reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje wsparcia..;(

KiniakB

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2019
Postów
827
Hej Kochane, jestem w 6/7 tyg ciazy i nie wiedzialam ze bedzie tak ciezko...
Od poczatku ciazy czuje sie fatalnie.. Co pare dni mam jedno albo dwu dniowe migreny :(, nudnosci, w nocy caly czas sie przebudzam w konsekwencji rano jestem wyczerpana... nie mam po prostu sily na nic... Dzis tak samo, budzilam sie, a teraz ledwo widze na oczy, nie wiem co bedzie dalej :( jak to przetrwac jestem wyczerpana...:(( jest mi bardzo ciezko. Maz bardzo sie stara pomaga mi w moich migrenach, gotuje etc. A ja czuje sie tylko bardziej winna.. Zawsze bylam energiczna osoba, a teraz sie nie poznaje..leze jak bloto.. nie wiem co mam poczac.. nie moge zasnac w dzien choc oczy same mi sie zamykaja :( prosze niech ktos mnie pocieszy powie ze to minie bo naprawde bardzo cierpie, a w dodatku zal mi mojego meza :(
 
reklama
Rozwiązanie
U
Miałam tak do 12 tygodnia. Głowa mnie tak bolała, że nie byłam w stanie podnieść się z łóżka, oglądać telewizji itp. Musiałam wyciszać telefon męża, który wiecznie dzwonił, bo nie byłam w stanie znieść hałasu. Teraz już 28 tydzień i jest lepiej, choć są inne dolegliwości[emoji854]
Hej Kochane, jestem w 6/7 tyg ciazy i nie wiedzialam ze bedzie tak ciezko...
Od poczatku ciazy czuje sie fatalnie.. Co pare dni mam jedno albo dwu dniowe migreny :(, nudnosci, w nocy caly czas sie przebudzam w konsekwencji rano jestem wyczerpana... nie mam po prostu sily na nic... Dzis tak samo, budzilam sie, a teraz ledwo widze na oczy, nie wiem co bedzie dalej :( jak to przetrwac jestem wyczerpana...:(( jest mi bardzo ciezko. Maz bardzo sie stara pomaga mi w moich migrenach, gotuje etc. A ja czuje sie tylko bardziej winna.. Zawsze bylam energiczna osoba, a teraz sie nie poznaje..leze jak bloto.. nie wiem co mam poczac.. nie moge zasnac w dzien choc oczy same mi sie zamykaja :( prosze niech ktos mnie pocieszy powie ze to minie bo naprawde bardzo cierpie, a w dodatku zal mi mojego meza :(
Minie spokojnie,ja też miałam taki hardcorowy 1 trymestr;) uzbrój się w cierpliwość,nie obwiniaj się, to taki szczególny czas jest, zmienia się wszystko.
 
Ja miałam identycznie. Niestety takie objawy utrzymywały mi się do końca ciąży. Było nawet jeszcze gorzej bo i bezsenność i bole głowy z każdym miesiącem były co raz gorsze. Czułam się padnięta. W nocy zasypiałam o 4 nad ranem choć kładłam się o 22 i o 7 już pobudka. W dzień nie zasnęłam. Ból głowy po takiej nocy jeszcze gorszy. Na oczy patrzeć nie mogłam. Pocieszę za to, że po ciąży jak ręką odjął. Ja migreny stwierdzonej nie miałam ale jeśli masz stwierdzoną migrenę to wiem, że są leki bezpieczne w ciąży które można brać może to Ci pomoże.
 
Hej Kochane, jestem w 6/7 tyg ciazy i nie wiedzialam ze bedzie tak ciezko...
Od poczatku ciazy czuje sie fatalnie.. Co pare dni mam jedno albo dwu dniowe migreny :(, nudnosci, w nocy caly czas sie przebudzam w konsekwencji rano jestem wyczerpana... nie mam po prostu sily na nic... Dzis tak samo, budzilam sie, a teraz ledwo widze na oczy, nie wiem co bedzie dalej :( jak to przetrwac jestem wyczerpana...:(( jest mi bardzo ciezko. Maz bardzo sie stara pomaga mi w moich migrenach, gotuje etc. A ja czuje sie tylko bardziej winna.. Zawsze bylam energiczna osoba, a teraz sie nie poznaje..leze jak bloto.. nie wiem co mam poczac.. nie moge zasnac w dzien choc oczy same mi sie zamykaja :( prosze niech ktos mnie pocieszy powie ze to minie bo naprawde bardzo cierpie, a w dodatku zal mi mojego meza :(
Ja do 14 tyg..lezalam nie majac sily na nic....caly czas wymiotowalam....takie uroki:) ciazy:) jedne nie maja objawow drugie maja za dwie:) od 17 tyg mam przyplyw energii
 
Mialam stwierdzona migrene i przed ciaza, niestety lekarz powiedzial ze tylko apap, a ja sie boje i tego brac bo to wiadomo zawsze jakas ingerencja :( zreszta apap przy takich migrenach to jak placebo.. Dziekuje za jakiekolwiek pocieszenie, myslalam ze az takie wyczerpaie to juz cos nienormalnego
 
@KiniakB każda z nas inaczej przechodzi ciążę i niestety czasem jest to słabe. Ważne, żebyś dodatkowo się nie dobijała poczuciem winy, bo w tej chwili twój organizm jest w szale hormonalnym i naprawdę nie jesteś sobą ;) Nawet jakbyś zjadła snickersa, to nic ci to nie da ;) Jedyne co możesz to zaakceptować, że na razie tak może być, a potem będzie lepiej. Też miałam poczucie ogromnego zmęczenia i bóle głowy. Pytanie, czy pracujesz, czy możesz po prostu przez kilka tygodni zadbac o siebie, dużo sypiać i odpoczywać robiąc dla siebie jakieś przyjemne rzeczy?
 
Jestem na zwolnieniu, lekarz mi go wypisal ze wzgledu na moja prace, mimo ze mam duzo wolnego czasu i tak nie umiem sie zregenerowac :( zle sypiam, nudnosci daja w kosc i ta nieszczesna glowa :( w zyciu nie pomyslalabym ze tak to bede znosic, moje kolezanki podczas ciazy kwitly, pracowaly a ja sie czuje jak zwloki.. No coz jak widac kazda ciaza jest inna :(
 
Może to zabrzmi dziwnie ale nawet ci trochę zazdroszczę... Ja jestem w 7 tygodniu i poza lekkim bólem piersi nie odczuwam totalnie nic. Mam bardzo słabe wyniki bety, która nie różnie za dobrze. Cały czas się boję że moja ciąża to tylko kwestia czasu... Zobaczymy za 3 dni na usg czy cokolwiek się pojawiło. Gdyby chociaż by mdlilo mnie trochę, to przynajmniej by wiedziała że hormony w porządku.

Jeseli chodzi o bóle głowy, to podobno to wynika z niskiego ciśnienia, które we wczesnej ciąży jest normalne. Ale jeżeli trwa to za długo - warto pogadać z lekarzem. Ibuprom pić nie zalecają. Ale apap wziąść można.
Na nudności podobno imbir bardzo pomaga.

3maj się :)
 
reklama
Jestem na zwolnieniu, lekarz mi go wypisal ze wzgledu na moja prace, mimo ze mam duzo wolnego czasu i tak nie umiem sie zregenerowac :( zle sypiam, nudnosci daja w kosc i ta nieszczesna glowa :( w zyciu nie pomyslalabym ze tak to bede znosic, moje kolezanki podczas ciazy kwitly, pracowaly a ja sie czuje jak zwloki.. No coz jak widac kazda ciaza jest inna :(
Nie myśl o koleżankach nie porównuj się to Twoja ciąża i Twój czas:)
 
reklama
Może to zabrzmi dziwnie ale nawet ci trochę zazdroszczę... Ja jestem w 7 tygodniu i poza lekkim bólem piersi nie odczuwam totalnie nic. Mam bardzo słabe wyniki bety, która nie różnie za dobrze. Cały czas się boję że moja ciąża to tylko kwestia czasu... Zobaczymy za 3 dni na usg czy cokolwiek się pojawiło. Gdyby chociaż by mdlilo mnie trochę, to przynajmniej by wiedziała że hormony w porządku.

Jeseli chodzi o bóle głowy, to podobno to wynika z niskiego ciśnienia, które we wczesnej ciąży jest normalne. Ale jeżeli trwa to za długo - warto pogadać z lekarzem. Ibuprom pić nie zalecają. Ale apap wziąść można.
Na nudności podobno imbir bardzo pomaga.

3maj się :)
Wiktoria_W co jest nie tak z Twoimi wynikami? Nie martw sie, niektore kobiety nic nie odczuwaja, a maja wszystko w porzadku z hormonami. Wierze, ze jeszcze sie wszystko unormuje zobaczysz bedzie dobrze, buziaki tez sie trzymaj
 
Do góry