reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pominięcie tabletki anty

Wiele razy tak miałam, że zapomniałam tabletki i brałam na drugi dzień rano albo w ogóle ją pominęłam i trudno. 🤷🏼‍♀️ W ciążę nie zaszłam. Myślę, że dużo zależy też od tego, co to za tabletki i czy nie było dodatkowego ryzyka obniżenia ich działania np wymioty, biegunka, antybiotyki itd.
Wydaje mi się, że szanse, że zajdziesz w ciążę są bliskie zeru... Ale zrób 14 dni od tej zapomnianej tabletki test i będziesz miała pewność, jeśli się martwisz. 🤷🏼‍♀️
Zrobiłam dziś test paskowy co prawda o czułości 10 . Dziś byłoby 14 dni po stosunku i biało aż razi więc chyba szansy nie ma
 
reklama
Zrobiłam dziś test paskowy co prawda o czułości 10 . Dziś byłoby 14 dni po stosunku i biało aż razi więc chyba szansy nie ma
14 dni liczymy od owulacji, nie stosunku. :) Plemniki mogą przeżyć około 3-5 dni, więc jakbyś miała owulację np 4 dni po stosunku, to wciąż mogłoby dojść do zapłodnienia. Czyli najbezpieczniej tak z 18 dni po tym stosunku zrobić test.
Ale moim zdaniem te 14 dni w Twoim wypadku wystarczą, moim zdaniem te 4 dni nic nie zmienia i dalej będzie biało niczym wyprane w vizir. ;) Także naprawdę myślę, że możesz odetchnąć i być spokojna. 😊
 
14 dni liczymy od owulacji, nie stosunku. :) Plemniki mogą przeżyć około 3-5 dni, więc jakbyś miała owulację np 4 dni po stosunku, to wciąż mogłoby dojść do zapłodnienia. Czyli najbezpieczniej tak z 18 dni po tym stosunku zrobić test.
Ale moim zdaniem te 14 dni w Twoim wypadku wystarczą, moim zdaniem te 4 dni nic nie zmienia i dalej będzie biało niczym wyprane w vizir. ;) Także naprawdę myślę, że możesz odetchnąć i być spokojna.
14 dni liczymy od owulacji, nie stosunku. :) Plemniki mogą przeżyć około 3-5 dni, więc jakbyś miała owulację np 4 dni po stosunku, to wciąż mogłoby dojść do zapłodnienia. Czyli najbezpieczniej tak z 18 dni po tym stosunku zrobić test.
Ale moim zdaniem te 14 dni w Twoim wypadku wystarczą, moim zdaniem te 4 dni nic nie zmienia i dalej będzie biało niczym wyprane w vizir. ;) Także naprawdę myślę, że możesz odetchnąć i być spokojna. 😊
Dzięki wielkie. No też myślę, że nic raczej się nie wydarzy
 
Do góry