reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród po CC

CiesiaKlesia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2023
Postów
1 453
Cześć. Jestem ciekawa jak u was wyglądał następny poród, gdy pierwszy był zakończony CC.
Zaczęłam rodzić naturalnie, ponoć było pełne rozwarcie, ale mimo to brak postępu porodu. Powodem zbyt wąska miednica. Czy rzeczywiście tak było czy jednak to czasy covidu i braku kontroli w szpitalu… nie wiem 🤷🏼‍♀️
Zastanawiam się czy ta wąska miednica może się jakoś rozszerzyć żeby kolejny poród był siłami natury. I czy jest serio wąska, bo przez całą ciąże i przy mierzeniu przed porodem nikt o tym nie wspomniał. Jest tylko notatka przy wypisie ze szpitala.
 
reklama
Jeżeli była niewspółmierność porodowa to raczej mała szansa by przy następnym porodzie coś się zmieniło

Ja akurat po cc miałam udany vbac ale pierwsze cc na żądanie, bez wskazań
 
Za jakiś czas opowiem jak drugi poród 😉 ja mam w wypisie tylko brak postępu porodu. Dwie godziny walki w pełnym rozwarciu, żeby dziecko weszło w kanał. Bez skutku, a po wszystkich akrobacjach córka ustawiła się krzywo i decyzja o CC. Dlaczego nie chciała wejść w kanał? Tego nie wiem. Nikt mi nie podał możliwego powodu.
 
W 2016 roku urodziłam córkę przez CC z powodu braku postępu porodu. Po 10 h od odejścia wód zero rozwarcia, zoro skurczów po prostu nic. Córce zaczęło spadać tętno i decyzja o CC.

W 2022 udało mi się urodzić syna SN.

Poród SN wspominam lepiej.
 
Do góry