reklama

Postępy naszych pociech

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez pytia, 18 Kwiecień 2006.

1. pytia

pytia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny, proponuję nowy wątek, bo nasze dzidziuśki coraz większe i coraz więcej potrafią. Więc piszmy tu o ich małych sukcesach. Jako że Jaś prawie tu najstarszy, to ja zacznę:

Odwraca już główkę za kolorowymi przedmiotami, dość długo potrafi utrzymać ją w pionie. Poznaje już mamę i tatę, reaguje na głos i odwraca się w jego stronę. Czasem natrafi wzrokiem na swoją rączkę i wtedy robi zdziwioną minkę i długo przygląda się temu obiektowi, zezując oczywiście :)

No i najważniejsze, bo strasznie długo wyczekiwane: zaczął się wreszcie uśmiechać ;D Długo mu na to zeszło, ale za to jaka radość!

2. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój Bartuś unosi główkę, ale nizbyt wysoko
    reaguje na dźwięki, na grzechotkę, rozgląda się dookoła, słucha
    jeszcze nie było świadomego uśmiechu - czekamy :laugh:

3. reklama
  4. anian

anian Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No to ja też się pochwalę co potrafi Pati:
    podnosi główkę leżąc na brzuszku i potrafi tak długo i wysoko to robić ;)
    słysząc mój lub męża głos "szuka" go głową ;D
    uwielbia się kąpać :D (płacze jak ją wyciągam, a nie jak było na początku - na odwrót)

5. ANIK78

ANIK78 Marzec 2006 i Luty 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nasz Krystianek unosi wysoko główkę, śmieje się, skupia wzrok na kolorowych zabawkach i na rodzicach :)

Aniu, nasz też lubi kąpiele, ale pod warunkiem, że jest wcześniej nakarmiony. Po kąpieli jest znowu cycuś i o 21:20 słodko zasypiamy w swoim łóżeczku, a mamusia ma w końcu chwilę dla siebie, na pracę i dla tatusia :)

6. felqua

felqua Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jasiek(prawie 7 tygodni) tez unosi głowkę wysoko leżąc na brzuszku, potrafi przekrecić się z brzuszka na boczek, lub jak się bardziej rozpędzi to na plecki ( ale to rzadko), też czekamy jeszcze na pierwszy uśmiech, ale mamy juz pierwsze samogloski- głośne okrzyki aaahhh i ajjjj.Tez skupia wzrok na zabawkach- ma swoja ulubiona grzechotke- ale wciaz bardziej reaguje na dzwieki niz na obrazy.

7. agao

agao Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nasz bobek bardzo wysoko trzyma głowę jak biore go na ramię na abeknięcie to wogóle nie chce położyć głowy tylko ją zadziera i jest wyprostowany chyba że jest bardzo zmęczony

coraz więcej obserwuje uwielbia kolor czerwony i żółty

skupia wzrok na naszych twarzach i reaguje jak się go woła ale nie zawsze

zaczyna szukać towarzystwa i wydaje indiański okrzyk żeby go zabawiać

8. monika.g

monika.g Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nasze malenstwo bardzo uwaznie studiuje wszystkie obrazy wiszace na scianach, malo sobie glowki nie ukreci jak sie z nim odwracamy w inna strone, wydaje dzwieki ajjjjjj, uuuuuuuu, nieeeee i inne smieszne a czasami jak mu sie cos opowiada to  rusza mordka jakby chcial mowic
    podnosi glowke i trzyma przez dluzsza chwile (od urodzenia)
    chyba juz zaczyna sie swadomie usmiechac od wczoraj
    przekreca glowke z boku na bok
    wolniutko zaczyna sie przemieszczac pelzajac (jak lezy na brzusiu)

9. iwosz

iwosz Czerwcowa mama'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Krzymek unosi główkę lężąc na brzuchu oraz trzyma ją sztywno jak się go podnosi do odbijania;

wodzi wzrokiem za karuzelą;

wydaje okrzyki i coś tam sobie mruczy pod nosem od czasu do czasu, jakby chciał coś nam powiedzieć;

chyba się świadomie uśmiecha, ale nie jestem pewna;

reaguje na poduszkę której używam do karmienia - tzn. przestaje wtedy płakać i zaczyna szukać piersi;

uspokaja się najczęściej przy trzech wybranych piosenkach - 10 w skali Beauforta (nie wiem czy dobrze napisałam), Hiszpańskie dziewczyny i Kotki dwa.... - przy nich też najczęściej usypia

10. reklama
  11. koga

koga Mama Maksa i Julka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to i my się pochwalimy!
    Maks widzi i reaguje na myszkę i lewka - grzechotki oraz na karuzelkę
    unosi główkę leżąc na brzuszku
    ale prawdziwym wyczynem jest - przewracanie się z brzuszka na plecy - po raz pierwszy w 2 tygodniu!!! - ale to ze złości nabiera takiej pary w łapkach :laugh:

12. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    marynarz ci rośnie :)

Poleć forum