reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położenie pośladkowe dziecka

reklama
Meriderka Ja odkad mały jest ułożony główką to czuję że jest mi na dole ciaśniej niż wcześniej, bo jest bardzo nisko, jak trochę pochodzę to czuję lekki ból, chociaż ostatnio juz rzadziej, bo chyba się trochę kości miednicy już poluźniły, chodzę ostatnio jak kaczka więc pewnie zaczęły mi sie rozłazić, czuję też po pierścionkach i obrączce, że stawy sie rozciągają, mam problem ze ściąganiem i zakładaniem, więc możliwe, że to jest to, ale na 100% potwierdzi Ci lekarz jak pójdziesz na wizytę
 
nie wiem jak jest mój ułożony ale od półtora tygodnia czuję jakiś ból-ucisk w dole. Tak jakbym sobie stłukła kość ,,podwoziową''. Czy tak można odczuwać gdy dziecko się obróci główką do dołu? czy co? się dzieje innego?

to "rozchodza" rozchoda ci sie kosci spojenia łonowego kochana, aby zrobic sobie miejsce na główkę maluszka

Masz rację - nie ma reguly z tym że jak ktoś szczupły jest to i wąską miednicę ma i odwrotnie, znajoma należy do bardziej pulchnych kobitek a że okazało się że miednice ma wąską to podczas porodu mały poprostu się zablokował :szok: i na szybko cc robili.
U nas było podobnie, z tym, ze Filip nie trafił głowa w "dziurę no idoszło kilka innych problemów

to nieźle, mogliby jakoś to wcześniej sprawdzać, mierzyć, ocenić, a nie że takie rzeczy wychodzą dopiero przy porodzie...

mogliby za pomoca rtg, ale jak wiemy naswietlanie nie jest bezpieczne dla dzidzi
 
Mitaginka właśnie z powodu tej wąskiej miednicy i bioder-z tym, ze jak mówię już przed ciążą mi o tym mówili lekarze.
 
Ale rzeczywiście w tej chwili chyba nie wolno im "wyciskać"dziecka poprzez naciskanie skakanie itp.po brzuchu,wiem,że kiedyś tak robili,ale w tej chwili chyba tak nie wolno...
 
Ale rzeczywiście w tej chwili chyba nie wolno im "wyciskać"dziecka poprzez naciskanie skakanie itp.po brzuchu,wiem,że kiedyś tak robili,ale w tej chwili chyba tak nie wolno...

moja siostra rodzila prawie 3 lata temu i wycisneli malego a jak by to nie pomoglo to mialy byc kleszcze. ale nic sie nie stalo
 
czytałam, że takie skakanie po brzuchu, uderzanie, naciskanie jest bezprawne!

Dziewczyny... czasem to jest lepiej zarowno dla mamy jak I malucha. Z racji wykonywanego zawodu sama mialam te nieprzyjemnosc asystowac przy takim porodzie gdzie dzidzi trzebabylo
pomóc przyjść na swiat, a niestety nie bylo warunkow ani czasu na CC, a mamusia nie byla w stanie przec, bo byla nieprzytomna
 
Niby nie wolno ponoć ale naciskanie na brzuch jest praktykowane cały czas, nasłuchałam się conieco bo kilka moich znajomych rodziło w przeciągu dwóch ostatnich m-cy i np. kumpela z pracy mimo że miała prywatną położną to i tak lekarz leżał na jej brzuszku by pomóc małemu wyjść na świat
 
reklama
Do góry