reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie:(

isia28111988

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2009
Postów
26
Miasto
Lipnik k.Myślenic
Witam mam problem z moja kruszynka ... napiszcie mi jak pomoz mojemu maleństwu sie wypróznic??? moze cos powinnam jesc by bylo jej latwiej??? Robi jedna kupke dziennie i to z moja pomocą chce by robila ja sama . ale nie moge patrzec jak sie meczy :-( z góry dziekuje za jakie kolwiek porady
 
reklama
Jak rozszerzasz pupkę??:szok::szok::szok::szok:
Czym?
Ło matko, a co to za sposób?
Rób dziecku masaż brzuszka: uginanie zgiętych nóżek razem i na przemian, masuj brzuch dłonią. Jeśli karmisz piersią to jedz lekkostrawne dania. Może śliwkę suszoną spróbuj.
Jeśli te zabiegi nie pomogą to idź do lekarza.
 
Witam,mi pokazała położna jak pomóc dziecku się wypróżnić,w dole brzuszka masować odwrotnie do ruchu wskazówek zegara i stópki po dziesięć razy i tak parę razy i taki masaż powinien przynieść ulgę.Na mojego Jakuba działało i po jakimś czasie już sam sobie dawał radę.Powodzenia!
 
ło matko! zostaw jej pupkę w spokoju! :) :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
a tak na poważnie - w ten sposób chyba możesz jej zainfekować odbyt
to jeden z powodów dlaczego przestałam mierzyć temperaturę w odbycie
 
Ostatnia edycja:
Też miałam taki problem z synkiem i karmiłam piersią,pediatra zaleciła żebym przestała pić mleko i przepisała krople biogaja i pomogło a robił kupke raz na 10 dni,byłam przerażona
 
reklama
Ja rowwniez mialam taki problem z synkiem. Ale udalo mi sie mu pomoc stosujac cieple oklady z pieluszki (nagrzewalam pieluszke zelazkiem i spr czy nie jest za goraca przylkadajac ja do swojego policzka) na brzuszek i masujac go delikatnie by pobudzic jelitka do pracy. Na przemian z masazem uginalam synka nozki do brzuszka i delikatnie nimi krecialam od srodka na zew. a po 2-3 razach odwrotnie od zew. do wew. i znow cieply oklad i mazasyk. I tak w kolko. Po 3 dniach synek juz sam sie wyproznial bez zadnych problemow..
Jesli karmisz piersia to nie zaszkodzi jak zjesz suszonych sliwek jak zostalo to zasugerowane wczesniej. To rowniez powinno pomoc.
Nie polecam stosowania termometru do pupy maluszka bo to wcale nie pomoze mu sie wyproznic to tylko srodek dorazny jesli zbyt dlugo nie moze robic kupki.
Problem pewnie jest z praca jelitek badz kiszki stolcowej jesli nie zrezygnujesz z tego termometru to rozleniwisz je i nie beda same pracowaly.
Zycze powodzenia
 
reklama
Do góry