reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

i jeszcze Was pomęczę:) A jakie mleko używacie? (te,które nie karmią piersią) Bo ja mam nan ten zwykły i coś mała zaczęła mieć zatwardzenia po nim i strasznie się bidulka męczy.

ja używam bebilon zwykły, maggie może po prostu zmień na innej firmy i kup herbatkę koperkową (od 1 tygodnia)
 
reklama
maggie, każda zmiana mleka może powodować większe dolegliwości, więc ze zmianami ostroznie. Czasami tak jest, ze dzieci maja zatwardzenie, wtedy dopajać trzeba, ew. termometr w dupcie by pomóc, ale nie za często!! A to info ze strony poradnikowej:
Kupka niemowlęcia karmionego butelką

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli dziecko dostaje mleko modyfikowane. Wówczas kupka niemowlęcia jest jasnobrązowa albo jasnożółta, ma konsystencję margaryny i zgniły zapach. Malec robi kupę od jednego do czterech, pięciu razy na dobę. Niekiedy kupka niemowlęcia karmionego butelką jest twarda i zbita, a malec, wypróżniając się, stęka albo płacze. Taki stan świadczy o tym, że niemowlę ma zaparcie, spowodowane bądź zbyt gęstą mieszanką (kiedy do wody wsypałaś za dużo proszku) albo też źle dobranym mlekiem. W takich przypadkach warto częściej poić dziecko, można też – w porozumieniu z lekarzem – zmienić mieszankę na taką zawierającą probiotyki i prebiotyki, które usprawniają pracę przewodu pokarmowego. Warto również zrobić maluchowi ciepły okład i pomasować brzuszek. Nie należy natomiast wywoływać wypróżnienia za pomocą czopka, bo rozleniwia to mechanizm zwieraczy odbytu.
 
Ostatnia edycja:
ja daje Cow & Gate PL odpowiednik to chyba bedzie Bebiko,ale wczoraj maly tez mial zatwardzenie,u nas mozna kupic takie mleczko malutkie od producenta w kartoniku,zeby nie kupowac calej puchy i wczoraj kupilam zeby sprobowal Aptamil( pl.Bebilon) i zostaniemy na Aptamilu,bo w sumie tamtym tez sie nie najadal a tego wciaga cale 60ml ,wiecej mleka chyba zmieniac nie bede,bo to tez nie dobrze.. w razie dalszych zaparc,jak nie pomoga domowe sposoby podamy Infacol.
 
reklama
Do góry