reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy, zastoj

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Dziewczyny moja roczne dziecko było chore i wisialo mi n cycu cały czas. Chyba produkcja się wzmorzyla, bo zrobił się zastój. Mam guza, laktator i czestw przytawianie malej nie pomaga, okłady ciepłe i kąpiele też nie. Jaki inny sposób? Pomocy. Boję się, zw zrobi się jakieś zapalenie
 
reklama
Najpierw weź ciepłą kąpiel, potem nakarm dziecko, nastepnie przykładaj do piersi rozbite liście kapusty. Jeśli nie zawsze masz czas przed karmieniem na kapiel to i tak po karmieniu przełóż liście kapusty. Ja wkładałam je w stanik i tak chodziłam z 30min. Laktator nigdy nie ściągnął mi zastoju, lepiej zrobi to dziecko. Jak nie miałam w domu kapusty to w zarażalniku trzymałam lekko spryskany woda kuchenny recznik, przykładałam do piesi po karmieniu, ale tylko na chwile.
 
Rozgrzewaj pierś przed, np termoforem, ja po rozgrzaniu jechałam jeszcze po miejscu szczoteczką elektryczną, potem pochylić się, i delikatnie poruszać piersią w prawo i lewo i wtedy przystawiac ssaka. Laktator mi zawsze pobudzal laktacje, zastoju nigdy mi nie wyssał. Po karmieniu zimny okłady najlepiej rozbity liść kapusty.
Profilaktycznie by zapobiec zapaleniu- Ibuprom co 8h, a zapobiegawczo zastojom- lecytyna.
 
Do góry