reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje wsparcia

reklama
Ja nie wierze ze nastawienie psychiczne ma wplyw na zajscie w ciaze.
Szczerze to tez mi sie wydaje ze troche to taki argument lekarzy jak chca kogos splawic bez robienia badan. Tak samo niektorym kobietom z nadwaga mowia ze to przez nadwage a u kilku moich znajomych ktore tez maja problem z nadwaga i to czasem mocna udalo sie za 1 lub 2 razem. Aczkolwiek 100 proc pewnosci nie mam ze nastawienie nie ma znaczenia ale tez troche mi sie to wydaje naciagane.
 
Ja też średnio w to wierzę póki co..ale tak się zastanawiam skoro nastawienie/głowa nie ma znaczenia to jak to możliwe że są przypadki ciąży urojonej i mózg działa w taki sposób, że u niektórych kobiet występują wszystkie objawy a nawet uwaga: zatrzymanie okresu i laktacja! Więc sama nie wiem może coś w tym jest..
 
Akurat nadwaga utrudnia zajście w ciążę. To fakt poparty badaniami na tysiącach kobiet. Co nie znaczy, że kobieta z nadwaga nie moze zajsc w 1 cyklu, a szczupła w 1 na pewno zajdzie.
Jeślo autorka tu jeszcze zagląda to postępowanie powinno zależeć od wieku. Jeśli oboje jesteście 20paro letni to można parę cykli jeszcze poczekać. Dopatrywać się problemów hormonalnych przy cyklu jak w zegarku u mlodej zdrowej osoby nie ma co, chyba ze ktos ma strasznie duzo pieniedzy do wydawania na badania hormonalne.
Jeśli już koniecznie coś badać to najpierw nasienie. Tanie proste badanie, a babskich kom
 
O nastawieniu psychicznym to lekarz zaczyna gadac jak wszystko jest OK, tylko po prostu trzeba troche wiecej prob.
Psy jak ktos slusznie zauwazyl nic do rzeczy nie maja...
 
Ten stres i ciśnienie, żeby zajść w ciążę jak najszybciej tylko mogą zaszkodzić. Wiem co mówię, bo 5 lat się staralismy. Dopiero jak wogóle przestałam o tym myśleć, bo mieliśmy dość poważne problemy, to niespodziewanie zaszłam w ciążę, co przy moich problemach lekarz uznał za cud. Także myślę, że umysł potrafi być większą blokadą niż największe problemy hormonalne.
 
Ksenia ale jak mialas powazne problemy i zaszlas w ciaze to znaczy ze i tak zaszlas pomimo stresu, tyle ze nie byl to stres zwiazany z ciaza ale z czyms innym, to znaczy ze wystarczyloby sie zaczac czyms innym przejmowac?
Tysiamama no wlasnie niekoniecznie lekarz zaczyna mowic o blokacie psychicznej jak wszystko jest ok bo np. u znajomej lekarz z prywatnej przychodni tak mowil bez robienia badan a potem sie okazalo, ze przyczyna niepowodzen byly niedrozne jajowody a nie blokada psychiczna, wiec roznie bywa. Nie mowie ze blokada nie ma tu znaczenia bo zadnych dowodow nie mam, ale czasem po prostu powod jest inny a lekarze sie tym zaslaniaja...
 
Ksenia ale jak mialas powazne problemy i zaszlas w ciaze to znaczy ze i tak zaszlas pomimo stresu, tyle ze nie byl to stres zwiazany z ciaza ale z czyms innym, to znaczy ze wystarczyloby sie zaczac czyms innym przejmowac?
Tysiamama no wlasnie niekoniecznie lekarz zaczyna mowic o blokacie psychicznej jak wszystko jest ok bo np. u znajomej lekarz z prywatnej przychodni tak mowil bez robienia badan a potem sie okazalo, ze przyczyna niepowodzen byly niedrozne jajowody a nie blokada psychiczna, wiec roznie bywa. Nie mowie ze blokada nie ma tu znaczenia bo zadnych dowodow nie mam, ale czasem po prostu powod jest inny a lekarze sie tym zaslaniaja...
Ja nie mówię, że zawsze chodzi o blokadę psychiczną, ale w wielu przypadkach tak jest. Nie mówię, żeby się nie badać, zawsze warto sprawdzić, czy wszystko ok, ale napewno nakręcanie się, żeby jak najszybciej w niczym nie pomoże. Zauważcie, że kobiety, które nie chcą zachodzić w ciążę często zaliczają wpadki już za pierwszym razem bez zabezpieczenia. Mówi się też o zdrowym odżywianiu i stylu życia, a tymczasem rodziny patologiczne, pijący, narkomani zachodzą w ciążę na potęgę. Także wiele czynników tu gra rolę, ale moim zdaniem psychika największą. Mój lekarz na ostatniej wizycie opowiedział mi historie swojej pacjentki, która z mężem 10 lat starała się o dziecko. W końcu zrezygnowali. Adoptowali niemowlaka i po krótkiej chwili zaszła niespodziewanie w ciążę. Potem w kolejną. I takich przypadków jest mnóstwo. A najważniejsze dla mnie, że przekonałam się o tym na własnej skórze i jestem tego pewna. Do tego nie tylko zaszłam w ciążę kiedy miałam problemy i dużo stresu, ale nawet w tej chwili nie chciałam być w ciąży, a do tego częściej sięgaliśmy po alkohol, co przecież nie jest wskazane...
 
Dodam tylko, że w okresie tych kilku lat kiedy tak bardzo się staralismy też korzystałam z podobnego forum o tam właśnie kobiety mi radziły "odpuśćcie sobie, zmieńcie otoczenie, przestan się nakręcać" itp. Wiele kobiet właśnie mi pisało, że dopiero zaszły w ciążę jak sobie odpuścili z mężem. Ja wtedy sobie i tak swoje myślałam i mówiłam, że to bez sensu, że napewno nie ma na to wpływu psychika. Teraz mogłabym tylko je przeprosić. Z drugiej jednak strony nie da się tak po prostu odpuścić bo ja sobie tak zaplanuję. Musi się albo coś zdarzyć, albo rzeczywiście mam w końcu dość i rezygnuje, nie mam nadziei.. Wtedy to rzeczywiste odpuszczenie.
 
reklama
Ksenia, Ok rozumiem ale to w dalszym ciagu oznaczaloby, ze nie sam stres jest problemem tylko przejmowanie sie, ze sie nie moze zajsc w ciaze... W takim razie trzeba w jakis sposob przestac myslec o tej ciazy, tyle, ze to nie takie proste...
 
Do góry