reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w obniżeniu temperatury

reklama
Mozna jeszcze robić chłodniejsze kąpiele (o ile dziecko chce, a raczej z tym problem) i oklady ale z wody nie zimnej tylko delikatnie zimniejszej od ciałka. Jest jeszcze kidofen ale to juz na receptę.
Kidofenu niepolecam. Jak podasz dawkę a gorączka szybko wróci to zablokowanym się jest z podaniem leku na paracetamolu i ibuprofenie.
 
Kidofenu niepolecam. Jak podasz dawkę a gorączka szybko wróci to zablokowanym się jest z podaniem leku na paracetamolu i ibuprofenie.

Jezeli się wie jak on działa to można podawać , ja polecam ale to juz przy takich wysokich wysokich gorączkach przy których np. ibum działa właśnie na chwilę
 
Dziękuję :) a czy to nie za dużo ibuprofenu na dobę ? Jak dobrze zrozumiałam,to można 3 x na dobe. U nas wyszłoby 4 razy. Pierwsza dawka u nas była 13:30 następna 19:30 później 3:30 a następna 11:30 🤔

W takim wypadku przeciagnij przerwe miedzy dawkami o tyle, zeby sie zgadzalo wszystko. I potem juz podawaj co te 4h. Nastepnym razem od razu jak bedziesz dawac to naprzemiennie. Wtedy nie trzeba wydluzac przerw, zeby sie zgadzalo dobowo.
 
Dziękuję :) a czy to nie za dużo ibuprofenu na dobę ? Jak dobrze zrozumiałam,to można 3 x na dobe. U nas wyszłoby 4 razy. Pierwsza dawka u nas była 13:30 następna 19:30 później 3:30 a następna 11:30 🤔
Ile ml ibum podałaś do tej pory? Przelicz, czy zmieścisz się w max dawce dobowej dla masy ciała nawet z 4 dawkami.
 
reklama
Polecam taką torebkę z niebieskim żelem do podgrzewania i chłodzenia. Trzymam to w zamrażarce i kładę na czubek głowy, może nie wyleczy, ale ewidentnie przynosi ulgę. Ponoć ciepło ucieka przez głowę, więc chyba to dobrze robi. Zdrowia!
 
Do góry