reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
mój przełożony póki co nie okazuje jakiś dziwnych zachowań tyle, że my się widujemy raz na kilka miesięcy więc mogę o czymś nie wiedzieć.. następne spotkanie na początku grudnia więc wybadam teren
 
reklama
Każdemu pracodawcy nie na rękę mieć pracownicę w ciąży, zastępstwo, latanie do zusu z dokumentami same problemy nasze państwo wcale nie ułatwia życia.
Ja mam stabilna sytuację mam umowę na czas nieokreslony i szefowa cały czas powtarza, że ma nadzieję, że wrócę do pracy z tym że u mnie to będzie wygladało troszke inaczej bo po macierzyńskim pójdę na wychowawczy a do pracy bede wpadać dwa razy w tygodniu i z czasem wydłużać:tak:tak było przy Zuzi i teraz też tak będzie:tak:
Aga0411 z wychowawczym jest tak, że składająć wniosek musisz dostarczyć informacje o dochodach z US oni odliczają składki zdrowotne i społeczne i dzielą dochód na 3 i im wychodzi ile, jak w pierwszym roku sie nie załapiesz to moze w drugim bo wtedy ty już nie bedziesz mieć dochodów, i wtedy tylko mąż bedzie brany pod uwagę. Chyba zamotałam
 
no dochody za pierwszy rok będe miała a potem to już tylko partner, chyba ze zrobię, że jestem samotnie wychowujaca :-D bo my z moim ślubu nie mamy :tak:
 
to jak nie macie ślubu i roliczacie się osobno z US to ty masz wszystkie świadczenia dla samotnych mam, bo nasze Państwo nie uznaje czegos takiego jak zwiazek partnerski:tak:mojego M kuzynka jest z facetem mają dziecko, mieszkaja razem są razem zameldowani pod jednym adresem i ma wszystkie prawa i przywileje samotnej matki:tak:
 
to jak nie macie ślubu i roliczacie się osobno z US to ty masz wszystkie świadczenia dla samotnych mam, bo nasze Państwo nie uznaje czegos takiego jak zwiazek partnerski:tak:mojego M kuzynka jest z facetem mają dziecko, mieszkaja razem są razem zameldowani pod jednym adresem i ma wszystkie prawa i przywileje samotnej matki:tak:
no to my tak samo ten sam adres i teraz będzie dziecko ale jak mówisz ze samotna matka tospoko :-) ale nazwisko chyba ma dziecko po ojcu?
 
przy staraniu się o zasiłek na wychowawczym brane są pod uwagę dochody ojca dziecka, nieważne czy macie ślub czy nie, samotna matka to taka gdzie ojciec dziecka jest nieznany lub zmarł
 
Jest dokładnie tak jak napisała krewetka, samotnie wychowująca możecie być tylko wtedy jakw USC ojciec nie uzna dziecka - wtedy jest wystawiany odpis zupełny aktu urodzenia w którym jest napisane że nazwisko ojca jest wpisane "na wniosek matki" czyli to jest w świetle prawa fikcyjna osoba nawet jak są to dane faktycznego ojca biologicznego, dopiero zostanie on wpisany jako osoba- jak sam dziecko uzna. WIęc ta kuzynka o której mowa albo nie korzysta z faktycznych świadczeń dla samotnej matki albo sama sobie faceta wpisała bez jego obecności w USC i formalnie to dziecko ojca nie ma. Ale ja dla 170 zł miesięcznie to bym chyba sobie darowała taką szopkę....
(inne sytuacje tojak ojciec nie żyje )
Co do utraty dochodu na wychowawczym to osoba która przechodzi na wychowawczy ma z automatu dochód utracony (nie jest on brany pod uwagę)- pozostaje więc dochód męża dzielony na liczbę osób całej rodziny.
 
wielkie dzięki :-) nie, nie ja chcę żeby ojcie był znany ;-)
czyli wszystko jadne zarobki ojca dzielone w naszym przypadku na 3
 
Nie wiem nie jestem samotna matke, dziecko nosi nazwisko ojca, ma zasądzone alimenty a wiem, że korzysta z przywileji np. w pierwszej kolejnosci przyjeli małą do przedszkola i pobierała zasiłek z mopsu dla samotnych, ale nie wiem bo nie jestem w takiej sytuacji
 
reklama
Jest dokładnie tak jak napisała krewetka, samotnie wychowująca możecie być tylko wtedy jakw USC ojciec nie uzna dziecka - wtedy jest wystawiany odpis zupełny aktu urodzenia w którym jest napisane że nazwisko ojca jest wpisane "na wniosek matki" czyli to jest w świetle prawa fikcyjna osoba nawet jak są to dane faktycznego ojca biologicznego, dopiero zostanie on wpisany jako osoba- jak sam dziecko uzna. WIęc ta kuzynka o której mowa albo nie korzysta z faktycznych świadczeń dla samotnej matki albo sama sobie faceta wpisała bez jego obecności w USC i formalnie to dziecko ojca nie ma. Ale ja dla 170 zł miesięcznie to bym chyba sobie darowała taką szopkę....
(inne sytuacje tojak ojciec nie żyje )
Co do utraty dochodu na wychowawczym to osoba która przechodzi na wychowawczy ma z automatu dochód utracony (nie jest on brany pod uwagę)- pozostaje więc dochód męża dzielony na liczbę osób całej rodziny.



Oj dziewczyny a gdzie wy to wyczytałyście..... Jestem po rozwodzie, mam alimenty.......i do wszelkich świadczeń biorą moje dochody i dziela na 2 na syna i na mnie......ojciec nie ma tu nic do rzeczy. Alimenty to też dochód oczywiście. Jestem samotna matką :) Własnie zabrano mi je bo miałam za duzy dochód.................no i gdyby brano ex-męża pod uwagę i dzielono na 3 miałabym je nadal, ale on już nie wlicza sie w rodzinę.
Najlepie takie rzeczy tłumacza Panie w MOPSach.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry