reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Petunia jak jesteście na etapie próbowania to tak możesz robić. Jak zasmakuje to może już jeść zupkę w porze obiadku i na deser owocki lub kaszkę. No i zależy jak karmisz, bo mój R. zjada zupkę (dziś moją domową 1-szy raz) a potem po południu kaszke+owocki i produkcja cyckowa spada. Podaję pierś przed każdym daniem ale już się na dłużej zasyci :)
 
reklama
Cześć dziewczyny zagladam tu często i widze ze wasze maluszki juz dużo rzeczy jedzą .moja mała w poniedziałek bedzie miała 5 miesięcy ...jest glodomorem samo mleko przestało jej starczac juz miesiąc temu wiec je kaszke i sypie marchewkowa i deserek ze sliwek...czyli niezbyt dużo ale jest bardziej najedzona.problem z piciem ...coraz trudniej dać jej cos do picia i przez to ma twardsze kupki....nieche zabardzo tych hippowskich herbatek jej dawać bo takie mamy ....mieszkam za granica i nie zawsze mogę sie doprosić kogos o przywiezienie soczkow z polski bo wiem ze w Polsce soczkow dla maluchów multum.u nas jest tylko jeden soczek od 4 miesiaca i ona juz go niechce pic ,a następne to juz 6 miesiąc ...wiec myślałam ze mogę sama jej zrobić sok z jabłek bo mam soko wirowke co o tym myślicie ?i jeszcze mam jedno pytanie ...to normalne ze kupki juz nie są żółte?byłam pewna ze to normalne ale sobie poczytalam o alergiach i innych dziwnych dolegliwosciach gdy kupka ma inny koklor niż żółty.u nas jest brazowawo-zielono-żółta różnie ...ale całkiem ładna i kupka jest codziennie albo co drugi dzień wiec chyba ok?poczytam sobie co tu piszecie jeszcze ale mam nadzieje ze poradzicie mi cos.pozdrawiam.
 
Haha w norwegii , tu ogolnie jest maly wybor wszystkiego ... Sa chyba 4 firmy ktore produkuja jedzonko dla dzieci. Nestle hipp i dwie norweskie ... Koniec.haha.
 
No u nas też w PL hipp, gereber, bobovita i coś dodatkowo w rossmanie i deserki z bobofruta ale z cukrem :(....firmy nawet 3 ale wybór dużo większy. Wiesz , nie wiem co u was jest po 6 m-cu do picia....ale jak jabłko gruszka na przykład to spokojnie możesz dać, bo u nas w jeden firmie jest to od 5 mc-a a w innej od 7 :-D:-D:-D - normalnie debile.....mój mały też słaby w piciu. On cyckowy z małą domieszką mm i chyba próbowałam już 3 soczki i nic :no: mały łyczek i bawi się smoczkiem :eek:. Jeszcze najlepiej wypił marchew+jabłko przecierowy ale mnie zależy aby wypił klarowny, bo odkąd mu gotuję to zasmakował w obiadkach i wciąga po 150 ml no i do tego mały łyk wody i trochę się przytkał :wściekła/y: Robi codziennie na razie ale taką miękką plastelinę i chyba go to męczy....
 
JJ moja wlasnie tez ma taka wlasnie kupe ze tak dos latwo ja umyc i nie przykleja sie do tylka az tak bardzo.a ten sok to dokladnie jak piszesz jablko gruszka. Kupie przeczytam sklad i jak bedzie ok to jej dam.dzieki za info.
 
Drogie mamy,
czy orientujecie się czym konkretnie różni się mleko bebilon od bebiko? Wprawdzie natrafiłam na jakieś hipotezy, ale wydają mi się one przypuszczeniami autorów, a jaka jest prawda... hmmm.
Niedawno przestałam karmić piersią, mały jest na nan 1, ale ma problemy z cerą. Dermatolog podejrzewa nadmiar kwasów w diecie, kazała odstawić owoce. Już kilka dni nie je owoców ani warzyw, a poprawy nie widać. Jak karmiłam piersią podejrzewałam, że coś z mojej diety mu nie służy, ale teraz jest tylko na nan 1 i zaczynam kombinować, że może to mleko winne. Myślę, że jak skończy 6 m.ż. to mleko następne zakupię bebilon lub bebiko - stąd moje pytanie.

Pozdrawiam serdecznie
 
meggy a jak konkretnie buźka wygląda? Mi to trochę pod skazę podchodzi, bo u nas było identycznie i wystarczyła jedna butla dziennie, żeby małemu po paru dniach konkretnie buźkę wysypało. A co do mlek to czytałam, że ponoć składy te same, ale ja ich nie porównywałam ...
 
No chyba nie te same, bo gdyby to 'wyszło' na światło dzienne to by była afera. Wszak bebilon 3x droższy od bebiko.....Siostry córka jak piła bebiko to ją bolał brzuch a po bebilonie było ok. Bebilon to jedno z najlepiej przystosowanych dla dzieci preparatów na rynku.
A jeśli jest wysypka i nie schodzi to pewnie mleko w twojej diecie a teraz nan....uwielbiam dermatologów....nadmiar kwasów....chyba w żołądku mają :wściekła/y:. U takich maluchów to zawsze na 1 miejscu obstawia się białko mleka....No i jeśli to skaza to Wam bebilon nie pomoże. Spróbuj bebilonu HA a jak i to nie pomoże to bebilon pepti dla alergików na receptę.
 
reklama
Siostry córka jak piła bebiko to ją bolał brzuch a po bebilonie było ok.

No u nas po bebiko (mały miał 2tyg i dostał 3 butle) mały kupy nie mógł zrobić. Ja po prostu gdzieś się natknęłam, że jedno i drugie w składzie prawie identyczne, ale czy i na ile to prawda to nie wiem:no:
 
Do góry