reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót z url.wychowawczeg-zmiany

Lebara84

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2012
Postów
138
Miasto
Warszawa
Witam
We wrześniu 2013 kończy mi się urlop wychowawczy(póki co wzięty na rok,ale oczywiście mogę go przedłużyc).
Jednak zastanawiam się nad powrotem do pracy,w pełnym wymiarze godzin.
Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego chciałam wrócic do pracy np.na pół etatu w zaproponowanych pracodawcy godzinach(stałych)-jednak otrzymałam odmowę.Czy miał prawo mnie nie przyjąc?otrzymałam odpowiedź,że jeżeli będę chciała wrócic do pracy to tylko na pełny etat i w systemie 3 zmianowym(dodam,że pracuje się 7 dni lub nocy pod rząd po 8 godzin).
Czy z racji przepisu,że nie można zmusic rodzica do zmiany nocnej oraz w godzinach nadliczbowych,jeżeli dziecko nie ukończyło jeszcze 3 lat mogę zaproponowac pracodawcy wizję pracy:5 dni w tygodniu(obojętnie czy dni tylko powszednie czy też weekendy oraz bez zmiany nocnej)?
Boję się zwolnienia z pracy,jeśli zacznę proponowac pracę w innym trybie niż pozostali pracownicy-bo rozumiem,że po urlopie wychowawczym może byc to powód wypowiedzenia?
dziękuję za odpowiedź
 
reklama
We wrześniu 2013 kończy mi się urlop wychowawczy(póki co wzięty na rok,ale oczywiście mogę go przedłużyc).
Jednak zastanawiam się nad powrotem do pracy,w pełnym wymiarze godzin.
Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego chciałam wrócic do pracy np.na pół etatu w zaproponowanych pracodawcy godzinach(stałych)-jednak otrzymałam odmowę.Czy miał prawo mnie nie przyjąc?
To zalezy w jakim trybie wnioskowała Pani o oniżenie wymiaru. Jesli w trybie 186(7) kodeksu pracy - pracodawca nie miał prawa odmówić obniżenia wymiaru, ale to nie znaczy, ze musiał zgodzić się na Pani rozkład czasu pracy (wskazane godziny).
Czy z racji przepisu,że nie można zmusic rodzica do zmiany nocnej oraz w godzinach nadliczbowych,jeżeli dziecko nie ukończyło jeszcze 3 lat mogę zaproponowac pracodawcy wizję pracy:5 dni w tygodniu(obojętnie czy dni tylko powszednie czy też weekendy oraz bez zmiany nocnej)?
Tak, może Pani odmówić pracy w porze nocnej.

Boję się zwolnienia z pracy,jeśli zacznę proponowac pracę w innym trybie niż pozostali pracownicy-bo rozumiem,że po urlopie wychowawczym może byc to powód wypowiedzenia?
To, ze Pani krorzysta ze swoich praw nie może być powodem wypowiedzenia.
 
Do góry