reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót po urlopie wychowawczym do pracy a druga ciąża

Marma

Mama Kacperka i Przemka
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
3 080
Miasto
Wrocław
Witam

Mam takie pytanie. Od 1 września wracam do pracy po urlopie wychowawczym, który trwał rok czasu. Aktualnie jestem na początku drugiej ciąży. Poprzednia przebiegała z komplikacjami. Moje pytanie jest takie czy mogę w razie komplikacji wsiąść zwolnienie lekarskie i czy będzie ono wynosiło 100% mojego wynagrodzenia i czy w razie takiej sytuacji mój urlop macierzyński również będzie wynosił 100% mojej pensji.
 
reklama
Tak, tak i tak. Przy czym 100% pensji będzie liczone z tych miesięcy, które przepracowałaś w okresie roku przed pójściem na zwolnienie, a jeśli nie przepracujesz ani jednego pełnego miesiąca - z wynagrodzenia na umowie o pracę.
 
Dziękuję za odpowiedź i w ramach uporządkowania. Wracam od 1 września do pracy po roku. W trakcie urlopu wychowawczego nie pracowałam więc nie maiłam żadnych dochodów. Jeżeli w razie "W" jeszcze we wrześniu będę zmuszona pójść na zwolnienie to cały okres zwolnienia przysługuje mi 100% mojej pensji i nie będe miała żadnych komplikacji z ZUSem . Również urlop Macierzyński przysługuje mi w pełnym wymiarze finansowym.
 
Do góry