reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród Łubinowa 3 Katowice

agnes94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2020
Postów
27
Cześć dziewczyny, szukam rzetelnych informacji od mamusiek, które rodziły na Łubinowej w Katowicach ;)
W związku z obecną epidemią wolę wybrać mniejszą, prywatną placówkę, gdzie jest mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia.

Pytam głównie o pobyt w szpitalu, jaką trzeba przejść kwalifikację, aby urodzić tam na NFZ ?
Czy rodziłyście naturalnie czy przez CC ?
Jeśli sytuacja z porodami rodzinnymi się nie zmieni, to biorę pod uwagę CC i zastanawiam się jaki tam mają do tego stosunek ?
Jaka jest opieka po porodzie ? Jak długo byłyście w szpitalu?
Generalnie czy warto :)

A może też któraś z was ma plan tam rodzić w tym roku i już zasięgnęła informacji na temat szpitala to też niech się wypowie :)
 
reklama
Rozwiązanie
G
Dziewczyny odświeżam temat. Która miała tam planowaną cesarkę i mogłaby mi opisać konkretnie jak to wszystko wygląda, jakie badania trzeba mieć zrobione, co przygotować na konsultacje u ginekologa, który zakwalifikuje nas do porodu, oraz co jest potrzebne do wizyty u anestezjologa.
Jak długo czeka się na termin, bo nie wiem kiedy dzwonić się zapisać i do którego ginekologa najlepiej się zapisać?
Łubinowa ma dobre opinie, ale ma tylko 1 stopien referencyjnosci, jakby sie coś działo podczas porodu to przewożą w trybie natychmiastowym do innego szpitala. Tak więc dopóki się nic nie dzieje to okej, ale podczas porodu różne rzeczy mogą się zdarzyć, warto mieć to na uwadze :)
 
Łubinowa ma dobre opinie, ale ma tylko 1 stopien referencyjnosci, jakby sie coś działo podczas porodu to przewożą w trybie natychmiastowym do innego szpitala. Tak więc dopóki się nic nie dzieje to okej, ale podczas porodu różne rzeczy mogą się zdarzyć, warto mieć to na uwadze :)
Dokładnie tak jest.
Ja miałam tam rodzic :/
Fajny szpital gdy nie ma komplikacji a pewności nigdy nie ma
 
Znajoma tam rodziła. Była zadowolona, super opieka, fajne położne i lekarze ale oni stawiają tam jednak na sn a cc tylko przy wskazaniach. Nie wiem czy to prawda bo znajoma rodziła na początku zeszłego roku ale podobno teraz preferują tam nie mycie dzieci z tej mazi jeśli wiesz o czym mówię :)
Ja rodziłam w UCK na Ligocie i mogę szczerze polecić. Oddział odnowiony, położne super, lekarze w większości też. Nie wiem jak teraz jest z porodami rodzinnymi, ale można tam zadzwonić i zapytać :) a na kiedy masz termin?
 
Znajoma tam rodziła. Była zadowolona, super opieka, fajne położne i lekarze ale oni stawiają tam jednak na sn a cc tylko przy wskazaniach. Nie wiem czy to prawda bo znajoma rodziła na początku zeszłego roku ale podobno teraz preferują tam nie mycie dzieci z tej mazi jeśli wiesz o czym mówię :)
Ja rodziłam w UCK na Ligocie i mogę szczerze polecić. Oddział odnowiony, położne super, lekarze w większości też. Nie wiem jak teraz jest z porodami rodzinnymi, ale można tam zadzwonić i zapytać :) a na kiedy masz termin?
Ja mam termin na koniec czerwca, natomiast początkiem Maja muszę wybrać placówkę i tam jechać na wizytę z lekarzem itd.
Generalnie od początku byłam nastawiona na poród SN z partnerem, ale przez tą całą sytuację wiadomo, takich już nie ma- i teraz się zastanawiam, czy w ogóle rodzić naturlanie czy nie zrobić CC.
Może się jeszcze okazać, że np muszę mieć z jakiś względów o których jeszcze nie wiem (bo jestem w 28tc) ale to się dopiero będę konsultować z moim lekarzem, a póki co mam odwołane wizyty -.-
 
reklama
reklama
Ja mam termin na koniec czerwca, natomiast początkiem Maja muszę wybrać placówkę i tam jechać na wizytę z lekarzem itd.
Generalnie od początku byłam nastawiona na poród SN z partnerem, ale przez tą całą sytuację wiadomo, takich już nie ma- i teraz się zastanawiam, czy w ogóle rodzić naturlanie czy nie zrobić CC.
Może się jeszcze okazać, że np muszę mieć z jakiś względów o których jeszcze nie wiem (bo jestem w 28tc) ale to się dopiero będę konsultować z moim lekarzem, a póki co mam odwołane wizyty -.-
Może do tej pory będzie już lepiej :) ja wybrałam UCK ze względu na to że moja lekarka tam pracuje, super babka 😉. Z tym porodem to różnie bywa, ja rodziłam sn i dla mnie to trauma, za to połóg miałam lekki. Pamiętaj że po cc 12h leżysz, potem Cię pionizuja i nie każda mama jest w stanie zająć się dzieckiem po sn 2-3h najczęściej i jesteś na nogach. Nie ma reguły i nikt Ci nie zagwarantuje że ten czy inny poród będzie lepszy. Życzę Tobie i maluszkowi zdrowia 😃 A i jeszcze zaznaczę że położne przychodzą bardzo często w trakcie porodu, mają Cię cały czas na podglądzie (przynajmniej tam gdzie rodziłam) więc to nie jest tak że jesteś sama, a na końcówce to już są też lekarze i mój mąż siedział za parawanem bo i tak by mi wtedy nie pomógł
 
Do góry