reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powtarzające się ciąże biochemiczne i kariotyp :(

MalaIstotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2020
Postów
413
Dziewczyny, czy ktoras z Was miała moze nawracajace ciaze biochemiczne? U mnie niestety jest taka sytuacja, ze je mam oraz jedno zdrowe dziecko :( zrobilam badanie kariotypu i czekam na wyniki, bardzo sie boje, ze wyjdzie nieprawidłowo. Własciwie o niczym innym nie myślę - to przekresli moje szanse na drugie dziecko, bo nie wiem czy mąz zgodzi się na in vitro z PGD, naturalnie jak zajdę i okaze się, ze dziecko chore to tez nie wiem czy zgodzi się na terminację, wiec wolalabym z kims takim nie ryzykowac :( Czy Wam udalo się zdiagnozowac przyczynę nawracajacych cb i czy mialyscie badanie kariotypu? Podobno duzo ludzi w takiej sytuacji ma nieprawidlowy kariotyp i martwie sie ze ja tez moge byc w takiej sytuacji.
 
reklama
Dziekuje ale obawiam sie ze nie w tym tkwi problem, bo w kazda cb zachodzilam za 1 razem, w zdrowa ciaze za 2 razem, przy 1 cb to nawet 3 dni przed owulacja zaszlam, tak jakby te plemniki byly sprawne (wiem kiedy jest owu bo zawsze bardzo mnie wtedy kluje jajnik i to zawsze jest 14-15 dni przed okresem) Oczywiscie jesli nic by nie wyniknelo z kariotypu to na pewno bede nalegac na to badanie ale obawiam sie ze moge jednak miec ten kariotyp rąbnięty :( dodatkowo faceci z nieprawidlowym kariotypem czesto tez maja kiepskie plemniki, a u malzonka musza dzialac jak tak szybko sa zaplodnienia. Jesli sie okaze, ze to moja wina te poronienia to bedzie masakra :(
 
Dziekuje ale obawiam sie ze nie w tym tkwi problem, bo w kazda cb zachodzilam za 1 razem, w zdrowa ciaze za 2 razem, przy 1 cb to nawet 3 dni przed owulacja zaszlam, tak jakby te plemniki byly sprawne (wiem kiedy jest owu bo zawsze bardzo mnie wtedy kluje jajnik i to zawsze jest 14-15 dni przed okresem) Oczywiscie jesli nic by nie wyniknelo z kariotypu to na pewno bede nalegac na to badanie ale obawiam sie ze moge jednak miec ten kariotyp rąbnięty :( dodatkowo faceci z nieprawidlowym kariotypem czesto tez maja kiepskie plemniki, a u malzonka musza dzialac jak tak szybko sa zaplodnienia. Jesli sie okaze, ze to moja wina te poronienia to bedzie masakra :(
nie ma czegoś takiego jak wina. Kariotypy najczęściej są ok. Zwłaszcza, że już macie jedno dziecko.
 
nie ma czegoś takiego jak wina. Kariotypy najczęściej są ok. Zwłaszcza, że już macie jedno dziecko.
Dzięki, ja wiem ze to nie jest wina w sensie
takim, ze cos zlego zrobilam, bo przecież nie mam wplywu na swoj kariotyp, jednak wtedy to ze wzgledu na moj organizm i moje zrabane geny sie dzieja takie rzeczy.
Genetyk od razu dal skierowanie na kariotyp, mowil ze koniecznie trzeba zrobic.
 
Dzięki, ja wiem ze to nie jest wina w sensie
takim, ze cos zlego zrobilam, bo przecież nie mam wplywu na swoj kariotyp, jednak wtedy to ze wzgledu na moj organizm i moje zrabane geny sie dzieja takie rzeczy.
Genetyk od razu dal skierowanie na kariotyp, mowil ze koniecznie trzeba zrobic.
zawsze dają, bo to jeden z elementów badania. Dobrze, że go sprawdzicie. Nie twierdzę, że będzie czysty, bo tego nie wiem. Wiem jednak, że najczęściej problem nie leży po stronie kariotypy. Owszem, może być wada genetyczna powstająca dr novo, na którą nie macie wpływu. Dlatego trzeba sprawdzić plemniki, zwłaszcza fragmentację chromatyny. Jeśli tu jest czysto wtedy należy sięgnąć po np. immunologie
 
zawsze dają, bo to jeden z elementów badania. Dobrze, że go sprawdzicie. Nie twierdzę, że będzie czysty, bo tego nie wiem. Wiem jednak, że najczęściej problem nie leży po stronie kariotypy. Owszem, może być wada genetyczna powstająca dr novo, na którą nie macie wpływu. Dlatego trzeba sprawdzić plemniki, zwłaszcza fragmentację chromatyny. Jeśli tu jest czysto wtedy należy sięgnąć po np. immunologie
Tak, wiem wlasnie. Na razie robilam trombofilie, ktora wyszla prawidlowo, ale tutaj
nie spodziewalam sie niespodzianek, bo jednak krzepliwosc krwi zawsze miałam niską. Zobaczymy co wyjdzie w kariotypach ale 3 poronienia to juz sporo, nie wierze ze 3 wady de novo a biochemy czesto sa z powodu wad zarodka :(
 
Ja mam 2 dzieci, z nowym partnerem staram się o trzecie dziecko, badania nasienia super, badania na trombofilię ok (nie wykryto), kariotypy ok, hormony tarczycowe w normie, mam skierowanie do poradni immunologicznej i genetycznej. Dzisiaj byłam u specjalisty od blizn (jestem po dwóch CC), żeby przyjrzeć się niszy po CC, którą mam i dostałam skierowanie na histeroskopię. Tak wygląda moja diagnostyka i wszystkie skierowania na badania labo, skierowania do poradni i zalecenia dostałam podczas jednej wizyty, żeby lecieć z tematem. Oprócz tego w razie ciąży mam wdrożyć Acard i Encorton. Czy oprócz badań kariotypu i trombofilii dostałaś jakieś inne zalecenia?
 
reklama
Ja mam 2 dzieci, z nowym partnerem staram się o trzecie dziecko, badania nasienia super, badania na trombofilię ok (nie wykryto), kariotypy ok, hormony tarczycowe w normie, mam skierowanie do poradni immunologicznej i genetycznej. Dzisiaj byłam u specjalisty od blizn (jestem po dwóch CC), żeby przyjrzeć się niszy po CC, którą mam i dostałam skierowanie na histeroskopię. Tak wygląda moja diagnostyka i wszystkie skierowania na badania labo, skierowania do poradni i zalecenia dostałam podczas jednej wizyty, żeby lecieć z tematem. Oprócz tego w razie ciąży mam wdrożyć Acard i Encorton. Czy oprócz badań kariotypu i trombofilii dostałaś jakieś inne zalecenia?
Mi genetyk dał liste podstawowych badan, ale kazal poczekac na wyniki kariotypu (bo jesli beda nieprawidlowe, to juz wiadomo jaka przyczyna...), gdyby jednak kariotyp byl ok, w co juz nie wierze, to kazal zrobic zespol antyfosfolipidowy z toczniem ukladowym, homocysteine, bialko s i c, krzywa cukrowa i insulinową. Z tego co wiem potem jeszcze glebiej w immumologie, tzn kiry z hla c, allo mlr, cross match itp. ale to juz pewnie immunolog zleca. Na razie boje sie bardzo o ten kariotyp i tez o to, ze moje dziecko to odziedziczylo... zdrowa ciaza byla pomiedzy biochemicznymi.
 
Do góry