerwuje nocne budzenie się. Wstaje przynajmniej 2 razy i butla musi być!!! A jak miał tak 2, 3 miesiące to przesypiał, od jakiś 7 tygodni sie tak budzi. Znacie jakies sposoby na przesypianie nocy ??? musze go jakoś odzwyczajać czy samo przejdzie?? Ze starszym tak nie miałam, przesypiał jak tylko 2 miesiące skonczyl.
Dla dziewczyn wracających do pracy życzę powodzenia! Dla Was i Maluszków. Fajnie miec babcie która może sie zająć. Wiem z doświadczenia ( po starszym synku) że inne opiekunki czy żlobki to stres na maxa - dlatego trzymam kciuki!!!
Ja musiałam zrezygnować z pracy i czasem sie czuje jak kura domowa i brakuje mi - ludzi - poprastu!!!;-)
 
reklama
Gosik-Jesli woriwadzils juz gluten polecam kasze manna przed spaniem, jesli nie to jakas bezglutenowa, a jak sie w nocy maly budzi zmniejszaj ilosc mleka rozpuszczonego w wodzie jesli pije 180ml. i sypiesz 6 miarek mleka to na nastepny dzien wsyp5 a potem 4 i tak dalej az bedzie sama woda, pozniej stopniowo zmniejszaj o 30ml. Osc wody maly powinien przestac sie budzic, najpierw zrob tak z jednym karmieniem tym ktore ci najmniej odpowiada a pozniej to samo z drogim. Mojemu synkowi to pomoglo i teraz przesypia 9 godzin bez jedzenia. Wiekszosc dzieci budzi sie z przyzwyczajenia a nie zglodu, jesli ta metoda nie poskutkuje, moze trzeba wyprubowac innej albo odczekec miesiac. Jedne dzieci potrzebuja jedzenia w nocy np.Do 4 mc. a inne az do roku ale sprobowac zawsze mozna : ) zycze powodzenia i cierpliwosci
 
Hej Laski,

Troche mnie nie bylo bo Mlody cos ostatnio goraczkuje, mega marudny i senny (szkoda tylko, ze nie w nocy) dzisiaj ide z nim do lekarza, bo nie dosc, ze goraczka dalej to jeszcze mi w nocy zwymiotowal:-( czytam was na bierzaca, ale jakos energii na odpisywanie brak:zawstydzona/y:

Happymum ja tylko 1 miesiac prasowalam, potem przyszlam polozna i zapytala czy nie mam nic przyjemniejszego do roboty:-D bo jesli tak to prasowanie moge sobie odpuscic:-D oj to pewnie tesknisz za bracmi tu w UK.

Sonia welcome back!!!!! super, ze juz nocki u Was lepsze. Nalezy Ci sie po tych pierwszych paru miesiacach:tak::tak: u nas tez brak zebow i tez cierpliwie czekam bo wszystko na nie wskazuje. Szymek tez sie podciaga na rekach, tylko biedak nie bardzo wie co z nogami zrobic. Ale do zabawki sie 'doczolga'

Ewula super, ze rechabilitacja zakonczona!! U mnie jak Szymonkowi nie pasuje jedzonko to zaciska usta i nie ma opcji na jedzenie:-D najgorsze, ze to samo przy podawaniu syropu.

Maniaa jaka szkoda, ze nie pomysleli o tej ustawie o 52 tyg macierzynskiego wczesniej.

Lazy a u nas ostatnio odwrotnie, synek sie budzi jak tylko zamkna sie za mna drzwi, a ze mna potrafi i 2 godziny spac:-D do tej pory to mamie dawal popalic wiec teraz niech tatus sie gimnastykuje:-D

Kasia gratki zeboli. Teraz to juz nie powinno Zosi bolec....do nastepnego zeba. Dzielna z niej kobietka, chyba po mamusi? Jesiennym chandrom mowimy STOP walczac przy tym czekolada:-D

Helena u nas z jedzeniem podobnie, najlepiej cyc...

Pauletta dziekuje za informacje o zebowym dla mamusi. Na pewno sie przyda jak juz zabek sie pojawi.


Troszke Was nadrobilam, przepraszam kogo pominelam:tak: U nas z nowosci to Maly zacza sam siedziec i sie czolgac:happy: z jedzeniem dalej nie za ciekawie, ale nie poddaje sie;-)

Milego dnia:****
 
Emilia- bardzo za nimi tesknie, ostatni raz ich widziałam ponad rok temu a tak to jedynie przez skype:(
robaczek- masz synka Sebastianka super
:-) mój partner tak ma na imie;-) mi sie wydaje mały w porównaniu do innych dzieci tu w uk ale nawet jak rodziłam to był najmniejszy, bo inne noworodki warzyly okolo 4 kg a mój mały 3460g ale moze angielki jakies wieksze te dzieci rodzą:-p
 
happymum - Dziekuje, spróbuje zastosować tą metodę z podawaniem coraz to mniej w nocy. Bo na noc daje mu kaszke ale to nie pomaga, czy zaśnie głodny czy najedzony to w nocy i tak tak samo sie budzi. Jeszcze raz dzięki!
 
Gosik piszesz ze obojetnie czy maly pojdzie spac najedzony czy glodny to budzi sie w nocy wiec ta metoda powinna pomoc, mam jeszcze tylko pytanko , kladziesz go codziennie o tej samej porze?
 
reklama
happymum - staram się kłasc go o 20:00, ale jak po poludniu spi np do 17:30 to wtedy na noc zasypia o 21:00. Tak całkiem systematyczni to nie jesteśmy, przyznaje się :zawstydzona/y:
_basiek_ - to sporo ci zjada, mój je 3 razy butla 150ml, 2x kaszka (nie wiem ile bo tak na oko w miseczce :D ), i obiadek 100 g. no i jakis deserek od czasu do czasu. teraz tak mysle ze jak kasze policze to moze wychodzi podobnie jak u was.
 
Do góry