reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poza granicami kraju- czyli Marcjanki tu i tam :)

reklama
o boze!!!!!!!!!!!!!!:szok:

dokładnie buziaczek;)

Dwa lata temu jak robiłam paszport Hani na luzie przyjechalismy weszlismy w srodku byla troche kolejka ale kilka okienek otwartych wiec ok. Po 40min z przewinieciem małej wracalismy juz do domu. A teraz jakis sajgon....dobrze ze dziewczynki zostały w domu z babcią.
Stalowych nerwow Wam zycze dziewczyny
 
To dobrze, że my nie musimy jechać do Londynu, mamy bliżej Manchester, więc tam pojedziemy, no i tam się trzeba umawiać na spotkania, więc mam nadzieje, ze szybko wszystko załatwimy :tak:
 
prosze nie dolujcie mnie bo ja nie mam z kim dziecia zostawic no chyba ze poczekam do lipca na moja mame jak przyjedzie mi na rok mlodego bawic:shocked2:
 
anoli -to dzieci juz nie trzeba zabierac??????? DO POKAZANIA??????

ale co mi to da skoro nie mam ich z kim zostawic????? hmmmm szkoda ze 1 rodzic nie moze jechac tzn moze ale drugi musi napisac zgode a ona musi byc zatwierdzona przez jakiegos przysiegłego tak????????

poprawcie jak sie myle........
 
Pinuś - my jak załatwialismy formalności w polskiej ambasadzie tu w Toronto, to musielismy być oboje - wpisanie zagranicznego aktu urodzenia do polskich ksiąg stanu cywilnego - sprawa będzie załatwiona do 6 m-cy!!

O paszport wszędzie muszą być oboje rodzice, chyba, ze tak jak napisałaś - oświadczenie jego potwierdzone notarialne. Nasz Mały ma już kanadyjski paszport, o polski będziemy się starać, jak otrzymamy polski akt urodzenia:)
 
Pinka nam powiedzieli, że dziecko nie musi być ( w Polsce jak wyrabialiśmy paszport to musiała być z nami ) a rodzice muszą byc oboje, to zaświadczenie u notariusza to bardzo drogie, pamiętam jak wyrabialiśmy Karolinie paszport to nam powiedzieli 90 funtów za to :szok:, więc poszliśmy do prawnika to podpisać i było taniej
 
przyprawiacie mnie o bol glowy laski 90 funtow??????????????????? matko za jeden papierek!!!?????? well trzeba bedzie to zrobic ale narazie nie mam czasu w kolejkachstac tak dlugo...trzeba na mame bedzie w takim razie poczekac:( obym do listopada zdazyla mu to pozalatwiac bo lipa bedzie bo w listopadzie chrzcic chcielismy w pl:eek:
 
Pinka juz teraz nie trzeba miec dziecka ze sobą...ale tak jak piszesz niewiele to daje bo wiekszosc z nas nie ma z kim dziecka zostawic...

Buziak spokojnie zdążysz bo na paszport tymczasowy czeka sie max. 6tyg.
 
reklama
u nas troche inaczej.... mamy wizyte umowiona na 12 maja, napewno chwile poczekamy,ale tu sa wizyty umawiane na konkretny dzien i godzine wiec nie ma az takich kolejek,zeby stac poza budynkiem.....
Na stronie pisze,ze na paszport czeka sie ok. 2 tygodni i tak mniej wiecej czekalismy z Bartoszkiem.
Obecnosc dziecka nie wymagana, ale oboje rodzice musza byc, przy odbieraniu moze byc juz tylko jedna osoba.No chyba,ze paszport biometryczny to wtedy dziecko tez byc musi.

W ogole mielismy Maxowi robic paszport irlandzki, nawet juz papiery zaczelismy przygotowywac,ale stwierdzilismy,ze skoro Bartoszek ma polski to i temu narazie polski wyrobimy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry