reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Połóg

mi tez puchly na początku. Lekarz powiedział, ze to normalne i może się utrzymać do 3 tygodni. Kazął tylko wysoko nogi układać.

A no właśnie mi też sie poodparzało. Myslicie że można ttakie odparzenia czymś smarować jak się miało cięte krocze? Przez te moje sznyty to się boję czegokolwiek uzyc, bo i tak kiepskawo się goi.

Mi sie tez odparzyla jak zmienilam podklady na podpaski z siateczka dry, wiec zrezygnowalam z allwaysow na rzecz bella perfecta bez siateczki, a pokryte wloknina extra soft i problem minal.
 
reklama
Mi sie tez odparzyla jak zmienilam podklady na podpaski z siateczka dry, wiec zrezygnowalam z allwaysow na rzecz bella perfecta bez siateczki, a pokryte wloknina extra soft i problem minal.

Słuchajcie - ja kupilam najtansze belle - ten papierowe - nic mi sie nie odparzylo :)
Juz moge uzywac wkladek. Co do puchniecia - nasz uklad krwionosny przestawia sie z podwojnego na pojedynczy i musi oddac nadmiar wody. Datego tak puchniemy. Mnie poradzono spacery, i musze przyznac ze od kiedy aktywnie sie poruszam to woda niema zeszla, prawie nie puchne juz.

Wczoraj polozna zdjela mi szwy (cale 6), od razu lepiej :)
Myslalam ze bedzie gorzej w pologu ale jak na razie (tfu tfu) jest niezle.
 
Słuchajcie - ja kupilam najtansze belle - ten papierowe - nic mi sie nie odparzylo :)
Juz moge uzywac wkladek. Co do puchniecia - nasz uklad krwionosny przestawia sie z podwojnego na pojedynczy i musi oddac nadmiar wody. Datego tak puchniemy. Mnie poradzono spacery, i musze przyznac ze od kiedy aktywnie sie poruszam to woda niema zeszla, prawie nie puchne juz.

Wczoraj polozna zdjela mi szwy (cale 6), od razu lepiej :)
Myslalam ze bedzie gorzej w pologu ale jak na razie (tfu tfu) jest niezle.
Ja też używałam belli, i w sumie to bardziej miałam na myśli otarcia, niż odparzenia. A co do szwów - ja miałam tylko 2, ale po zdjęciu ich też odczułam mega ulgę :-)Generalnie - jestem gotowa na kolejny poród :-D Gorzej wspominam bóle wieku dziecięcego - np. półpasiec albo wyrywanie zdrowego mleczaka, bo pani stomatolog zauważyła w nim dziurkę :-D
 
Mi sie tez odparzyla jak zmienilam podklady na podpaski z siateczka dry, wiec zrezygnowalam z allwaysow na rzecz bella perfecta bez siateczki, a pokryte wloknina extra soft i problem minal.
tak ja tez ich używam. Alwaysów uzyłam raz i bardzo szybko zmienilam, bo w tą siateczkę mi się szwy plątały i zaczepiały grrr :eek: a zwykłych bella nie moge, bo mnie gniotą i urażają z tymi wielkimi tez myslałam, ze się wścieknę.
 
Witam dziewczynki, ja urodziłam synka dnia 10 listopada o godzinie 13:10 i powiem szczerze, że jestem zdziwiona bo myślałam, że po porodzie cieknąć będzie ze mnie jak z zabitego zwierzaka a tu miła niespodzianka, mało-tak więc każda z nas ma inaczej :-). Wogóle powiem szczerze, że wszystko w porodzie i po poordzie zaskoczyło mnie na plus-mnie największą panikarę i hipochondryczkę na BB. Obolała jestem troszkę, mój synek rodził się z ręką przy buzi więc mnie porozrywało i byłam nacinana (to wszystko w znieczuleniu miejscowym), Byłam zszywana w środku i na zewnątrz chyba z 40 minut-nie bolało bo mnie znieczulili. Miałam wykupioną położną, która pomogła mi i sprawiła, że poród nie był dla mnie takim złym przeżyciem. Anioł nie kobieta!!!!!!!
Ps. nie wiedziałam, że po porodzie nie boli psipka tylko tylek!!!:szok:
Zajrzałam tam ukradkiem i mam mega wielkiego siniaka w okolicy pupy!!!:szok::szok::szok:
Jeżeli chodzi o Tantum Rosa, na opakowaniu jest napisane, żeby używać 2x dziennie, pamiętajcie aby nie przesadzać, bo któraś z nas listopadówek pisała kiedyś, że przedobrzyła.
 
Witam dziewczynki, ja urodziłam synka dnia 10 listopada o godzinie 13:10 i powiem szczerze, że jestem zdziwiona bo myślałam, że po porodzie cieknąć będzie ze mnie jak z zabitego zwierzaka a tu miła niespodzianka, mało-tak więc każda z nas ma inaczej :-). Wogóle powiem szczerze, że wszystko w porodzie i po poordzie zaskoczyło mnie na plus-mnie największą panikarę i hipochondryczkę na BB. Obolała jestem troszkę, mój synek rodził się z ręką przy buzi więc mnie porozrywało i byłam nacinana (to wszystko w znieczuleniu miejscowym), Byłam zszywana w środku i na zewnątrz chyba z 40 minut-nie bolało bo mnie znieczulili. Miałam wykupioną położną, która pomogła mi i sprawiła, że poród nie był dla mnie takim złym przeżyciem. Anioł nie kobieta!!!!!!!
Ps. nie wiedziałam, że po porodzie nie boli psipka tylko tylek!!!:szok:
Zajrzałam tam ukradkiem i mam mega wielkiego siniaka w okolicy pupy!!!:szok::szok::szok:
Jeżeli chodzi o Tantum Rosa, na opakowaniu jest napisane, żeby używać 2x dziennie, pamiętajcie aby nie przesadzać, bo któraś z nas listopadówek pisała kiedyś, że przedobrzyła.
a jak się przedobrzy to co się dzieje?
Bo ja przemywam za każdym razem jak jestem w toalecie
 
a jak się przedobrzy to co się dzieje?
Bo ja przemywam za każdym razem jak jestem w toalecie

To chyba zalezy od nas samych i musimy same zaobserwowac czy cos sie dzieje nie tak. Dziewczyny juz gdzies pisaly, ze jednym tantum rosa tylko pogarszalo sprawe a innym pomagalo.
 
Mi też trochę pomaga rivanol. Lae ja mam mocno wszystko naruszone tym razem. A myslałam, ze przy drugim dziecku będzie duzo lepiej,a ttu się okazuje na odwrót. Ale już obserwuję bardzo duza poprawę.
 
reklama
ja cale szczescie nie bylam nacinana..niewiem czego to zasluga...moze tego ze cwiczylam macice sobie..albo moze ze mialam duzo ruchow..przysiadow itp:confused2:a moze dlatego ze moj maluszek to okruszek:-Dpolozna mi mowila ze wazy 2700gram a w karcie napisane 3700..wiec moze albo ja nie umiem czytac albo one sie cos pomylily albo cos zle rozumiem..jutro musze sie upewnic jeszcze raz:tak:i choc malej nie mialam zszywanej to i tak mnie pobolewa jak bym byla rozerwana tam:sorry:ja podpasek uzywam rowniez tych najnormalniejszych..bez zadnych siateczek ..bo nawet przy miesiaczce jak mialam to mi dupsko odparzaly...:sorry:
 
Do góry