reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej. Ciężko mi przebrnąć przez te kilka tysięcy wiadomości więc zapytam... Czy to według Was dobra cena? I czy polecacie w województwie Śląskim jakąś dobrą przychodnię specjalizującą się w takich badaniach.
Screenshot_20190318_113840_com.android.chrome.jpg
 
reklama
Hej. Ciężko mi przebrnąć przez te kilka tysięcy wiadomości więc zapytam... Czy to według Was dobra cena? I czy polecacie w województwie Śląskim jakąś dobrą przychodnię specjalizującą się w takich badaniach. Zobacz załącznik 952683
To bardzo dobra cena. Osobno prywatnie kariotyp w Rudzie Śląskjej 1000 zł pakiet trombofilii ok 800 immunofenotyp to koszt ok 400 zł . W województwie śląskim brak przychodni wszystko musisz robić osobno i szukać laboratorium ewentualnie najbliżej Kraków Prokocim
 
Dziewczyny szukam pomocy u was bo powiem szczerze już dobijam irytacji do lekarzy . Pierwsza córka na pakiecie od Pasnika z ivf . Miałam cukrzyce ciążowa . Brałam wtedy encorton i takich cukrów jak teraz nie miałam . Teraz cud naturalny szybkie włączenia intralipidu i calcortu 6mg . Byłam w szpitalu po szpitalu u diabetologa i mam wrażenie ze oni nie maja zielonego pojęcia co wyprawiaja . Wychodzi na to ze Calcort podnosi mi cukier na czczo . Jestem już od ponad dwóch tygodni na insulinie bo moje cukru nie chcą zejść poniżej 100 . Karzą mi codziennie podnosić dawkę insuliny już mam 20 jednostek a cukier dalej stoi ponad sto raz udało mi się raz zejść do 96 . Nie mam tego problemu po posiłkach bo moje cukry po jedzeniu są nawet niższe niż na czczo . Czy któraś z was miała może taki problem ? Może jest jakaś inna insulina która lepiej działa? Przecież jak tak będzie to ja do 12tc będę miała 100 jednostek a cukier dalej będzie stał w miejscu . Już tak się zastanawiam cyz nie pisać do Pasnika ze może schodzić szybciej z tego calcortu ...
 
Dziewczyny szukam pomocy u was bo powiem szczerze już dobijam irytacji do lekarzy . Pierwsza córka na pakiecie od Pasnika z ivf . Miałam cukrzyce ciążowa . Brałam wtedy encorton i takich cukrów jak teraz nie miałam . Teraz cud naturalny szybkie włączenia intralipidu i calcortu 6mg . Byłam w szpitalu po szpitalu u diabetologa i mam wrażenie ze oni nie maja zielonego pojęcia co wyprawiaja . Wychodzi na to ze Calcort podnosi mi cukier na czczo . Jestem już od ponad dwóch tygodni na insulinie bo moje cukru nie chcą zejść poniżej 100 . Karzą mi codziennie podnosić dawkę insuliny już mam 20 jednostek a cukier dalej stoi ponad sto raz udało mi się raz zejść do 96 . Nie mam tego problemu po posiłkach bo moje cukry po jedzeniu są nawet niższe niż na czczo . Czy któraś z was miała może taki problem ? Może jest jakaś inna insulina która lepiej działa? Przecież jak tak będzie to ja do 12tc będę miała 100 jednostek a cukier dalej będzie stał w miejscu . Już tak się zastanawiam cyz nie pisać do Pasnika ze może schodzić szybciej z tego calcortu ...

Witaj. Kochana a może tak posiłek dodatkowy np. o 3-4 w nocy? Dietę rozumiem trzymasz rygorystycznie? Co jesz na kolacje przykładowo? Któraś tu miała wysokie cukry na czczo... Jak się nie mylę to @Oczekujaca123 - jeśli się mylę - poprawcie mnie. Ale jeśli to Oczekująca (która leży w szpitalu) to może jak znajdzie chwilkę to doradzi. :)
 
Ja miałam i mam dalej chodź dziś się zdążyło 88 próbuje dalej z dietą kombinuje godzinowo i zobaczymy . Ja jeszcze nie biorę encortonu ale boje się że zacznę brać i zacznie się szaleństwo w ciąży a teraz biorę glucophage 750 doktorka zwiększyła na 1000 ale jeszcze nie brałam jak zajde wejdę na tą dawkę. . Dodatkowo dołuje mnie ciśnienie to drugie dolne podwyższone i nie wiem jak poradzę sobie w ciąży .
Witaj. Kochana a może tak posiłek dodatkowy np. o 3-4 w nocy? Dietę rozumiem trzymasz rygorystycznie? Co jesz na kolacje przykładowo? Któraś tu miała wysokie cukry na czczo... Jak się nie mylę to @Oczekujaca123 - jeśli się mylę - poprawcie mnie. Ale jeśli to Oczekująca (która leży w szpitalu) to może jak znajdzie chwilkę to doradzi. :)
 
Dziewczyny szukam pomocy u was bo powiem szczerze już dobijam irytacji do lekarzy . Pierwsza córka na pakiecie od Pasnika z ivf . Miałam cukrzyce ciążowa . Brałam wtedy encorton i takich cukrów jak teraz nie miałam . Teraz cud naturalny szybkie włączenia intralipidu i calcortu 6mg . Byłam w szpitalu po szpitalu u diabetologa i mam wrażenie ze oni nie maja zielonego pojęcia co wyprawiaja . Wychodzi na to ze Calcort podnosi mi cukier na czczo . Jestem już od ponad dwóch tygodni na insulinie bo moje cukru nie chcą zejść poniżej 100 . Karzą mi codziennie podnosić dawkę insuliny już mam 20 jednostek a cukier dalej stoi ponad sto raz udało mi się raz zejść do 96 . Nie mam tego problemu po posiłkach bo moje cukry po jedzeniu są nawet niższe niż na czczo . Czy któraś z was miała może taki problem ? Może jest jakaś inna insulina która lepiej działa? Przecież jak tak będzie to ja do 12tc będę miała 100 jednostek a cukier dalej będzie stał w miejscu . Już tak się zastanawiam cyz nie pisać do Pasnika ze może schodzić szybciej z tego calcortu ...
Ja miałam tylko kilka wyskoków na czczo łatwo je opanowalam..u mnie wynik wysoko na czczo był że względu na zbyt długa przerwa od posiłku teraz jem ok 22 ostatni posiłek. Na początku piłam też przed snem wodę z kapusty kiszonej i zakwas z buraków. W ciągu dnia pije dużo wody z cytryną, u mnie się to wszystko sprawdziło i nie musiała "cudowac" różnymi posiłkami na wieczór.
Często jednak zaleca się zjedzenie białego pieczywa /bułki lub wypicie szklanki mleka podobno niektórym to pomaga.
O której jesz ostatni posiłek?
Co jesz zazwyczaj ?
Mierzysz cukier w nocy?
O której mieszysz cukier na czczo ?
 
Powiem wam ze myslalam że takie postępowanie jak w pierwszej ciąży będzie ok ale tu się nie sprawdza . Ostatni posiłek jem już teraz po 23 coś lżejszego a insulinę daje na noc ok 24 . Jak dawałam o 21-30 i jadłam o 20 to dr mówiła ze za wcześnie i zbierały mi się ketony w moczu . Wstaje z Sara ok 7 i mierze cukier dziś znowu było 116 ale np zjadłam bułkę grahamke z wędlina i popijam kawa z mlekiem i miałam po godzinie 96 , jem teraz normalnie bez drastycznej diety jak w poprzedniej ciąży bo cukry po posiłkach mam naprawdę małe w porównaniu jak miałam . Dziś zjadłam mielonego z buraczkami i ziemniakami i miałam 119 , po drugim śniadaniu gdzie było musli 124 na kolacje jogurt do tego grahamka i 116 wiec myśle ze nie ma tragedii . Najgorszy jest ten na czczo ostatnio właśnie wstałam i coś zjadłam kol 2-3 i mi wywaliło chyba na 130 jak dobrze pamietam . Nie rozumiem właśnie dlaczego mimo podania insuliny nie mogę go zbić a po posiłkach potrafi mi spaść jeszcze niżej . I teraz pytanie które mnie meczy chyba najbardziej czy nie jest tak ze w tej ciąży nie mam cukrzycy a cukier wysoki na czczo jest tylko wynikiem sterydu i po odstawieniu problem zniknie ... powiem wam ze ten cukier jest największa moja zmorą nie umiem się cieszyć z tej ciąży bo ciagle myśle czy on nie zaszkodzi dziecku . Dziękuje ze odpisałyście.
 
@Roszpunka666 ja co prawda sterydu nie biorę. Rano nie bierzesz insuliny? Może powinnaś iść z tym do diabetologa jeszcze raz. Robiłaś obciążenie glukoza na początku ciąży? Może powinnaś coś innego jeść na kolacje?
 
reklama
Powiem wam ze myslalam że takie postępowanie jak w pierwszej ciąży będzie ok ale tu się nie sprawdza . Ostatni posiłek jem już teraz po 23 coś lżejszego a insulinę daje na noc ok 24 . Jak dawałam o 21-30 i jadłam o 20 to dr mówiła ze za wcześnie i zbierały mi się ketony w moczu . Wstaje z Sara ok 7 i mierze cukier dziś znowu było 116 ale np zjadłam bułkę grahamke z wędlina i popijam kawa z mlekiem i miałam po godzinie 96 , jem teraz normalnie bez drastycznej diety jak w poprzedniej ciąży bo cukry po posiłkach mam naprawdę małe w porównaniu jak miałam . Dziś zjadłam mielonego z buraczkami i ziemniakami i miałam 119 , po drugim śniadaniu gdzie było musli 124 na kolacje jogurt do tego grahamka i 116 wiec myśle ze nie ma tragedii . Najgorszy jest ten na czczo ostatnio właśnie wstałam i coś zjadłam kol 2-3 i mi wywaliło chyba na 130 jak dobrze pamietam . Nie rozumiem właśnie dlaczego mimo podania insuliny nie mogę go zbić a po posiłkach potrafi mi spaść jeszcze niżej . I teraz pytanie które mnie meczy chyba najbardziej czy nie jest tak ze w tej ciąży nie mam cukrzycy a cukier wysoki na czczo jest tylko wynikiem sterydu i po odstawieniu problem zniknie ... powiem wam ze ten cukier jest największa moja zmorą nie umiem się cieszyć z tej ciąży bo ciagle myśle czy on nie zaszkodzi dziecku . Dziękuje ze odpisałyście.
Ja mam cukier w normie posilkach i na czczo. W badaniu w 5tc wyszło b. Wysoko w 1 h. Na tej podstawie stwierdzono cukrzyce tego się trzymam. Mimo, ze juz w domu nigdy wyników takich nie miałam. Myślę, że u Ciebie moze byc wina sterydu, ale nie musi więc lepiej trzymać sie diety.
Może pokombinuj coś z tym posilkiem wieczornym. Szklanka mleka, bułka np z szynka i zobaczysz.
A swoją drogą to jaki masz cukier w nocy ok 2-3.
 
Ostatnia edycja:
Do góry