reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuję dobrej porady

Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
8
Witam jestem pierwszy raz mamą 3,5 msc córeczki, która od kilku dni przestała chętnie ssać z piersi. Od miesiąca się okropnie ślini, wpycha do buźki rączki, pieluszkę, wkłada co tylko może ssie czy próbuje gryźć ale gdy jej podaje gryzak to odmawia. Dodatkowo ociera rączkami okropnie oczka jakby była zmęczona (mąż ma alergię-wiec myślałam że może geny???) jednak gdy podaje jej pierś to okroplnie krzyczy. Podczas kąpieli jest dobrze, a po kąpieli wielki krzyk i zasnąć nie może mi przez 2 lub 3 godziny. Śpi z nami w łóżku więc ma mleko na zawołanie ale w nocy jest to samo może się napije a może nie. Ogólnie nie chciała od początku smoczka ale jak wczoraj dałam jej na próbę aby sobie pogryzła to teraz mogłaby tak przez cały dzień bez jedzenia. Jeśli jest głodna to pije może 5 do maksymalnie 10 minut ale to przez sen lub przy wielkim wojowaniu i krzyku. Cały dzień jest noszona bo marudzi i widać że potrzebuje bliskości, w ciągu dnia śpi tylko albo u mnie w chuście, ze mną w łóżku lub na ramionach, wszelkie próby to budzenie się małej i krzyk.
Nie wiem czy to przez to że mam ogromny wyciek mleka? A może za dużo bodźców lub za mało? Albo ząbkowanie? Cokolwiek to jest nie wiem co zrobić aby jej ulżyć...
Pomocy :(
 
reklama
Rozwiązanie
U nas położna mowila- zęby to wymówka, która zawsze będzie pasować, ale trzeba sprawdzić inne możliwości, żeby czegoś nie przegapić.
Ja obstawiam za duże ciśnienie wypływu pokarmu, u mnie syn bardzo się denerwował jak za szybko mu leciało. Odciagalam trochę mleka przed karmieniem. Pomagało i było spokojnie! I nas ręce do buzi też pakował od 2 miesiaca praktycznie, a zabki wyszły w 5msc.
Może ktoś z większym doświadczeniem będzie bardziej pomocny ale z tego co wiem to mogą być to zęby, czasem zdarza się że dzieci ząbkują wcześniej. Spróbuj dać jej jakieś kropelki np Camilia, ja polecam z kolei Anaftin Baby bo jest ze szczoteczką i łatwo się aplikuje. W tym wieku dziecko już trze rączkami oczy jak mu się chce spać, z kolei na gryzak jest za mała. Możesz spróbować zamoczyć pieluszkę w wodzie i jej dać do gryzienia skoro lubi, a to powinno jej ulżyć jeśli to zęby. Generalnie zadzwoniłbym do lekarza skoro mało je, bo to nie jest dobre ani dla dziecka ani dla Twojej laktacji. A próbowałaś dać odciągnięte mleko z butelki? Przy skoku to raczej dzieci wiszą na piersi a nie odwrotnie.
A jeszcze mi przyszło do głowy zapalenie ucha, przerabiałam to z córką. Też wtedy bardzo płakała, nie chciała ciągnąć z piersi bo ją bolało (musiałam dawać butelkę) i skończyło się na antybiotyku. Dodam że żadnej gorączki nie miała a zapalenie ucha dostała bo ulała mi mlekiem tak że nawet nosem wyleciało
 
To ze wkłada rączki to taki etap, nie koniecznie związany z ząbkami. Bada swoje ciało. Wszystkie niemowlaki w tym czasie tak maja. I ślinienie rownież ponieważ dopiero teraz produkuje ślinę, musi sie nauczyć ja przełykać wiec nie zdziw sie jak zacznie kaszleć, gdy ślina zaleci.
Pije krótko, ale moze intensywnie i moze tyle jej wystarcza. Trzeba by było ja zważyć i sprawdzic jak przybiera.
A ile zużywa pieluszek?
I cześć dzieci w tym okresie porzuca nocne karmienie. Wiec moze jej nie dawaj i zacznie wiecej jesc w dzien.
Ten okres to rownież zmiany w rytmie snu
Zaczną sie wyrabiać pory drzemek, wydłużać pory czuwania. Duzo zmian was czeka.
 
Niepokój dziecka to niekoniecznie ząbki.. Na to przyjdzie czas.
Napisałaś, że masz spory wpływ mleka- jak dla mnie to jest winowajca.
Mój syn też nie mógł tak jeść, od razu się denerwowal.
Przed kamieniami odciagaj trochę pokarmu (możesz np mrozić), tak żeby pierś nie była za mabrzmiała.
Myślę,że to pomoże.
Możesz także spróbować zmienić pozycję karmienia, może jej nie wygodnie..?
 
A odbija sie po jedzonku? Mozliwe tez ze przy duzej ilości mleka dzidzia szybko lyka i moze tez pilykac z powietrzem.Moj ma 3.5 mies.slini sie niemilosiernie i tez wszystko pcha do buzi...raczki zabawki pieluszke.Jak byl mniejszy często prezyl się.Nam pomagaja krople Diclofor.Bardzo ladnie mu wyregulowaly brzuszek.A zwracasz uwage na to co jesz? Może jesz cos takiego co nie odpowiada dzidziulkowi
 
reklama
reklama
Do góry