reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

to też ale wymyślają :-D to już mogli powiedzieć w prost czy mogą Ci odliczyć te 5 dni chociaż to ich strata ;-)u mnie to by się tak nie buntowali o te pieniążki ale różni są ludzie :sorry2:bo ja u jednego szefa dostawałam odliczone co do grosza a u innego zawsze coś więcej ;-):tak:



a u mnie wyparowały zwolnienia z Zusu od 1 lipca jeszcze nie mają zwolnień :wściekła/y:dzwoniłam do Zusu i 30minut rozmawiałam z różnymi pokojami :wściekła/y:w poniedziałek mam dzwonić czy do nich dotarło a jak nie to z szefem mam to załatwić kurcze a ja nie mam ksero że też ja ich nie skserowałam i nie wiem co teraz :dry::baffled::wściekła/y:

Jak to wyparowaly?
Jak to kserowac, nawet by mi do glowy nie przyszlo ze moze byc taka potrzeba, z reszta te zwolnienia zwykle sa tak kiepsko widoczne, ze nie wiem czy cos by sie odbilo.Ale nawet bym nie pomyslala ze przydaloby sie je zkserowac na wszeli wypadek.
Rozumiem ze to jest jakos tak, ze firma ma dostarczyc Twoje zwolnienie do zusu wraz z jakimis tak drukami ?
Ale od 1 lipca, kurcze to juz kawal czasu, zaraz wrzesien.

A co do kasy z firmy, to niestety u mnie licza sie z kazdą zlotówką.
Masakra:(
Sobie to kase nabijają a innym to dają 1300 brutto!
 
reklama
Jak to wyparowaly?
Jak to kserowac, nawet by mi do glowy nie przyszlo ze moze byc taka potrzeba, z reszta te zwolnienia zwykle sa tak kiepsko widoczne, ze nie wiem czy cos by sie odbilo.Ale nawet bym nie pomyslala ze przydaloby sie je zkserowac na wszeli wypadek.
Rozumiem ze to jest jakos tak, ze firma ma dostarczyc Twoje zwolnienie do zusu wraz z jakimis tak drukami ?
Ale od 1 lipca, kurcze to juz kawal czasu, zaraz wrzesien.

A co do kasy z firmy, to niestety u mnie licza sie z kazdą zlotówką.
Masakra:(
Sobie to kase nabijają a innym to dają 1300 brutto!

ano nie wiem jak wyparowały ale dzwoniłam do nich do Zusu i nie mają jeszcze tych zwolnień szef daje księgowej a ona to przekazuje do Zusu i ja ich nie skserowałam a jak dzwoniłam to się pytali czy je mam skserowane bo chcieli jakiś numer a ja nie wpadłam na taki pomysł ze to zginąć może :baffled: albo mają taki bałagan w pokojach ze do pokoju na moje nazwiasko nie dostarło to zwolnienie :dry:w poniedziałek mam dzwonić czy się odnalazły jak nie to do szefa muszę jechać i się pytać co gdzie dostarczyli kurde mają taki bałagan w tym zusie że sie odechciewa jeszcze teraz na zwolnieniu pisze ze mam leżeć a wyjdzie na to że będę jeździła i to załatwiała :baffled: tak choremu ułatwiają :sorry2:
 
ano nie wiem jak wyparowały ale dzwoniłam do nich do Zusu i nie mają jeszcze tych zwolnień szef daje księgowej a ona to przekazuje do Zusu i ja ich nie skserowałam a jak dzwoniłam to się pytali czy je mam skserowane bo chcieli jakiś numer a ja nie wpadłam na taki pomysł ze to zginąć może :baffled: albo mają taki bałagan w pokojach ze do pokoju na moje nazwiasko nie dostarło to zwolnienie :dry:w poniedziałek mam dzwonić czy się odnalazły jak nie to do szefa muszę jechać i się pytać co gdzie dostarczyli kurde mają taki bałagan w tym zusie że sie odechciewa jeszcze teraz na zwolnieniu pisze ze mam leżeć a wyjdzie na to że będę jeździła i to załatwiała :baffled: tak choremu ułatwiają :sorry2:

Matko jaki tam musza miec burdel!Koniecznie trzeba to wyjasnic!
No tak ale faktycznie glupawo ze to Ty masz to zrobic skoro mialas lezec.
Ja na szczescie na zwolnieniach mam b2, wiec moge chodzic swobodnie, jak na razie.
Nie no masakra!Czlowiek zamiast spokojnie wypoczywac to musi jezdzic i cos wyjasniac.
Wspolczuje, mam nadzieje ze uda sie to jakos racjonalnie wytlumaczyc.
Dobrze ze mnie uczulilas na to zeby kserowac te zwolnienia lepiej.
Jutro swoje zabieram do pracy i zoabczymy jak bardzo sie wkurza ze nie jest od 1go wrzesnia.
 
ano nie wiem jak wyparowały ale dzwoniłam do nich do Zusu i nie mają jeszcze tych zwolnień szef daje księgowej a ona to przekazuje do Zusu i ja ich nie skserowałam a jak dzwoniłam to się pytali czy je mam skserowane bo chcieli jakiś numer a ja nie wpadłam na taki pomysł ze to zginąć może :baffled: albo mają taki bałagan w pokojach ze do pokoju na moje nazwiasko nie dostarło to zwolnienie :dry:w poniedziałek mam dzwonić czy się odnalazły jak nie to do szefa muszę jechać i się pytać co gdzie dostarczyli kurde mają taki bałagan w tym zusie że sie odechciewa jeszcze teraz na zwolnieniu pisze ze mam leżeć a wyjdzie na to że będę jeździła i to załatwiała :baffled: tak choremu ułatwiają :sorry2:
Gosiu, jeśli się nie znajdą, to najlepiej iść do lekarza, żeby te dane podał, które pomogą odnaleźć, bo lekarz wysyła też jedną kopię do zusu.
 
Dziewczyny - któraś z Was wklejała kiedyś link strony o poradach prawnych, nie mogę się dokopać. A konkretnie - mój mąż miał wypadek w czasie pracy i pracodawca wymiguje się od wypłaty odszkodowania i wyrównania trzymiesięczne L4 i potrzebujemy porady prawnej jak się do tego zabrać. Macie może namiar na bezpłatnego prawnika w sprawie przcy, czy może doradcę ?? a może jest strona na któej można uzyskać takie porady ?? Będę wdzięczna za info
 
Dziewczyny - któraś z Was wklejała kiedyś link strony o poradach prawnych, nie mogę się dokopać. A konkretnie - mój mąż miał wypadek w czasie pracy i pracodawca wymiguje się od wypłaty odszkodowania i wyrównania trzymiesięczne L4 i potrzebujemy porady prawnej jak się do tego zabrać. Macie może namiar na bezpłatnego prawnika w sprawie przcy, czy może doradcę ?? a może jest strona na któej można uzyskać takie porady ?? Będę wdzięczna za info
Link do forum prawnego jest na pierwszej stronie.
 
a ja dziś dzwoniłam co z moim zwolnieniem i nagle się odnalazło ciekawe czy bez mojej interwencji też by się tak szybko odnalazło co dziwne jak dzwoniłam że miałam się dziś pytać o zwolnienie to od razu wiedzieli że to ja :crazy:

pytałam się kiedy mogę sie spodziewać że dostanę pieniążki i powiedzieli że mają 30 dni na to od dostarczenia zwolnienia do ich pokoju :wściekła/y: czyli jeszcze mogę sobie miesiąc poczekać :wściekła/y:

ciekawe jak z następnymi będzie czy za każdym razem jak dam zwolnienie będę 3 miesiące czekać za kasą :wściekła/y:
 
Gosia przezywam dokladnie to samo. mi zus zalega z 3 zwolnieniami i tez dzwonilam donich w ubieglym tygodniu to mipowiedzieli ze maja 30 dni na wyplate od momentu wplyniecia do nich wiec na kase za sierpien czekam do 20 wrzesnia...dobrze ze maz ma w terminie wyplate bo inaczej wiecznie na debecie bym byla (hehe i tak w sumie jestem;-)
trzeba poprostu pilnowac zebypracodawca wyslal szybko do zusu ajak mu nie ufasz to jak zawozisz zwolnienie to bierz pokwitowanie ze przyjeli je od ciebie lub wysylaj poleconym i bedziesz miala dowod. wrazie jakby cos to mozesz miec do zakladu pracy pretensje.
 
reklama
Gosia przezywam dokladnie to samo. mi zus zalega z 3 zwolnieniami i tez dzwonilam donich w ubieglym tygodniu to mipowiedzieli ze maja 30 dni na wyplate od momentu wplyniecia do nich wiec na kase za sierpien czekam do 20 wrzesnia...dobrze ze maz ma w terminie wyplate bo inaczej wiecznie na debecie bym byla (hehe i tak w sumie jestem;-)
trzeba poprostu pilnowac zebypracodawca wyslal szybko do zusu ajak mu nie ufasz to jak zawozisz zwolnienie to bierz pokwitowanie ze przyjeli je od ciebie lub wysylaj poleconym i bedziesz miala dowod. wrazie jakby cos to mozesz miec do zakladu pracy pretensje.

ja myślę że nie dostałam pieniążków przez Zus szefostwo mam ok i sam szef sie pytał w sierpniu czy już mi Zus pieniążki przesłał a ja mu powiedziałam ze nie to się zdziwił i mówił że lepiej jak u niego dostawałam (bo 1 ciąży on mi wypłacał co do dnia) ale teraz mi dali cały etat z tym że przenieśli mnie na drugą firmę i ona ma mniej pracowników dlatego pieniążki wypłaca Zus a nie oni ....są plusy i minusy jak widać dłużej musze poczekać ale dostanę jeszcze raz tyle :sorry:

a nie dostałam pieniążków jeszcze za zwolnienie które miałam od 2 lipca wypisane (wcześniejsze 33 dni płaciła mi firma) a niedługo wrzesień :cool:
co dziwne przed telefonem zwolnienia nie ma a po telefonie ode mnie nagle się odnalazło i cudem wiedziały ze to ja dzwonię myślę że po prostu go szukały bo wylądowało gdzieś indziej niż powinno :crazy:
 
Do góry