reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Mam kilka paczek "jedynek" - huggies, babydream i pampers. Chyba wezmę pampersy, resztę będę testować w domu.

Słuchajcie kobietki z Ujastka - może to głupie pytanie, ale do porodu chyba należy zmyć lakier z paznokci?:confused:
 
Ja mam "1" Bella Happy, fajne, bo mają wycięcie na pępek, biorę ok 25 szt luzem, nie będę targać całej paczki. Katze, lakier musisz zmyć, no chyba, że masz bezbarwny, przy niedotlenieniu organizmu patrzą na kolor paznokcia
 
Co do pieluszek to do szpitala mam paczkę Huggies, w domu czekają Pampersy i ekologiczne. Potem będę się stopniowo przerzucać na wielorazowe :-)

Lakier trzeba zmyć z paznokci, bo po ich wyglądzie coś tam poznają jak się źle dzieje (ale nie mam pojęcia co :cool2: )
 
hmm też myślałam, co nie tachać całej paczki, tylko wziąć luzem, nie sposób chyba przerobić 80 pieluszek w 3dni ;) co do paznokci nie wolno mieć nawet bezbarwnego, zarówno u rąk jak i stóp, bo raz, że właśnie gdyyyby coś się niefajnego działo, to wtedy po paznokciach wszystko widać, a dwa do palca wskazującego przypinają urządzenie (nie mam pojęcia, jak to się nazywa i czemu dokładnie służy... ) i jakikolwiek lakier na paznokciu zaburza działanie tego czegoś, o ;)
 
Drogie dziewczęta,

Jak chodzi o lakier do paznokci, to sytuacja wygląda następująco (informacje, które uzyskałam od mojej lekarki prowadzącej, więc w 100% wiarygodne):

- lakier na paznokciach u stóp jest dozwolony
- natomiast płytki paznokciowe u rąk muszą być zupełnie czyste, gdyż w pewnych sytuacjach (podczas komplikacji) może być konieczność podłączenia do palca specjalnej "klamerki" (elektrody).
 
reklama
Tak, też 3 bo z każdej przedporodowej sali jest przejście bezpośrednio na porodówkę. Nie ma się co martwić, niejednokrotnie rozmawiałam z położną i mówiła, że najwięcej porodów ile zdarzyło im się w ciągu doby przyjąć to nieco ponad 20 i dla wszystkich jest miejsce!
 
Do góry