reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na obiad

reklama
dzieki Martusia za przepis.W tym roku pewnie nie dam rady to zrobic ale zanotuje i na przyszle swieta na pewno zrobimy:tak:W tym roku na kolacje wigilijna idziemy (jak tylko znajde wiecej czasu to napisze wiecej...bo to pogmatwane troche;-):-))a za rok juz tradycyjnie wigilia bedzie u mojej mamy:-)

przepis na Kutie:to wersja uproszczona to opakowanie gotowego maku z bakaliami,plus dodajemy miod wedlug smaku i ugotowana przenica, ktora trzeba najpierw namoczyc na noc a pozniej gotowac az bedzie miekka ale zeby sie nie rozpadala(pilnowac trzeba) a pozniej po wystygnieciu wymieszac i sie zajadac:tak::-):tak:a druga wersja jest podobna to Twojej Martusiu Makowki..mak robimy tak samo jak TY:-)

Martusia daj znac jak Ci wyjdzie z gotowego maku to moze w przyszlym roku zrobimy :-)
 
Joanno dzieki za przepis na kutie :-)
Widze, ze podobnie robimy tylko zamiast chalki jest pszenica.

Ja tez chyba dopiero za rok bede robic, no chyba, ze znajde tu przenice to wyprobujemy Twoj przysmak :-):tak:

Jak zrobie z gotowego maku to na pewno dam znac jak smakowalo.
 
Martusiu, a Ci oczywiście chodziło o "chałkę" nie ? Taką bułkę :confused:
Bo ja w pierwszym momencie jak przeczytałam skład twojej potrawy, to pomyślałam, że będzie potrzebna "halka", taka co panie wkładają pod sukienkę :zawstydzona/y:...i normalnie takie :shocked2: oczy zrobiłam :-D
 
Kinek oczywiscie, ze mi o chalke - taka bulke (tylko, ze slodka) chodzilo :-) ;-)
Ja byki robie jak nie wiem :p bo pisze, a nie czytam i nie widze nawet co napisalam ;-) heheh
 
Słuchajcie przesyłam Wam przepis na chyba

Najlepsze Na Świecie Świąteczne Ciasto Owocowe

Składniki:
1 kostka masła,
2 szklanka cukru,
1 łyżeczka soli
4 jajka
1 szklanka suszonych owoców,
1 szklanka orzechów
sok cytrynowy
proszek do pieczenia
3-4 szklanki dobrej whisky

Sposób przygotowania:
Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest
dobrej
jakości.
Dobra... prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp.
utensylia
kuchenne.
Sprawdź czy na pewno whisky jest taka jak trzeba ... by być tego
pewnym
nalej jedną
szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Operację
powtórz.

Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą
masę, dodaj
łyżeszke
sukru i ubjaj dalej. W miedzyszasie zprawdź czy wisky jest na pewno

taka
jak czeba.
Najlepiej sklaneczke. Otfórz druga butelkie jeźli czeba. Wszuś do
mniski
dwa jajki,
obje szlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawś jakoź wiski
żepy
pootem
gośie
nie mufili sze jest trojnoca.

Wszuś do miszki szyśką sul jaka masz w domu czy so tam masz szysko
jedno
so, f sumje
fsale nie nie ma snaszenia so fszuśisz ! Fypij skok sytrynnmowy.
Fymjeszaj
fszysko z oszehami
i sukrem fszystko jedno i frzudź monki ile tam masz fdomu, osmaruj
piesyk
masem i wyklej
siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni, saaaamknij
źwiszki.
Sprawś
jakoś fiski
sostanej ot pieszenia siasta

I iś spaś.
 
Ludzie:-D. Czytam i myśle sobie: może upiekę:confused:. Czytam: 3-4 szklanki whisky:szok:. No ale nic, myślę sobie, może to się gotuje albo cuś:baffled:, może wyparowuje:baffled:.
Ubawiłam sie doskonale:-D. Świetny przepis na na pewno najlepsze ciasto:-D:tak:
 
CIACHA OWSIANE



ciachawt5.jpg

300 g płatków owsianych (drobnych)
120 g masła
180 g cukru
1 cukier migdałowy
3 jajka (jak wielkie to 2)
bakalie jakie macie...u nas były :
rodzynki
migdały posiekane
2 garści kangu takich do mleka
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystko dokładnie wymieszać, lepić kulki i układać na blaszce wyłożonej pergaminem; można trochę je spłaszczyć.
piec w piekarniku nagrzanym do 160 stopni...u mnie wystarczyło 20 min, ale to zależy od piekarnika;-)
 
reklama
Do góry