reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Wynagrodzenie po wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez cukiereczek1, 10 Wrzesień 2013.

 1. cukiereczek1

  cukiereczek1

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie,

  w internecie jest wiele wątków dotyczących wynagrodzenia po wychowawyczym, ale z taką sytuacją jak ja mam nie spotkałam się jeszcze, dlatego bardzo proszę o pomoc.

  W czerwcu 2012 urodziłam synka, przed porodem byłam kilka miesięcy na zwolnieniu lekarskim, po urodzeniu byłam na macierzyńskim, 5 mc na zaległym urlopie wypoczynkowym, 4 mc na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z kręgosłupem płatnym 80% i teraz jestem od 1 mc na wychowawczym bezpłatnym.
  Moje wynagrodzenie to 2000 zł wynagrodzenie zasadnicze + prowizje za sprzedaż, w czasie macierzyńskiego, zwolnień i urlopu dostawałam średnią z 12 mc sprzed okresu pójścia na pierwsze zwolnienie w ciąży czyli około 4000 zł.
  Planuję zajść w drugą ciążę i tu pytanie jeśli na wychowawczym będę 3-5 mcy i poźniej jeśli uda mi się zajść w ciążę wrócę do pracy na jeden dzień, przedłożę zwolnienie lekarskie to na jakie wynagrodzenie (zasiłek) mogę liczyć?
  Podstawę z umowy 2000 zł?
  Czy średnią z 12 mc sprzed pierwszej ciąży?
  Czy jeszcze jakąś inną kwotę?
   
 2. Kasiulka_1980

  Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  cukiereczek, ja będąc na urlopie wychowawczym zaszłam w ciążę, przerwałam ten urlop, od razu poszłam na zwolnienie lekarskie, nawet nie musiałam iść do pracy na 1 dzień, bo dzwoniłam się pytać do ZUSu.

  Wynagrodzenie otrzymywałam średnią z 12 m-cy
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zasiłek chorobowy będzie wyliczony na podstawie kwoty wynagrodzenia z umowy.
   
 5. cukiereczek1

  cukiereczek1

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pani Ewelino czyli tylko płaca zasadnicza 2000 zł?

  W umowie mam dokładnie taki zapis:

  "W czasie trwania umowy Pracownik będzie otrzymywał wynagrodzenie płatne w sposób i na warunkach przewidzianych w Regulaninie Wynagradzania, na które składa się:
  - miesieczne wynagrodzenie zasadniczne w wysokości 2000 zł brutto
  - prowizja wypłacana na warunkach przewidzianych w Regulaminie prowizyjnym"

  Pytam ponieważ jest to dla mnie bardzo istotne, w zasadzie nigdy poza kilkoma pierwszymi miesiącami mojej pracy w tej firmie nie zarobiłam samej podstawy więc jest to dla mnie krzywdzące w stosunku do osób, które bez żadnych sprzedaży itp. mają określoną wyższą kwotę w umowie. Moja praca głównie polega na sprzedaży i gdybym miała za dane obowiązki zarobić tylko 2000 zł brutto nie pracowałabym tutaj.

  Czytałam różne wypowiedzi w internecie i czasem pojawia sie informacja, że ludzie dostawali samą podstawę, czasem, że średnią sprzed okresu pierwszej ciąży więc sama już nie wiem jaki musiałby być zapis w umowie, aby faktycznie była to pensja zasadnicza z prowizjami.
  Może długość wychowawczego ma znaczenie, może mogę cos jeszcze zrobić, aby ta pensja była jak do tej pory?
   

Poleć forum