reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porada

Kasik1995

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2019
Postów
15
Dziewczyny mam problem. A mianowicie mój syn wczoraj skończył dwa miesiące i cały czas ma problem żeby się wyróżnić. Robi kupke co drugi dzień A przez te dwa dni się męczy i płacze.
 
reklama
Rozwiązanie
Nie będę sie z tobą kłócić. Bo to było ponad 3 lata temu i tu juz nie pamietam szczegółów medycznych, ale tu chodzi tez o przeciwciała.
Ja sama mam lekkie uczulenie na nabiał wiec w mojej krwi były przeciwciała ktore dostawały sie do mleka. Juz w szpitalu miałam zaleconą dietę przez lekarzy
Pózniej braliśmy obie probiotyki. Bez diety moja córeczka drapała sie do krwi, miala popękana skore za uszami, nie mogłyśmy spac a kupy nie mieściły sie w pampersie. Po diecie było wszystko ok. Obecnie jako 3 latka prawie nie ma wysypek. Aczkolwiek nie możemy przesadzać.

Przeciwciała jak najbardziej ale to w momencie kiedy alergia występuje u matki - logiczne że w trakcie ciąży i karmienia tych alergenów spożywać nie powinna.
A jaka ta kupka i jak karmisz?
Moje obie córki na piersi robiły rzadka olbrzymia raz na tydzien ale teraz wiem ze to była reakcja na białko mleka krowiego bo jak tylko zaczęliśmy dietę kupki były codziennie i normalne
Pod koniec tygodnia tez były juz niespokojne i wyraźnie sie męczyły
 
reklama
Stąd że mama m.in. pije mleko krowie i je nabiał ;)

Białka mleka nie przenikają do mleka kobiecego, proszę nie wmawiać takich mitów innym kobietom. Białka mleka są trawione w przewodzie pokarmowym matki na peptydy i aminokwasy - dopiero takie formy zostają wchłonięte, już na tym etapie nie mając nic wspólnego z budową typową dla białka mleka.
Nawet gdyby białka jakimś cudem dostały się do krwiobiegu (zazwyczaj przy pewnych enteropatiach jelit) to układ immunologiczny kobiety automatycznie atakuje obce białko.

Dziecko oczywiście może mieć alergie na mleko kobiece, to zupełnie inna sytuacja i takie alergie często wymagają podaży mleka nie posiadającego w swoim składzie żadnych struktur białkowych.
Nietolerancję na laktozę ma natomiast spory odsetek dzieci - ale nie jest to alergia, przyczyna nie ma związku z pracą układu immunologicznego.
 
reklama
Byliśmy u lekarza pediatry i przepisał małemu mleko hipoalergiczne i ja nie wiem czy to od tego mleka. Mały jest od początku na mleku modyfikowanym
 
Do góry