reklama

Postępy naszych dzieci :D

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2009' rozpoczęty przez szczesliwa, 16 Maj 2009.

1. szczesliwa

szczesliwa Moderator

zakładam watek gdzie możemy sie pochwalic postepami naszych dzieci :-) możemy porównac czy doradzic jak wspomagac rozwój...

moja niunia reaguje na mate edukacyjną szczególnie lubi muzyczkę wodzi oczkami za nami, podnosi główke,

a jak wasze pociechy?:-)

2. Madzia_Singh

Madzia_Singh Kochana PYCHOTKA

fajny watek
    a mianowicie moja pszczolka bardzo sztywno trzyma glowke az szok bo ma dopiero 2 tyg...
    jak ja przewijam albo wycieram po kapieli podnosi pupke do gory...ja to sie smieje ze to taka mala wspolpraca....

3. reklama
  4. szczesliwa

szczesliwa Moderator

hihi ja jak przebieram to moja sika na czyste ;-) ale nie wiem czy to postep czy taka uroda ;-)

5. Gosha24

Gosha24 Mama Gai od 06.04.2009

Gaja będąc w pozycji pionowej dość pewnie trzyma główkę, leżąc na brzuszku potrafi ją na chwilkę unieść i spojrzeć w przód. Jak leży na brzuszku to potrafi obrócić się na plecki, ale to raczej przypadkiem jej wychodzi... Wodzi wzrokiem za zabawkami i oczywiście za mamusią :-) A i powoli zaczyna gaworzyć, czyli odkrywa, że struny głosowe nie służą tylko do płaczu:happy2: Zaczyna też świadomie się uśmiechać.

6. Kamile85

Kamile85 Fanka BB :)

Kajtuś zaczął sam wypluwać cyca, narazie coprawda jak mu zaczyna przeszkadzać w spaniu, ale uważam, że to wielko postęp :-D
    Główkę już w szpitalu podnosił, teraz już praktycznie jak jesteśmy spionizowani, nie muszę mu trzymać, a jak leży na przewijaku na brzuszku, to patrzy na lustro na szafie dopóki mu się nie znudzi. No i zaczyna już gadać powoli i sie uśmiecha, nie tylko jak śpi :-D
    Niedawno odkrył swoje rączki i uwielkbia je wkładac do buzi, nawet podczas jedzenia. Cycuś i paluszek w buzi to świetna zabawa :-D

7. gosiaczek1973

gosiaczek1973 potrójna mamuśka

Mój Alex, sztywno trzyma główkę w pozycji pionowej, gdy leży na brzuszku też ładnie podnosi ją do góry i obraca z jednej strony na drugą.
    Gaworzy, tzn udaje Mu się zrobić "gu", "ga", "he".
    Uśmiecha się na widok znajomych twarzy i Jego zabawek.
    Udaje Mu się wcelować paluszki do buzi.
    Wyciąga rączki do karuzelki i innych zabawek.
    Wodzi wzrokiem za domownikami i chyba wszystkim co się rusza.
    Coraz lepiej przesypia noce co też myślę należy dodać do postępów.

8. skunkanka

skunkanka Wojtuś jest z nami:)

Wojtus glowke trzyma sztywno bedac w pionie, na brzuszku tez ma do gory i odwraca w prawo i w lewo. Lezac na plechach - wodzi wzrokiem, ale i odwraca glowke idac za twarza mamusi lub przedmiotem:-) Wczoraj wpatrywal sie w lodowke lezac na lezaczku, bo sie sam sobie odbijal:-) mamy odglosy typu gu, gli gla, ha i ko:-):-) pierwsze slowo to pewnie bedzie kot....wczoraj pierwszy raz przekulal sie z brzuszka na plecki, bo nie lubi tej pozycji:zawstydzona/y:

9. aniolek20k

aniolek20k Fanka BB :)

no to i ja sie pochwale::-)
    glowa w pionowej pozycji pewnie trzymana na brzuszku jak lezy to tezja ladnie podnosi, jak lezy na brzychu to potrafi przekulac sie na bok i odwrotnie,
    swiadomie sie usmiecha, probuje wydawac jakies swoje dzwieki i nawet cos wychodzi :-)

10. reklama
  11. szczesliwa

szczesliwa Moderator

ja juz sie takiego prawdziwego gaworzenia nie moge doczekac :-)

12. auliya

auliya kwiecień '09 '14 gru'15

też chciałam to zrobić ale opisywane postępy w opiece mnie powstrzymały - jak widzę neipotrzebnie
    mój skarb nie lubi chłodu i zwykle tak wypada, że podłożę mu czystą pieluszkę i zaczyna lać na mamusię... tacie zrobił lepszy numerek ale to bez pieluszki.

Na razie trzymamy główkę w pozycji pionowej i przekręcamy ją w trakcie leżenia na brzuszku. Maks potrafi już się zainteresować karuzelą do tego stopnia, że zdarza mu się poprosić o jej włączenie - wyciąga rączki do pozytywki i marudzi po swojemu. Mamy też za sobą pierwsze świadome uśmiechy :happy2:
    Z gadania mamy "A" i "E" popiskiwanie i inne niezidentyfikowane dźwięki

Poleć forum