reklama

Powrót po urlopie wychowawczym do pracy a druga ciąża

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Marma, 17 Sierpień 2010.

1. Marma

Marma Mama Kacperka i Przemka

Witam

Mam takie pytanie. Od 1 września wracam do pracy po urlopie wychowawczym, który trwał rok czasu. Aktualnie jestem na początku drugiej ciąży. Poprzednia przebiegała z komplikacjami. Moje pytanie jest takie czy mogę w razie komplikacji wsiąść zwolnienie lekarskie i czy będzie ono wynosiło 100% mojego wynagrodzenia i czy w razie takiej sytuacji mój urlop macierzyński również będzie wynosił 100% mojej pensji.

2. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Tak, tak i tak. Przy czym 100% pensji będzie liczone z tych miesięcy, które przepracowałaś w okresie roku przed pójściem na zwolnienie, a jeśli nie przepracujesz ani jednego pełnego miesiąca - z wynagrodzenia na umowie o pracę.

3. reklama
  4. Marma

Marma Mama Kacperka i Przemka

Dziękuję za odpowiedź i w ramach uporządkowania. Wracam od 1 września do pracy po roku. W trakcie urlopu wychowawczego nie pracowałam więc nie maiłam żadnych dochodów. Jeżeli w razie "W" jeszcze we wrześniu będę zmuszona pójść na zwolnienie to cały okres zwolnienia przysługuje mi 100% mojej pensji i nie będe miała żadnych komplikacji z ZUSem . Również urlop Macierzyński przysługuje mi w pełnym wymiarze finansowym.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak. Jesli nie miała Pani dochodów zasiłek macierzyński (i ewentualny chorobowy) będzie wypłacany od podstawy jaką jest wynagrodzenie podane w umowie o pracę.

Poleć forum