reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

Przyszła pora i na mnie bym się pochwaliła.
Marcelek już umie:
- trzymać główkę jak jest w pozycji pionowej ( na ramieniu rodziców)
- trzymać główkę jak leży na brzuszku i przekręcać ja na strony
- jak leży na brzuszku i da mu się podpórkę na stopy to potrafi się podczołgać z 10 cm
- skupić wzrok na karuzeli przez 5 min i jak leży na przewijaku próbuje łapać latające misie
- wyciąga rączki i łapie swego ukochanego misia w łóżeczku i z nim rozmawia :-)
- wydaje dźwięki E A O :-)
- i najcudowniejsze potrafi się świadomie uśmiechnąć :-)
 
reklama
hu, hu
Julek przekręca się z brzucha na plecy :-D głowa robi zamach, rączka odpycha się z całych sił a pupa robi obrót:-D:-D:-D i siup:-D
do tego uśmiechy, wodzenie wzrokiem, podnoszenie głowy i pierwsze rozmowy na gu,gy i eeeeeeeee
 
Postępy Juliana:
- podnosi głowę i trzyma dosyć długo, jak noszę go w pionie to już główki nie muszę trzymać,
- leżąć na brzuszku przekręca główę z jednej strony na drugą,
- świadomie śmieje się pełną gębą do mamy i taty a także wszystkich innych ludzi,
- uwielbia obserwować co się dookoła dzieje,
- gaworzy jak najęty,
- polubił matę edukacyjną, wcześniej go męczyła prawie od razu,
- ostatnio przerzucił się z rysunków na zwierzaki z karuzeli, wcześniej go irytowały teraz gada do nich.
To by było na tyle. :-)
 
Mój maluszek umie juz:
podniesc glowke na chilke jak lezy na brzuszku
trzymac glowke ale jeszcze niepewnie jakpodnosze go do odbicia
przekrecac glowke na boki jak jest na brzuchu
przekrecac sie na bok z pleckow
usmiechac sie ale chyba nieswiadomie:-)
zaczyna wydawac inne dzwieki niz placz
 
moj synio odkryl ostatnio ze wcale nie trzeba plakac o smoczek bo rownie fajnie trzyma ssie w buzi kawalek kaftanika albo swoja lapke.Poza tym to gada do siebie a najfajniej jest jak mu zmieniam pieluche.Wtedy rozkosz maluje sie na jego twarzy,jak mu przemywam ptaszka:-):-):-)

generalnie lubi grzebanine kolo dupiny:-D
 
hihi no moja też lubi takie grzebanie , jak cos sie wokół niej robi
nawet kapiele polubiła:-)
 
u nas tez kapiele to juz sama radocha! szkoda ze nie mam go jak posadzic w wanience.Mamy co prawda gabke i taki plastikwy stojaczek ale jakos to do mnie nie przemawia i kapie go ''na reku''
 
u nas kąpiel to wielka radość a z postępów muszę się pochwalić że po raz pierwszy Maks nie obsikał przewijaka w trakcie wietrzenia pupy. całe 15 minut i nic a zwykle to nie zdążę mu pieluchy założyć i już na mamę leje :p
 
hihi moja tez lubi siusiac na czyste a co ...:-D wystarczy chwila nieuwagi i obsikane wszystko ;-)

a z postepów ma coraz silniejszy i donosny głos...:-D i juz wodzi oczami za grzechotką:-) co wczesniej jej nie widziała lub nie interesowała jej
 
reklama
kopiuje z innego wątku -mamy czas do tych 12 tyg...ale juz warto wiedziec...

Lista opracowana przez OLSZOOWA

co robić z dzieckiem ok.12 tygodniowym:
śpiewaj rytmiczne piosenki z powtarzającymi sie słowami
odgrywaj scenki przy śpiewaniu piosenek
wykonuj proste ćwiczenia (zginać kolanka, podnosić rączki)
dawaj zabawki o różnej fakturze i ciężarze, polewaj je wodą
przesadnie chwal
umieszczaj nad nim przedmioty (miękkie), do których będzie mógł sięgać
zaglądaj w oczy i mów akuku
baw sie jego paluszkami tak by to widział
powies nad łóżeczkiem ruchomą zabawkę, a w wózku rozwieś zabawki do pacanie rączką
baw sie w "sroczka kaszkę warzyła" otwierająci rozdzielając paluszki
masuj dłonie i palce
baw się trzymając go w pionie, to zwiększy jego poczucie równowagi
 
Do góry