reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

szczesliwa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2008
Postów
10 340
zakładam watek gdzie możemy sie pochwalic postepami naszych dzieci :-) możemy porównac czy doradzic jak wspomagac rozwój...

moja niunia reaguje na mate edukacyjną szczególnie lubi muzyczkę wodzi oczkami za nami, podnosi główke,

a jak wasze pociechy?:-)
 
reklama
fajny watek
a mianowicie moja pszczolka bardzo sztywno trzyma glowke az szok bo ma dopiero 2 tyg...
jak ja przewijam albo wycieram po kapieli podnosi pupke do gory...ja to sie smieje ze to taka mala wspolpraca....
 
hihi ja jak przebieram to moja sika na czyste ;-) ale nie wiem czy to postep czy taka uroda ;-)
 
Gaja będąc w pozycji pionowej dość pewnie trzyma główkę, leżąc na brzuszku potrafi ją na chwilkę unieść i spojrzeć w przód. Jak leży na brzuszku to potrafi obrócić się na plecki, ale to raczej przypadkiem jej wychodzi... Wodzi wzrokiem za zabawkami i oczywiście za mamusią :-) A i powoli zaczyna gaworzyć, czyli odkrywa, że struny głosowe nie służą tylko do płaczu:happy2: Zaczyna też świadomie się uśmiechać.
 
Kajtuś zaczął sam wypluwać cyca, narazie coprawda jak mu zaczyna przeszkadzać w spaniu, ale uważam, że to wielko postęp :-D
Główkę już w szpitalu podnosił, teraz już praktycznie jak jesteśmy spionizowani, nie muszę mu trzymać, a jak leży na przewijaku na brzuszku, to patrzy na lustro na szafie dopóki mu się nie znudzi. No i zaczyna już gadać powoli i sie uśmiecha, nie tylko jak śpi :-D
Niedawno odkrył swoje rączki i uwielkbia je wkładac do buzi, nawet podczas jedzenia. Cycuś i paluszek w buzi to świetna zabawa :-D
 
Mój Alex, sztywno trzyma główkę w pozycji pionowej, gdy leży na brzuszku też ładnie podnosi ją do góry i obraca z jednej strony na drugą.
Gaworzy, tzn udaje Mu się zrobić "gu", "ga", "he".
Uśmiecha się na widok znajomych twarzy i Jego zabawek.
Udaje Mu się wcelować paluszki do buzi.
Wyciąga rączki do karuzelki i innych zabawek.
Wodzi wzrokiem za domownikami i chyba wszystkim co się rusza.
Coraz lepiej przesypia noce co też myślę należy dodać do postępów.
 
Wojtus glowke trzyma sztywno bedac w pionie, na brzuszku tez ma do gory i odwraca w prawo i w lewo. Lezac na plechach - wodzi wzrokiem, ale i odwraca glowke idac za twarza mamusi lub przedmiotem:-) Wczoraj wpatrywal sie w lodowke lezac na lezaczku, bo sie sam sobie odbijal:-) mamy odglosy typu gu, gli gla, ha i ko:-):-) pierwsze slowo to pewnie bedzie kot....wczoraj pierwszy raz przekulal sie z brzuszka na plecki, bo nie lubi tej pozycji:zawstydzona/y:
 
no to i ja sie pochwale::-)
glowa w pionowej pozycji pewnie trzymana na brzuszku jak lezy to tezja ladnie podnosi, jak lezy na brzychu to potrafi przekulac sie na bok i odwrotnie,
swiadomie sie usmiecha, probuje wydawac jakies swoje dzwieki i nawet cos wychodzi :-)
 
reklama
zakładam watek gdzie możemy sie pochwalic postepami naszych dzieci...
też chciałam to zrobić ale opisywane postępy w opiece mnie powstrzymały - jak widzę neipotrzebnie
hihi ja jak przebieram to moja sika na czyste ;-) ale nie wiem czy to postep czy taka uroda ;-)
mój skarb nie lubi chłodu i zwykle tak wypada, że podłożę mu czystą pieluszkę i zaczyna lać na mamusię... tacie zrobił lepszy numerek ale to bez pieluszki.

Na razie trzymamy główkę w pozycji pionowej i przekręcamy ją w trakcie leżenia na brzuszku. Maks potrafi już się zainteresować karuzelą do tego stopnia, że zdarza mu się poprosić o jej włączenie - wyciąga rączki do pozytywki i marudzi po swojemu. Mamy też za sobą pierwsze świadome uśmiechy :happy2:
Z gadania mamy "A" i "E" popiskiwanie i inne niezidentyfikowane dźwięki
 
Do góry