reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych pociech

pytia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
4 681
Dziewczyny, proponuję nowy wątek, bo nasze dzidziuśki coraz większe i coraz więcej potrafią. Więc piszmy tu o ich małych sukcesach. Jako że Jaś prawie tu najstarszy, to ja zacznę:

Odwraca już główkę za kolorowymi przedmiotami, dość długo potrafi utrzymać ją w pionie. Poznaje już mamę i tatę, reaguje na głos i odwraca się w jego stronę. Czasem natrafi wzrokiem na swoją rączkę i wtedy robi zdziwioną minkę i długo przygląda się temu obiektowi, zezując oczywiście :)

No i najważniejsze, bo strasznie długo wyczekiwane: zaczął się wreszcie uśmiechać ;D Długo mu na to zeszło, ale za to jaka radość!
 
reklama
mój Bartuś unosi główkę, ale nizbyt wysoko
reaguje na dźwięki, na grzechotkę, rozgląda się dookoła, słucha
jeszcze nie było świadomego uśmiechu - czekamy :laugh:
 
No to ja też się pochwalę co potrafi Pati:
podnosi główkę leżąc na brzuszku i potrafi tak długo i wysoko to robić ;)
słysząc mój lub męża głos "szuka" go głową ;D
uwielbia się kąpać :D (płacze jak ją wyciągam, a nie jak było na początku - na odwrót)
 
Nasz Krystianek unosi wysoko główkę, śmieje się, skupia wzrok na kolorowych zabawkach i na rodzicach :)

Aniu, nasz też lubi kąpiele, ale pod warunkiem, że jest wcześniej nakarmiony. Po kąpieli jest znowu cycuś i o 21:20 słodko zasypiamy w swoim łóżeczku, a mamusia ma w końcu chwilę dla siebie, na pracę i dla tatusia :)
 
Jasiek(prawie 7 tygodni) tez unosi głowkę wysoko leżąc na brzuszku, potrafi przekrecić się z brzuszka na boczek, lub jak się bardziej rozpędzi to na plecki ( ale to rzadko), też czekamy jeszcze na pierwszy uśmiech, ale mamy juz pierwsze samogloski- głośne okrzyki aaahhh i ajjjj.Tez skupia wzrok na zabawkach- ma swoja ulubiona grzechotke- ale wciaz bardziej reaguje na dzwieki niz na obrazy.
 
nasz bobek bardzo wysoko trzyma głowę jak biore go na ramię na abeknięcie to wogóle nie chce położyć głowy tylko ją zadziera i jest wyprostowany chyba że jest bardzo zmęczony

coraz więcej obserwuje uwielbia kolor czerwony i żółty

skupia wzrok na naszych twarzach i reaguje jak się go woła ale nie zawsze

zaczyna szukać towarzystwa i wydaje indiański okrzyk żeby go zabawiać



 
nasze malenstwo bardzo uwaznie studiuje wszystkie obrazy wiszace na scianach, malo sobie glowki nie ukreci jak sie z nim odwracamy w inna strone, wydaje dzwieki ajjjjjj, uuuuuuuu, nieeeee i inne smieszne a czasami jak mu sie cos opowiada to  rusza mordka jakby chcial mowic
podnosi glowke i trzyma przez dluzsza chwile (od urodzenia)
chyba juz zaczyna sie swadomie usmiechac od wczoraj
przekreca glowke z boku na bok
wolniutko zaczyna sie przemieszczac pelzajac (jak lezy na brzusiu)
 
Krzymek unosi główkę lężąc na brzuchu oraz trzyma ją sztywno jak się go podnosi do odbijania;

wodzi wzrokiem za karuzelą;

wydaje okrzyki i coś tam sobie mruczy pod nosem od czasu do czasu, jakby chciał coś nam powiedzieć;

chyba się świadomie uśmiecha, ale nie jestem pewna;

reaguje na poduszkę której używam do karmienia - tzn. przestaje wtedy płakać i zaczyna szukać piersi;

uspokaja się najczęściej przy trzech wybranych piosenkach - 10 w skali Beauforta (nie wiem czy dobrze napisałam), Hiszpańskie dziewczyny i Kotki dwa.... - przy nich też najczęściej usypia
 
to i my się pochwalimy!
Maks widzi i reaguje na myszkę i lewka - grzechotki oraz na karuzelkę
unosi główkę leżąc na brzuszku
ale prawdziwym wyczynem jest - przewracanie się z brzuszka na plecy - po raz pierwszy w 2 tygodniu!!! - ale to ze złości nabiera takiej pary w łapkach :laugh:
 
reklama
iwosz pisze:
uspokaja się najczęściej przy trzech wybranych piosenkach - 10 w skali Beauforta (nie wiem czy dobrze napisałam), Hiszpańskie dziewczyny i Kotki dwa.... - przy nich też najczęściej usypia

marynarz ci rośnie :)
 
Do góry