reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na obiad

Kinus dzieki za przepis na ciacha.
Napewno wyprobujemy :-)

Mam prosbe keidys mowilas, ze masz przepisy na ciasteczka, ktore sie foremmkami wyciska jak te pierniczki. Moglabys mi kiedys napisac te przepisy. Z gory dzieki ;-)

Asiu zapomnialm Ci napsac, ze w tym roku robialm ta makowke z maku kupnego tzn tego w puszcze z bakaliami itp i jest rewelacyjny. Szkoda czasu na robienie wlasnnorecznie, lepiej kupic gotowy, wymieszac i palce lizac :-) :-)
 
reklama
Asiu zapomnialm Ci napsac, ze w tym roku robialm ta makowke z maku kupnego tzn tego w puszcze z bakaliami itp i jest rewelacyjny. Szkoda czasu na robienie wlasnnorecznie, lepiej kupic gotowy, wymieszac i palce lizac :-) :-)

Martusia dzieki za info:tak:skoro z gotowego maku takie pysznosci wychodza to napewno zrobie to na wigilie:tak:szybkie danie a pyszne:-)
 
Kinek, te kangu to są zwykle kukurydziane?
Hmmm...zamierzam upiec, za chwilę, więc pewnie i tak nie doczekam się odpowiedzi.
 
No więc...dzielę się wrażeniami:

Najpierw zrobiłam jak kazała Kinek...i wszystko mi sie rozlało na blasze.

A więc wrzuciłam to z powrotem do reszty ciacha i dodałam mąki.

I udało się.

Ciacha są pyszne, tylko mało owsiane bym rzekła....

No, to tyle...ależ ze mnie beztalencie kompletne.
 
Kinus, pisalas gdzies, ze robilas ciasto bananowo orzechowe... chyba?
Dasz przepis? Jakos ma na takie ochote ;-)

Edytko, wazne ze ciacha wyszly pyszne :tak: Efekt koncowy sie liczy :-D

A wiecie, ze ja lubie zakalce... jakas chyba dziwna jestem :dry:
 
reklama
A mąki to tam na pewno nie ma?

Bo robie...:baffled:

Edzia, maki nie ma , ani grama !!!
Tam jest prawie cała torebka płatków (torebka ma 400 dawałam przepis na 300 g, czyli jakieś 2-3 szklanki) i 3 jajka i one to wszystko w kupie trzymają :tak:

Kinek, te kangu to są zwykle kukurydziane?
Hmmm...zamierzam upiec, za chwilę, więc pewnie i tak nie doczekam się odpowiedzi.
Ja miałam Kangu ryżowe , ale kukurydziane też mogą być :tak:

No więc...dzielę się wrażeniami:

Najpierw zrobiłam jak kazała Kinek...i wszystko mi sie rozlało na blasze.

A więc wrzuciłam to z powrotem do reszty ciacha i dodałam mąki.

I udało się.

Ciacha są pyszne, tylko mało owsiane bym rzekła....

No, to tyle...ależ ze mnie beztalencie kompletne.

Jak to Ci się rozlało ??? Przed upieczeniem ?Dziwne, bo ciasto ma dość zwartą konsystencję...same płatki ...trzeba je zgnieść, żeby zlepić kulkę :dry:
No u mnie wyszły bardzo owsiane :-D...no bo w zasadzie bazą są płatki ...ze 3 szklanki ;-)
Najważniejsze, że smaczne były !!!
 
Do góry