reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

moja kolezanka miała cesarkę na Ujastku 2 lata i mówiła że w koszule własną ubrała się dopiero po pionizacji (bielizne tez), a co do cewnika to zakładają po znieczuleniu
 
reklama
a wiecie moze czy zakladaja cewnik juz po znieczuleniu czy przed?
i moze takie glupie pytanie ale po zabiegu to pielęgniarki ci ubieraja we wlasna koszule? a jak np z bielizna ? bo nie wyobrazam sobie wstawania z bolaco rano i podkladem pomiedzy nogami :no:

Na salę operacyjną przychodzisz odziana w taki fartuch zawiązywany na plecach, w tym fartuchu leżysz cały czas, a we własną koszulę i bieliznę ubierasz się dopiero po pionizacji. Ja przed pierwszym wstaniem założyłam sobie sama (na leżąco) majtki siatkowe, aby nie czuła dyskonfortu przy wstawaniu.
Cewnik zakładaja już po podaniu znieczulenia.
 
moja kolezanka miała cesarkę na Ujastku 2 lata i mówiła że w koszule własną ubrała się dopiero po pionizacji (bielizne tez), a co do cewnika to zakładają po znieczuleniu

Na salę operacyjną przychodzisz odziana w taki fartuch zawiązywany na plecach, w tym fartuchu leżysz cały czas, a we własną koszulę i bieliznę ubierasz się dopiero po pionizacji. Ja przed pierwszym wstaniem założyłam sobie sama (na leżąco) majtki siatkowe, aby nie czuła dyskonfortu przy wstawaniu.
Cewnik zakładaja już po podaniu znieczulenia.


dziekie dziewczyny :) ja sie zaopatrzylam w majtki siatkowe ze względu na porod sn a tu klops wyszlo inaczej, ale biore ja ze soba bo one takie wysokie sa to mi rany nie bede uciskac.

jahida jak tam gotowa na jutro ? :-)
 
Właśnie zjadłam "ostanie" ciastko:) co prawda miała być tylko zupa, ale nie mogłam się powstrzymać :)
faktycznie konieczna jest taka restrykcyjna dieta??

też biorę te majteczki siatkowe, ponoć nie uciskają rany..

ciągle zastanawiam się co z soczewkami?? Zabieg nie trwa długo, więc może nie będę musiała ich ściągac..

Kasiam187 - do zobaczenia jutro (mój znak rozpoznawczy: bordowa walizka:):)
 
Właśnie zjadłam "ostanie" ciastko:) co prawda miała być tylko zupa, ale nie mogłam się powstrzymać :)
faktycznie konieczna jest taka restrykcyjna dieta??

też biorę te majteczki siatkowe, ponoć nie uciskają rany..

ciągle zastanawiam się co z soczewkami?? Zabieg nie trwa długo, więc może nie będę musiała ich ściągac..

Kasiam187 - do zobaczenia jutro (mój znak rozpoznawczy: bordowa walizka:):)

Nie sądze aby ktoś kazał Ci ściągać soczewki. Co do diety, słyszałam jak położna mówiła do dziewczyny przed CC, że nie trzymała diety zalecanej bo jelita nie są puste;-) (była w "kolejce" przede mną, ale właśnie ze względu na to jej CC opóźniło się o 2h, ale pewnie nie chodziło o jedno ciastko ;-).
Dziewczyny, trzymam mocno kciuki, CC naprawdę da się przeżyć. Teraz zwraca się uwage na te wszystkie szczegóły, ale już po operacji każda mama cieszy sie z malęństwa i nie zwraca uwagi na ból i wszelkie niedogodności.
 
A ja jestem jutro o 11.00 umówiona z koordynatorką szpitala na indywidualny obchód :-D mam sponsorowany poród z ubezpieczenia i muszę przyznać, że stanęli na wysokości zadania :tak: zobaczymy co jeszcze oprócz pokoju jednoosobowego będzie mi przyznawać :cool2:
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was chodzi na KTG na Ujastek?! Bo ja byłam juz drugi raz i musze powiedzieć, że jestem mile zaskoczona. Wprawdzie trochę sie czeka, ale położna wyjątkowo miła i uprzejma, lekarz konkretny...

Wczoraj troche porozmawiałam z położna i mówiłam, że w ciągu ostatnich dni bardzo dużo dziewczyn urodziło. Podobno w nocy jakoś 10, a w dzień 20?! Kurcze, masówka:-).
 
reklama
Hello,

Ja jestem umówiona na ktg na UJASTKU dopiero na 11 października (tak zaleciła mi lekarka). Także nie wiem jak to wygląda... Mam nadzieję, że zdaże, bo termin mam na 20 października.
 
Do góry