reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
układu i wymazu nie miałam. elektrolity- tego nie pamiętam.

jeśli chodzi o układ to z tego co mi mój ginekolog powiedział to chodzi o kase, poniewaz oni maja obowiazek robic to badanie na miejscu jak przyjdziesz rodzic i bedzisz chciala znieczulenie, a podaja zeby to badanie miec zrobione zeby jak najmniej kasy musieli wydawac. bez problemu mi robili na miejscu jak powiedzialam ze bede chciala zniezulenie.

co do wymazu, nie zdążyłam odebrać wyniku badania przed porodem- nie bylo problemu, ale musieli zbadac córeczke pod kątem infekcji- jesli masz wynik badania ze masz infekcje, o podaja przed porodem antybiotyk, jesli nie ma badania to po prostu potem robia badanie maluszkowi.


dokladnie tak ;)

Ja takze nie robilam elektrolitow ani ukladu krzepniecia, bo krew na te badania i tak musza pobrac na porodowce przed samym ZZO, wiec dla mnie to szkoda kase wydawac.
ale mozna tez poprosic o skierowanie na te badania gina.
Moj powiedzial zebym sobie zrobila sama jesli chce :nerd:
 
Dziewczyny, a powiedzcie mi jak "technicznie" wyglada kontakt skora do skory skoro rodzi sie w jakiejs koszuli?? Mam sobie kupic jakas rozpinana czy taka do karmienia na guziczki i to wystarczy czy jeszcze jakos inaczej?..
 
dzieki dziewczyny za odpowiedz w sprawie tych ubranek :))))

Madzia82o
nam na szkole rodzenia mowili, że zaraz po urodzeniu połozna prosi żeby podniesc koszule do gory(dlatego dobrze jest miec szeroka) i kladzie dzidzie :-) pozniej to jak ty juz chcesz, mysle ze taka do karmienia jak jest rozpianana wystarczy, albo na golasa :-) nam poradzili żeby mąż mial rozpinana koszule ubrana bo jak mama bedzie sie ogarniac po porodzie moze u tatusia byc na klacie :)
 
u mnie niestety nie było kontaktu skóra do skóry bo musieli zabarć córeczkę do inkubatora, bo miała problemy z oddechem. Ale byłam przy porodzie siostry- i jesli jest wszystko z dzidzią w porządku to wyciągają ją na twój brzuch i wkładają pod koszulkę- tak jak pisała kasiam187, wystarczy miec rozpinaną taką jak do karmienia. tylko pamietaj zebys nie zakładala stanika pod spod, bo moja siostra miala i musiała zdejmowac w trakcie.
 
Ja mam również "techniczne" pytanie, jak położne sprawdzają postępy rozwarcia? Przecież szyjki nie widać, ja rozumiem, że bada się palcem przez pochwę, ale jak one są w stanie określić ile jest cm rozwarcia? Wsadzają całą rękę?....:baffled:
 
reklama
Majtki siatkowe sa nawet na liscie Ujastka, co zabrac do szpitala dla siebie.

Dziewczyny, czy dokuczaja Wam bole stawow biodrowych? Mnie czasem bol budzi w nocy.. :( Czytalam ze to normalne bo miednica sie rozszerza itd.. Ale boje sie czy po ciazy nie zrobi sie z tego jakis przewlekly problem..
 
Do góry