reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Postępy naszych pociech

pytia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny, proponuję nowy wątek, bo nasze dzidziuśki coraz większe i coraz więcej potrafią. Więc piszmy tu o ich małych sukcesach. Jako że Jaś prawie tu najstarszy, to ja zacznę:

Odwraca już główkę za kolorowymi przedmiotami, dość długo potrafi utrzymać ją w pionie. Poznaje już mamę i tatę, reaguje na głos i odwraca się w jego stronę. Czasem natrafi wzrokiem na swoją rączkę i wtedy robi zdziwioną minkę i długo przygląda się temu obiektowi, zezując oczywiście :)

No i najważniejsze, bo strasznie długo wyczekiwane: zaczął się wreszcie uśmiechać ;D Długo mu na to zeszło, ale za to jaka radość!

reklama
A

azik

Gość
mój Bartuś unosi główkę, ale nizbyt wysoko
reaguje na dźwięki, na grzechotkę, rozgląda się dookoła, słucha
jeszcze nie było świadomego uśmiechu - czekamy :laugh:

anian

Rozwiązania
0
No to ja też się pochwalę co potrafi Pati:
podnosi główkę leżąc na brzuszku i potrafi tak długo i wysoko to robić ;)
słysząc mój lub męża głos "szuka" go głową ;D
uwielbia się kąpać :D (płacze jak ją wyciągam, a nie jak było na początku - na odwrót)

ANIK78

Marzec 2006 i Luty 2009
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Rozwiązania
0
Nasz Krystianek unosi wysoko główkę, śmieje się, skupia wzrok na kolorowych zabawkach i na rodzicach :)

Aniu, nasz też lubi kąpiele, ale pod warunkiem, że jest wcześniej nakarmiony. Po kąpieli jest znowu cycuś i o 21:20 słodko zasypiamy w swoim łóżeczku, a mamusia ma w końcu chwilę dla siebie, na pracę i dla tatusia :)

felqua

Rozwiązania
0
Jasiek(prawie 7 tygodni) tez unosi głowkę wysoko leżąc na brzuszku, potrafi przekrecić się z brzuszka na boczek, lub jak się bardziej rozpędzi to na plecki ( ale to rzadko), też czekamy jeszcze na pierwszy uśmiech, ale mamy juz pierwsze samogloski- głośne okrzyki aaahhh i ajjjj.Tez skupia wzrok na zabawkach- ma swoja ulubiona grzechotke- ale wciaz bardziej reaguje na dzwieki niz na obrazy.

agao

Rozwiązania
0
nasz bobek bardzo wysoko trzyma głowę jak biore go na ramię na abeknięcie to wogóle nie chce położyć głowy tylko ją zadziera i jest wyprostowany chyba że jest bardzo zmęczony

coraz więcej obserwuje uwielbia kolor czerwony i żółty

skupia wzrok na naszych twarzach i reaguje jak się go woła ale nie zawsze

zaczyna szukać towarzystwa i wydaje indiański okrzyk żeby go zabawiać

monika.g

Rozwiązania
0
nasze malenstwo bardzo uwaznie studiuje wszystkie obrazy wiszace na scianach, malo sobie glowki nie ukreci jak sie z nim odwracamy w inna strone, wydaje dzwieki ajjjjjj, uuuuuuuu, nieeeee i inne smieszne a czasami jak mu sie cos opowiada to  rusza mordka jakby chcial mowic
podnosi glowke i trzyma przez dluzsza chwile (od urodzenia)
chyba juz zaczyna sie swadomie usmiechac od wczoraj
przekreca glowke z boku na bok
wolniutko zaczyna sie przemieszczac pelzajac (jak lezy na brzusiu)

iwosz

Czerwcowa mama'08
Rozwiązania
0
Krzymek unosi główkę lężąc na brzuchu oraz trzyma ją sztywno jak się go podnosi do odbijania;

wodzi wzrokiem za karuzelą;

wydaje okrzyki i coś tam sobie mruczy pod nosem od czasu do czasu, jakby chciał coś nam powiedzieć;

chyba się świadomie uśmiecha, ale nie jestem pewna;

reaguje na poduszkę której używam do karmienia - tzn. przestaje wtedy płakać i zaczyna szukać piersi;

uspokaja się najczęściej przy trzech wybranych piosenkach - 10 w skali Beauforta (nie wiem czy dobrze napisałam), Hiszpańskie dziewczyny i Kotki dwa.... - przy nich też najczęściej usypia

koga

Mama Maksa i Julka
Rozwiązania
0
to i my się pochwalimy!
Maks widzi i reaguje na myszkę i lewka - grzechotki oraz na karuzelkę
unosi główkę leżąc na brzuszku
ale prawdziwym wyczynem jest - przewracanie się z brzuszka na plecy - po raz pierwszy w 2 tygodniu!!! - ale to ze złości nabiera takiej pary w łapkach :laugh:

reklama
A

azik

Gość
iwosz pisze:
uspokaja się najczęściej przy trzech wybranych piosenkach - 10 w skali Beauforta (nie wiem czy dobrze napisałam), Hiszpańskie dziewczyny i Kotki dwa.... - przy nich też najczęściej usypia
marynarz ci rośnie :)

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry