reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Strawbelka modulator nie ma kwasu metylowqne go nie widzę. .. no patrze i najprościej modulator kupić i pregne tak jak bierzesz ale ja byłam przekonana ze modulator nie ma metylowana h form a ma i b6 i b12 i metafoline ? Strawbelka czekam tylko aż skończy się femibion hhaaaha
Fondie czytalas to z linka, co Ci wrzucilam? To przeczytaj. Tam masz wszystko pieknie napisane co to jest ten modulator i jak dziala. Ja Ci tego tak nie wytlumacze dobrze. Nie chce Ci sie nawet tego przeczytac???
Szukam info zeby Wam rozjasnic co to ten modulator, a Wy nawet tam nie zajrzycie. A tam jest napisane o tej betainie, o suplementacji, o homocysteinie, jak to wszystko dziala.

Modulator ma betaine ktora jest dawca 3 form metylowych i jak lykasz tabletke to i z b6 i z b12 i z kwasu robi sie forma metylowa[emoji31]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Strawbelka kurde no wkurza mnie troszke:) czytałam trza i kiedyś i mało to rozumiem kiedyś zrozumiałam ze nie ma formy metylowqne h i dalej tak rozumuje nawyrazniej nie rozumiem co czytam bo nie widzę tam info takiego dlatego pytam bo najlepsze rozwiązanie modulator plus pregna .
Wkurza nie to ze tak 16tc aja tak
6-letrox
6:30- luteina podjezykowa
7:30-jeszcze ćwiartki encortonu
9:00acard
11-b6 metylowana +magnez
12:30- duphaston
13-b12 metylowana
14:30 luteina doustna
18:00- femibion +metylowana forma kwasu foliowego
22-Fraxiparyne
22:30 lutka doustna
00:30 duphaston
I kurde niedługo połowa ciazy a ja ciagle coś zre cały dzień co chwile i chciała ym zamienić te witaminy chociaż
Czyli jak walne pregne i modulator razem o 18 to wystarczy i zlikwiduje femibion, b6, b12, kwas metylowana? To wystarczy ? Nie widzę info ze dla tych co mają mthfr
 
Strawbelka kurde no wkurza mnie troszke:) czytałam trza i kiedyś i mało to rozumiem kiedyś zrozumiałam ze nie ma formy metylowqne h i dalej tak rozumuje nawyrazniej nie rozumiem co czytam bo nie widzę tam info takiego dlatego pytam bo najlepsze rozwiązanie modulator plus pregna .
Wkurza nie to ze tak 16tc aja tak
6-letrox
6:30- luteina podjezykowa
7:30-jeszcze ćwiartki encortonu
9:00acard
11-b6 metylowana +magnez
12:30- duphaston
13-b12 metylowana
14:30 luteina doustna
18:00- femibion +metylowana forma kwasu foliowego
22-Fraxiparyne
22:30 lutka doustna
00:30 duphaston
I kurde niedługo połowa ciazy a ja ciagle coś zre cały dzień co chwile i chciała ym zamienić te witaminy chociaż
Czyli jak walne pregne i modulator razem o 18 to wystarczy i zlikwiduje femibion, b6, b12, kwas metylowana? To wystarczy ? Nie widzę info ze dla tych co mają mthfr
Fondie, ja juz nie mam sily tego tlumaczyc, jak nie zrozumialas to juz nie zrozumiesz. Zostan moze przy tym swansonie i nie kombinuj.

Edit. Wszystko jest tam wytlumaczone, jak krowie na granicy[emoji31]

Nastepny cytat...Najsilniejszym i
najszybszym sposobem przywrócenia prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi jest suplementacja diety odpowiednimi składnikami, tzw. modulatorami homocysteiny. Należą do nich kwas foliowy, witamina B6, witamina B12 i TMG (trimetyloglicyna) zwana betainą – stosunkowo niedawno wyizolowaną substancją z buraka. W badaniu okazało się, że ma również szybki efekt na obniżanie poziomu homocysteiny, a w połączeniu z w/w składnikami nawet około 20% więcej w stosunku do samych witamin. Od tego czasu jest nieodłącznym członkiem najskuteczniejszej grupy modulatorów homocysteiny. Stosowanie modulatorów homocysteiny pozwala na obniżenie poziomu homocysteiny do wartości normalny w przeciągu kilku tygodni (tempo to jest zależne od jej poziomu wyjściowego).



Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Fondi jak masz zryć dla dobra dziecka to żryj !!! Lepiej wiecej niż mniej ! Jesteś teraz pod kontrolą lekarza i wie co ma robić a jak masz jakies wątpliwości to zapytaj go .

Ciąża rozwija ci się prawidłowo a ty ciagle czegoś szukasz ! Rozumie twój strach ale nie daj się zwariować .

Pamietam kiedyś pytałaś o te witaminy ile brać itd . I znów pytasz . Dziewczyny to mają cierpliwość do ciebie kochana ;) i chwała im za to [emoji173]️


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fondie, nastepny cytat... Nareszcie dobre wiadomości. Po pierwsze nie ma żadnego drogiego, specjalistycznego leku, który mógłby leczyć czy obniżać poziom homocysteiny.

Bardzo skuteczna kuracja jest prosta i tania. Poziom homocysteiny może być obniżany skutecznie poprzez zapewnienie organizmowi paru prostych składników:kwasu foliowego, witaminy B6, witaminy B12, choliny, trimetyloglicyny. Rola tych składników jest taka, że są one niezbędne do przekształcenia homocysteiny w inne bezpieczne i nieszkodliwe składniki.

Ciekawe jest to, że zależność poziomu hommocysteiny od obecności kwasu foliowego, witaminy B6, witaminy B12 jest tak silna, iż można używać poziomu homocysteiny jako markera niedoboru witamin z grupy B.

W przemianie homocysteiny rola witaminy B6 jest kluczowa i znana. Niedobory w spożyciu sumują się z typowymi problemami zmniejszającymi jej absorbcję i wykorzystanie w organizmie (palenie tytoniu, choroby nerek, cukrzyca czy choroby serca). Dochodzą do tego duże straty związane z przygotowaniem żywności (25% mężczyzn w średnim wieku ma niedobory witaminy B6). Badania przeprowadzone w Holandii potwierdzają, że podawanie witaminy B6 może zredukować poziom homocysteiny nawet o 56%.

TMG (TRIMETYLOGLICYNA - BETAINA)

TMG wykryto po raz pierwszy w burakach (beta vulgaris), stąd nieco powszechniejsza nazwa betaina.

Betaina jest jeszcze jedną pożyteczną i korzystną substancją, która występuje w żywności. Jest ona dawcą trzech grup metylowych. Z tego względu jest bardzo skuteczna w remetylacji homocysteiny do nieszkodliwej metioniny. Kilka badań wykazało, że podawanie betainy skutecznie obniżało poziom homocysteiny, w przypadkach gdzie witamina B6 i kwas foliowy okazywały się nieskuteczne.



Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czytałam wczoraj Angielskie forum ( podobne do naszego o poronieniach ) wiecie że tam dziewczyny pisały że poraniały 18-20 razy i nikt im nie był w stanie pomoc . Masakra .
Leczyły się w tej samej klinice co ja teraz !!! Po latach leczenia zaczęły szukać innego lekarza i znaleźli ginekologa - immunologa i dopiero on im pomóg i w wieku 38-42 lat urodziły pierwsze dziecko .

Lekarz podobno bardzo dobry , ma świetne opinie i wlasnie ja chciałabym się do niego dostać .
On ma swoj prywatny gabinet i za całość badan bierze 1500£ (. 7,5 tys ) plus każda wizyta 150-200 £ .
Ale przyjmuje też na NHS ( nfz) w piątki i myśle że pójdę do rodzinnego po skierowanie do niego , może się uda !! Podobno czeka sie na wizyte 2 miesiące to i tak malutki w porównaniu do tej kliniki w ktorej teraz jestem ( 6 miejscy czekałam ) także jest jakaś szansa !!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Starebelka ją rozumiemconjest napisane ale nie rozumiem innej zależności takiej że ci z mutacja mthfr zwyklrj formy nie moha brać bo nic nie daje i nie widzę napisu że to metlowana a rozumiem że dzięki betainie od razu przekształca
 
reklama
Starebelka ją rozumiemconjest napisane ale nie rozumiem innej zależności takiej że ci z mutacja mthfr zwyklrj formy nie moha brać bo nic nie daje i nie widzę napisu że to metlowana a rozumiem że dzięki betainie od razu przekształca
Fondie, bo trzeba troche myslec zeby zrozumiec[emoji6]
Jak nie jestes pewna modulatora to zostan przy swansonie.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry