reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

A dlaczego tak stwierdził że Ci się nie uda ?Przez zespół czy przeciwciała? Ja mam zalecane 0.4 faxpiryne i 150 acard encorton 10 mg ale nie wyszły przeciwciała , duphaston 2*1 i luteinę 2*1 a i glucophage1000. Dwóch lekarzy twierdzi że przy mojej wadze 52kg 0.4 wystarczy bo będę krwawić ..ja się trochę obawiam ... I nie wiem czy na początek nie zapisać 0.6 i zbadać antyxa ? Myślicie dziewczyny ze można wzbogacić AC 2 tyg heparyne a potem przejść na faxpiryne? Brał tak ktoś?

Dlatego bo 2 ciąże straciłam na 0.4 clexan, w tym jedną ze steryd em. Dane literaturowe mówią, że leczenie pomaga w 80 %. Wg prof ja miałam być w tych 20 %. Tyle, że ja mam przeciwciała w mianie wysokim. Skoro nie masz przeciwciał to jak masz zdiagnozowany zespół?
Nie jestem za tym aby ktoś leczył się wg schematu innej osoby. I nie zalecam stosowania moich dawek, bo moje wyniki zaskakiwaly zarówno hematologow jak i ginekologa prowadzącego. Taki tam wyjątek od reguły
 
reklama
Dlatego bo 2 ciąże straciłam na 0.4 clexan, w tym jedną ze steryd em. Dane literaturowe mówią, że leczenie pomaga w 80 %. Wg prof ja miałam być w tych 20 %. Tyle, że ja mam przeciwciała w mianie wysokim. Skoro nie masz przeciwciał to jak masz zdiagnozowany zespół?
Nie jestem za tym aby ktoś leczył się wg schematu innej osoby. I nie zalecam stosowania moich dawek, bo moje wyniki zaskakiwaly zarówno hematologow jak i ginekologa prowadzącego. Taki tam wyjątek od reguły
Mi chodzi że nie mam przeciwciał Ana mam zdiagnozowane na podstawie przeciwciał beta 2-glikoproteine IgM 28.45 to było robione do 6 tyg po poronieniu a potem po kolejnych 6 miałam powtórzyć i wyszlo ujemne tylko teraz spojrzałam i to jest p/beta2 glikoproteine 1igA 3.56 . Ciekawe dlaczego mi zlecił w powtórce IgA
 
Ja też nie mam Ana, mam p beta 2 glikoproteinie w Ig G. Przed ciążą w minie ok 70. Pisząc przeciwciała miałam na myśli przeciwciała typowe dla zespołu a nie ogólnie Ana.
 
Ginekolog lokalny, bez doświadczenia w trudnych ciazach. Hematolodzy godni uwagi to prof Windyga, dr Kopec Izabela i wszyscy z Wwy. Aha i żaden z tych lekarzy nie da heparyny na Mthfr. Muszą być stwierdzone trombofilie. Do diagnostyki, jeśli ktoś nie ma pełnego pakietu chyba najrozsadniejszy wybór to Kopec. Sama ciąża pod względem dawki heparyny też prowadzona przez lokalnego hematologa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry