reklama

Powrót z url.wychowawczeg-zmiany

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lebara84, 20 Maj 2013.

 1. Lebara84

  Lebara84 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  We wrześniu 2013 kończy mi się urlop wychowawczy(póki co wzięty na rok,ale oczywiście mogę go przedłużyc).
  Jednak zastanawiam się nad powrotem do pracy,w pełnym wymiarze godzin.
  Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego chciałam wrócic do pracy np.na pół etatu w zaproponowanych pracodawcy godzinach(stałych)-jednak otrzymałam odmowę.Czy miał prawo mnie nie przyjąc?otrzymałam odpowiedź,że jeżeli będę chciała wrócic do pracy to tylko na pełny etat i w systemie 3 zmianowym(dodam,że pracuje się 7 dni lub nocy pod rząd po 8 godzin).
  Czy z racji przepisu,że nie można zmusic rodzica do zmiany nocnej oraz w godzinach nadliczbowych,jeżeli dziecko nie ukończyło jeszcze 3 lat mogę zaproponowac pracodawcy wizję pracy:5 dni w tygodniu(obojętnie czy dni tylko powszednie czy też weekendy oraz bez zmiany nocnej)?
  Boję się zwolnienia z pracy,jeśli zacznę proponowac pracę w innym trybie niż pozostali pracownicy-bo rozumiem,że po urlopie wychowawczym może byc to powód wypowiedzenia?
  dziękuję za odpowiedź
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To zalezy w jakim trybie wnioskowała Pani o oniżenie wymiaru. Jesli w trybie 186(7) kodeksu pracy - pracodawca nie miał prawa odmówić obniżenia wymiaru, ale to nie znaczy, ze musiał zgodzić się na Pani rozkład czasu pracy (wskazane godziny).
  Tak, może Pani odmówić pracy w porze nocnej.

  To, ze Pani krorzysta ze swoich praw nie może być powodem wypowiedzenia.
   

Poleć forum