reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

Dzieki Gosia, a wiesz moze czy na L4 ciazowym platne są sob i niedz?bo nie wiem czemu sie je wlicza do zwolnienia>?
Liczy sie sob, niedz i swieta, tylko nie wiem po co.
W sumie mogliby mi wypisac to zwolnienie od 1go wrzesnia, ale tylko jesli sob i niedz nie sa platne przez zus. Niby system pracy ma od pon-piatku wiec nie powinny, ale w takim razie po co sie je wlicza do zwolnienia?
No i wlasnie pozostaje pytanie co do tej ciaglosci, ale zajrze na to porady to moze mi tam pomogą.
są płatne soboty i niedziele na zwolnieniu a jakbyś miała przerwę to nienależy ci się nic i nie ma to znaczenia jak twoja firma pracuje

co do ciągłości pewnie to nie ma znaczenia dla Zusu bo w koncu można iść na zwolnienie 2 tygodniowe i wrócić do pracy a jakbyś sie znowu źle poczuła to znowu można iść tylko jakbyś miała napisane leżeć na L4 i 3 dni przerwy między tym to co nagle na 3 dni ozdrowiałaś ? to też takie niby nic a jednak mogą się z Zusu doczepić choć nie muszą :sorry2:

najlepiej sie tam wypytać na tym forum :tak:
 
reklama
są płatne soboty i niedziele na zwolnieniu a jakbyś miała przerwę to nienależy ci się nic i nie ma to znaczenia jak twoja firma pracuje

co do ciągłości pewnie to nie ma znaczenia dla Zusu bo w koncu można iść na zwolnienie 2 tygodniowe i wrócić do pracy a jakbyś sie znowu źle poczuła to znowu można iść tylko jakbyś miała napisane leżeć na L4 i 3 dni przerwy między tym to co nagle na 3 dni ozdrowiałaś ? to też takie niby nic a jednak mogą się z Zusu doczepić choć nie muszą :sorry2:

najlepiej sie tam wypytać na tym forum :tak:
A jak ja mam płacone chorobowe od podstawy brutto (cyba, bo byłam wcześniej na wychowawczym a potem na L4), to chyba nie ma znaczenia czy jestem na L4 w sob i nd czy nie?
 
są płatne soboty i niedziele na zwolnieniu a jakbyś miała przerwę to nienależy ci się nic i nie ma to znaczenia jak twoja firma pracuje

co do ciągłości pewnie to nie ma znaczenia dla Zusu bo w koncu można iść na zwolnienie 2 tygodniowe i wrócić do pracy a jakbyś sie znowu źle poczuła to znowu można iść tylko jakbyś miała napisane leżeć na L4 i 3 dni przerwy między tym to co nagle na 3 dni ozdrowiałaś ? to też takie niby nic a jednak mogą się z Zusu doczepić choć nie muszą :sorry2:

najlepiej sie tam wypytać na tym forum :tak:

Dzieki Gosiu, masz racje w sumie dziwne ze 3 dni przerwy nagle, nie wiadomo niby z jakiego powodu.
Pewnie im latwiej liczyc to zwolnienie, bo jak dostaną od 1-30go to jest latwiej, ale z tego co wiem, to finanse sie po prostu pomylily i za duzo mi policzyly za poprzedni mies. o 5dni, i teraz probuja to wyrownac!
Dlatego powiedzieli mi ze dla mnie to nie ma roznicy, a dla nich ma.
Chcą, teraz 3 dni i potem kiedys jeszcze dwa.
Oj ale z tego co piszesz w pierwszym zdanku, ze: "są płatne soboty i niedziele na zwolnieniu a jakbyś miała przerwę to nienależy ci się nic i nie ma to znaczenia jak twoja firma pracuje " , to chyba strace na tym jednak jak bede miec zwolnienie od 1go zamiast od 29go:( bo to juz bedzie przerwa:(

Kurcze szkoda ze na tym forum nie zdaza mi juz odpisac do jutra, bo dopierodzis sie zarejestrowalam, a nawet nie doszedl jeszcze link aktywacyjny,
tymbardziej dziekuje Ci Gosiu za pomoc.
:baffled:
 
dziewczyny a czy wiecie jak jest z pracowaniem podczas urlopu wychowawczego? czy np można pracować u swojego pracodawcy, który tego urlopu wych. udzielił? Chodzi mi zarówno o umowę o pracę jak i o umowy zlecenia...:confused:
 
dziewczyny a czy wiecie jak jest z pracowaniem podczas urlopu wychowawczego? czy np można pracować u swojego pracodawcy, który tego urlopu wych. udzielił? Chodzi mi zarówno o umowę o pracę jak i o umowy zlecenia...:confused:
Można pracować, tylko wtedy trzeba już składki odprowadzać, tzn. pracodawca odprowadza od umowy o pracę, a od umów zleceń też, wszystko, jakbyś była normalnym pracownikiem.
 
A jak ja mam płacone chorobowe od podstawy brutto (cyba, bo byłam wcześniej na wychowawczym a potem na L4), to chyba nie ma znaczenia czy jestem na L4 w sob i nd czy nie?
ja też byłam na wychowawczym i potem na L4 i mi liczą soboty i niedziele nie wiem czemu tak jest :no::confused:

dziewczyny a czy wiecie jak jest z pracowaniem podczas urlopu wychowawczego? czy np można pracować u swojego pracodawcy, który tego urlopu wych. udzielił? Chodzi mi zarówno o umowę o pracę jak i o umowy zlecenia...:confused:
można pracować nawet u innego ale musisz wykazać w razie co że w tym samym czasie zajmujesz się dzieckiem :tak:
 
Heh, problem sam sie rozwiazal, bo sie okazalo ze lekarka nie wypisze mi zwolnienia po 3 z 3 dnimi przerwy w srodku bo powiedziala ze sie zus do niej przyczepi, ze jak moze dawc pacjentce pracowac przez 3dni, kiedy powinna byc na zwolnieniu. No wiec sie nie zgodzila.
 
Heh, problem sam sie rozwiazal, bo sie okazalo ze lekarka nie wypisze mi zwolnienia po 3 z 3 dnimi przerwy w srodku bo powiedziala ze sie zus do niej przyczepi, ze jak moze dawc pacjentce pracowac przez 3dni, kiedy powinna byc na zwolnieniu. No wiec sie nie zgodzila.

no i dobrze już firmy problem że im się coś nie zgadza :tak:;-)

a im chodziło o to że za duzo Ci zapłacili o te parę dni czy co :confused:
 
no i dobrze już firmy problem że im się coś nie zgadza :tak:;-)

a im chodziło o to że za duzo Ci zapłacili o te parę dni czy co :confused:
Dokladnie pomylili sie o 5dni na moją korzyść i teraz próbują sobie to wyrównac wiec kombinują :) W sumie obliczaniem tego zajmuje sie fajna dziewczyna, a nie wiele tam takich w tej firmie, no i za pewne dostanie jej sie za to.
Firma szukając rezerw zwolnila w kwietniu 50 os, wiec ci ktorzy zostali mają 5 razy wiecej obowiazkow i nie koniecznie wszystko ogarniają.
Wspolczuje im ze siedza w tym bagnie, ja w sumie juz koncze tam kariere, bo nie zamierzają mi przedluzyc umowy, a konczy mi sie z dniem 1 listopada, czyli samoistnie sie przedluza tylko do dnia porodu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokladnie pomylili sie o 5dni na moją korzyść i teraz próbują sobie to wyrównac wiec kombinują :)

to też ale wymyślają :-D to już mogli powiedzieć w prost czy mogą Ci odliczyć te 5 dni chociaż to ich strata ;-)u mnie to by się tak nie buntowali o te pieniążki ale różni są ludzie :sorry2:bo ja u jednego szefa dostawałam odliczone co do grosza a u innego zawsze coś więcej ;-):tak:



a u mnie wyparowały zwolnienia z Zusu od 1 lipca jeszcze nie mają zwolnień :wściekła/y:dzwoniłam do Zusu i 30minut rozmawiałam z różnymi pokojami :wściekła/y:w poniedziałek mam dzwonić czy do nich dotarło a jak nie to z szefem mam to załatwić kurcze a ja nie mam ksero że też ja ich nie skserowałam i nie wiem co teraz :dry::baffled::wściekła/y:
 
Do góry