reklama

Porady prawne

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2010' rozpoczęty przez Nikki., 27 Sierpień 2009.

1. Nikki.

Nikki. Fanka BB :)

Zapraszam do dyskusji o prawnych aspektach ciąży i macierzyństwa, urlopach macierzyńskim, wychowawczym, becikowym itp. Linki o tej tematyce będę dawać na pierwszą stronę, jeśli macie, to wklejajcie!

Link o zasiłkach od Gosi_k23

Świadczenia rodzinne - zmiany w ustawie --[Problemy Osób Niepełnosprawnych]--

Forum prawne (link od Gosi_k23)

http://forumprawne.org/prawo-pracy/

W ciąży do 270 dni zwolnienia
    W ciąży do 270 dni zwolnienia - Praca i ubezpieczenia - Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2009
  2. Nikki.

Nikki. Fanka BB :)

Powód postu pod postem-za długi tekst.

Źródło www.bhp.org.pl

3. reklama
  4. golanda

golanda Fanka BB :)

Ciesze sie ze powstal ten watek, bo nie bedziemy zanudzac dziewczyn ktore nie chca o tym czytac:)a mi sie akurat przyda:)
    Do mnie zadzwoniono z pracy i pani z financow powiedziala ze cos pokrecila w papierach i umknelo jej pare dni i czy tym razem nie moglabym poprosic lekarza zeby mi wystawil zwolnienie nie od 29 sierpnia, lecz od 1 wrzesnia( obecne mam do 28go i jutro mam wizyte).
    A ja mowie ze ok, bo to i tak teraz bedzie weekend, ale co z dniem 31.08 a jest to pon i dzien pracy? To co z urlpu mi wezmą?
    A ona na to ze nie, ze to bedzie taki dzien nieobecnosci usprawiedliwionej, albo ze jakos odbior nadgodzin czy cos, ale ona to zalatwi. Chodzilo jej o to ze nie musze miec ciaglosci zwolnienia.
    Powiedziala ze w ciazy nie trzeba, a mi sie wydaje ze trzeba!?????????? moze ktos mnie oswieci jak to jest, bo nie wiem czy firma chce mnie zrobic w trabe i czy cos kombinuje? czy zeczywiscie tylko chodzi im o swoja wygode a dla mnie jest to wszystko jedno...?
    Oni twierdza ze dla mnie to nie zrobi roznicy, a dla nich bedzie ułatwieniem.
    Choc nie wiem,czy lekarz w ogole moze wystawic zwolnienie 28.08 zeby bylo od 1go wrzesnia.
    Ale gdyby mogl, to nie wiem czy w ogole go o to prosic...:(
    Pomozcie prosze, jesli cos wiecie, bo jutro mam ta wizyte u gin.
    Dziekuje ze gory!

5. andzia76

andzia76 Fanka BB :)

Z tego co wiem, to chyba lekarz może do przodu wystawić zwolnienie, bo moja ginka też tak robi. Ostatnio miałam wizyte 13-08, a l-4 wypisane od 16-08. Tylko nie spojrzałam z jaką datą je wystawiała.
    Co do ciągłości to nie wiem.

6. golanda

Dzieki Andzia, przynajmniej wiem ze bedzie mogla wystawic, pozostaje tylko pytanie czy mi faktycznie bedzie wszystko jedno, czy chca mnie wkrecic.

7. agagsm

agagsm Mama Misi i Mikiego

Nie wiem czy ci to pomoże, ale mój M jak zmieniał pracę to kombinowaliśmy strasznie ze zwolnieniami, bo pracodawca nie chciał nam iśc na rękę i nie było ciągłości, ale na zasadzie zwolnienie było do piątku, potem sb, nd bez zwolnienia i nowe zaczynało się od poniedziałku. Niczym to nie skutkowało i żadnych problemów nie mieliśmy.

A wogóle to mam takie pytanie - jako, że ja mam glupi zawód i moje umowy w pracy związane są zawsze z prawami autorskiemi (umowa o dzieło) to się zastanawiam nad tym, co jak np. teraz zatrudni mnie firma na powiedzmy rok na umowę o pracę ale na 12 miesięcy. Przepracuję tydzień albo dwa i pójde na L4 - kto mi płaci - forma czy ZUS i jak rozumiem mogę byc na tym L4 do końca ciąży i potem macierzyński, ale nie dłużej niż do końca trwania umowy, tak?

8. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

Golanda jakbyś chciała jakieś fachowej rady to polecam forum prawne wpisz w goole wyskoczy ci w pierwszej kolejności . Ja się przenosiłam z firmy do firmy w trakcie wychowawczego a po 2 tygodniach miałam wracać do pracy od zawarcia umowy a szłam na L4 ciążowe wiec tam mi wszystko super wytłumaczyli co powinnam zrobić :tak:

ale musisz pamiętać że normalnie masz płatne te dni a tak kasy za nie nie dostaniesz :no:

jak cię zatrudni nowa firma to pierwsze 33 dni płaci ona a potem Zus ja tak teraz miałam bo się przenosiłam i nie przepracowałam ani jednego dnia bo pierwsze 2 tygodnie w nowej firmie to wykorzystałam wychowawczy a potem odrazu L4 :sorry2:
    potem możesz iść na macierzyński aż do końca macierzyńskiego a jak ci się skończy z nimi umowa w trakcie macierzyńskiego to za macierzyński płaci zus

9. golanda

Niestety sie nie znam,wiec nie moge zbytnio pomóc, ale moge powiedziec to co slyszalam bo w sumie to ja sie zastanawialam nad podobną kwestią jakis czas temu, z tym ze ja bym przechodzila z umowy o prace a nie z umowy o dzielo, na kolejną umowe o prace w innej firmie i uslyszalam ze trzeba w tej nowej firmie przepracowac ...
    no wlasnie ale nie pamietam czy miesiąc czy 3 zeby w ogole nabyc praw do zyplaty kasy z zusu, czy jakos tak, w kazdym razie mi sie to nie oplacalo, ale jak jestes na umowe o dzielo, to moze Ci sie oplaci, wiec lepiej sie dowiedziec.
    Jakbym cos sie dowiedziala to dam znac.

10. reklama
  11. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

a no właśnie ja przeszłam z firmy do firmy i nie przepracowałam ani jednego dnia :no: a kasę dostaję bo miałam ciągłość co do dnia w umowach .... gorzej jakby się miało przerwę w umowie to wtedy trzeba chyba coś przepracować :tak:

12. golanda

Dzieki Gosia, a wiesz moze czy na L4 ciazowym platne są sob i niedz?bo nie wiem czemu sie je wlicza do zwolnienia>?
    Liczy sie sob, niedz i swieta, tylko nie wiem po co.
    W sumie mogliby mi wypisac to zwolnienie od 1go wrzesnia, ale tylko jesli sob i niedz nie sa platne przez zus. Niby system pracy ma od pon-piatku wiec nie powinny, ale w takim razie po co sie je wlicza do zwolnienia?
    No i wlasnie pozostaje pytanie co do tej ciaglosci, ale zajrze na to porady to moze mi tam pomogą.

Poleć forum