reklama

Poród naturalny czy cesarskie cięcie...

Rozwiązania
0
Niedługo czeka mnie pierwszy poród i zastanawiam się czy rodzić naturalnie czy lepiej przez cesarskie cięcie? Bardzo boję się porodu naturalnego... Proszę o opinie osób, które tego już doświadczyły...

reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Zgadza sie.
Dla każdej z nas jest to inne doświadczenie. Jedna osoba będzie wspominać krew, wody i maślany wzrok męża ze wzruszeniem a inna będzie pod wrażeniem sprawności i szybkości z jaka jest wykonywana cesarka. Przy której, nota bene maz tez jest obecny.
Jedna kobieta chce rodzic siłami natury cześć jej i chwała. Inna chce cesarki, tez cześć jej i chwała.
Osobiście tez nie lubię jak mi pół oddziału wpatruje sie w napięciu miedzy nogi. Dla mnie to właśnie odarcie z godności. Maz to jest coś innego. W końcu dlatego jest naszym mężem ze jest kimś specjalnym w naszym życiu. Nie wychodziłam za maz za pół oddziału porodowego i pediatrę akurat tego dnia na dyżurze. Takie jest moje zdanie. Ot taka przyzwoitka ze mnie :) Jak ktoś inny chce porodu SN to przecież niech robi jak uważa.
Każda kobieta inaczej znosi ból. Jedna po SN będzie dochodzić do siebie kilka godzin a inna dwa tygodnie. Jedna wstanie 6 godzin po cesarce a inna będzie chodziła zgięta w pół przez 8 mcy. Ja akurat pozbierałam sie jak pies. Szybko i sprawnie.
Koniec końców w ciąży chodzi o to by urodzić zdrowe i fajne dziecko. Obojętne w jaki sposób. Każda z nas jest matka, dzieci nie zwracają uwagi na to w jaki sposób przyszły na świat.

Kaśka 1983

Rozwiązania
0
Ja miałam i CC i SN. Osobiście lepiej wspominam CC. Dla mnie jedyny plus to możliwość zajęcia się dzieckiem już 3 godziny po porodzie sn. Po obu porodach dochodziłam do siebie podobnie. Po cc. bolało podbrzusze a po sn. krocze. Połóg przebiegał identycznie. Dodam, że miałam vaccum i poród SN. bywa przykrym doświadczeniem.

MaryH

Rozwiązania
23
Ja miałam cesarkę w pierwszej ciąży bo dziecko było owinięte pępowiną więc nie było wyjścia. Ogólnie nie było źle, jedynie została mi paskudna blizna. Ale z polecenia położnej stosuje bio oil i jest już lepiej. Zdecydowanie się zmniejsza i blednie. Mam nadzieję, że jak będę smarować regularnie to zniknie całkiem.
Już chyba 3 temat na którym zachwalasz bio oil :D Mi go odradzila Pani w aptece bo podobno dość często uczula kobiety w ciazy. Ale co klientka to opinia ;)

reklama

abed

Rozwiązania
0
ja rodziłam pierwszy raz naturalnie i skończyło się cesarką :( ból po cesarce był straszy jak dla mnie gorszy od skurczy, dodam że trwało to długo miałam już 10cm... drugi raz lekarz mi się nie zgodził na poród naturalny ale wspominam jeszcze gorzej niż pierwszą... uważam że jeśli nie ma przeciwskazań to trzeba rodzić naturalnie, szybciej dojdziesz do siebie

witch84

Rozwiązania
62
AA zapomniałam dodać:
- pierwszy poród 2011r. - cesarskie cięcie ze względu na pośladkowe ułożenie
- drugi poród 2013r. - poród naturalny

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
5
Ja również jestem zdania ze porod naturalny a cc tylko ze wskazań.
Rodziłam dwa razy naturalnie i raz cc ze względu na wagę i wymiary dziecka (4890g i brzuszek wiekszy w obwodzie od glowki).
Wszystkie porody wspominam dobrze, jednak mimo wszystko porod sn jest lepszy dla dziecka (oczywiście jeśli wszystkie przebiega prawidłowo).

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Beebs

Rozwiązania
4
Ja rodziłam przez CC ale ja taki porod miałam ze wskazaniem. To normalne, ze boisz sie swojego pierwszego porodu, nie wiesz co cie czeka. Ciezko określić jaki bedzie twoj porod, a moze wlasnie szybki i bez zbędnych komplikacji? Bo bezbolesny to raczej wątpię, skurcze jakie by nie były sa bolesne. Wszystko zalezy od twojego progu wytrzymałości na bol. Porod przez CC to wcale nie taki pikus, chocby przez znieczulenie epiduralem do kregoslupa, szwy ktore mi dały w kość przez ponad 4 tygodnie ( bo mi puściły w dwóch miejscach - nic fajnego i przyjemnego wierz mi ). Do tego 3 doby bez laktacji. Gdybym mogła wybierać to wolałabym jednak rodzic SN.

Majka5673

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Niestety nie mam porównania bo rodziłam tylko przez cc dwa tygodnie temu ze wskazań ortopedycznych poza tym syn 4300 ważący i tak by się nie urodził naturalnie z powodu niewspółmierności. Cesarka to coś strasznego jak dla mnie, mimo że mam wysoki próg bólu. Po znieczuleniu jesteś jak kłoda, leżysz ruszasz rękami i głową. Po przewiezieniu na salę miałam straszne dreszcze, pomimo podawanych dożylnie środków przeciwbólowych i tak czujesz bolący brzuch. Najgorsze jest wstać po 24 godzinach, skóra brzucha Ci pływa i ból niemiłosierny kiedy szwy Cię ciągną a wstać musisz żeby zająć się dzieckiem. Chodzisz jak stara baba bo wyprostować się nie możesz a każdy krok graniczy z cudem a tu jeszcze trzeba pod prysznic żeby się umyć a schylić się nie możesz bo nie dasz rady

Malaja

Rozwiązania
18
Poród to wielki ból. I nigdy nie da się przewidzieć w pierwszej ciąży jak będzie przebiegał. Ja się nie bałam jakoś szczególnie ale byłam w 100% nastawiona na sn. Pierwszy poród był do wytrzymania ale dosc długi. Drugiego juz się bałam bo znałam ten ból ale zaskoczyło mnie ze trwał znacznie krócej. Bardzo nie chciałam ciecia bo z racji zawodu wiem jak wpływa na resztę życia. Urodziłam dwa razy sn i uważam że warto choć rozumiem kobiety które ze względu na strach decydują się na cc. Jednak myślę że wielu kobietom brak do końca świadomości o negatywnym wpływie cięcia na matkę i dziecko.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Konkurs

Wygraj innowacyjny grzejnik wraz z montażem! Konkurs

Zgłoszenia przyjmujemy do 29/07/2019

Test

Przetestuj wózek Lila Maxi-Cosi

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/07/2019