reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród indukowany

monia-29

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2022
Postów
18
Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
 
reklama
Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
Hmmmm jestem po drugiej indukcji. Była tak samo szybka jak poprzednia (ok 2,5 h), to był mój 4 poród. Nic mi nie pękło, balonik i akcja rozwinęła się szybciej.
Nie wiem ile Ci zostało do porodu. Ale warto abyś troszkę też się przygotowala i krecenie kółekni osemek na piłce może tylko pomóc niż zaszkodzić. Powodzenia.
Ps. Na naszej grupie kilka mam też miało 2 indukcję i było szybciej i sprawniej i żadnych powikłań.
 
Pierwszy poród miałam trudny, indukowany po terminie, drugi zupełnie inny, dzień po terminie samo poszło. Nie ma co się nastawiać że będzie tak samo 😉
 
Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
Szczerze? Pierwszy raz coś takiego słyszę… pierwszy indukowany tydzień po terminie oksytocyna, drugi 12 dni po również w ten sam sposób. Nikt mi nie wspomniał nawet ze mogłoby być takie ryzyko… teraz spodziewam się 3 dziecka i raczej nastawiam się na to samo. Rozmawiałam już z lekarzem i jakoś również nie uświadamiał mnie ze 3 razy to byłaby przesada… także, nie wiem czy śmiać się czy się denerwować…
 
Indukcję można przeprowadzać nawet po cc gdzie macica była szyta więc bardzo dziwna teoria lekarza
Nie wiem czy jakiś inny lekarz nie podważy takich podstaw do cc
 
Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
Może lepiej zmień lekarza, skoro ten ma takie dziwne teorie?
 
Miesiąc temu rodziłam 3ci raz i 3indukcje Po terminie. Nikt w trakcie ciąży, ani porodu nie wspominał o takim ryzyku! A odwiedziłam wielu lekarzy.
 
Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
Ja miał CC u byłam w podobnej sytuacji co ty
 
reklama
Do góry