reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późne ząbkowanie

mik41

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Luty 2006
Postów
24
Witam,

Czy są tu jeszcze dzieciaczki które po skończonym roczku niemają jeszcze ząbków?? Mija córcia ich nie ma i nic niezapowiada aby wkrótce miały się pojawić a ja zaczynam się martwić :(
 
reklama
Oooo..widzę, ze wątek dla nas.:-D
Martynka wczoraj skończyła roczek i też nie ma ząbków.
Nie martw się, moja lekarka powiedziała, ze jeszcze nie spotkała dziecka które by nie miało zębów. :tak:
 
Kurcze dziewczyny ja już najgorsze myśli miałam że Kamilkowi się zalążki zębów nie wykształciły ale widze że nie mam się co martwić. Pocieszające jest to że jak się zezłości to gryzie - dziąsłami hehe. Ach w mojej daaaaaaaalekiej rodzinie od strony męża dziecko miało 2,5 roczku jak wyszedł pierwszy ząb. Chłop jak dąb teraz i zdrowe zęby ma. Tylko jednego szkoda jak się tak na zdjęcia dzidzili patrzy i one ząbki mają takie ładne a tu nic:(
 
no coż, wiem że to żadne pocieszenie, ale jak oglądam cztery głębokie ranki na moim cycu (koza na szczęście gryzie tylko górnymi, a trzonowymi nie sięga) to czasem bym wolała żeby jej tak szybko te zęby nie wyrosły:wściekła/y::wściekła/y:

a może rzeczywiście jak później rosną to są mocniejsze....
 
Pani doktor moja powiedziała że norma to 6 zabków na roczek
i żebym poszukała sobie większe zmartwienia niz brak ząbków :)

mój Bartek w tej chwili już ma 4,5 ząbka - 13,5 miesiąca
 
A propo zębów to jakoś niedawno chyba w TVN Style w programie "Mamo to ja" mówili, że nie należy się przejmować późnym ząbkowaniem, nawet po roku i że ponoć te ząbki są o mocniejsze od tych u dzieciaczków wcześnie ząbkujących ;)
Mój Miłek ma już 8 zębów, więc i cała klawiatura i jak jest zły to niestety potrafi ugryźć ;) a potem się tak słodko uśmiecha he he he he cwaniaczek ;-)
więc cieszcie się cieszcie ;)
a i do tego te zęby Miłka jakieś takie krzywawe mi się wydają ;-):tak: lekarka mi mowi bym się póknęła w czoło, bo już nie mam problemów, ale jak widać mamusia sobie już znajdzie powód do trosk ;-) brak zębów źle, zęby są też źle :)
 
Mnie się też wydaje, że nie ma się co martwić. Jaśkowi pierwszy ząbek wyszedł jak skończył 9 miesięcy, czyli też dość późno. A teraz (14 miesięcy) mamy ich 6.
 
a u nas od pięciu miesięcy nie wyrósł ani jeden ząbek, martwię się tym, moja pediatra też, na razie na stanie dwa, zobaczymy na rozwój sytuacji, jeśli przez najbliższe dwa miesiące nic się nie ruszy, idziemy na prześwietlenie, bo może tak być,że reszta zalążków zębów po prostu nie jest wykształcona:-(
 
MAga, nie martw się, Piotrkowi wychodziły zęby tak samo jak Bartkowi - w wieku 28 miesiecy miał wszystkie - i wszystko było OK
 
reklama
Łukaszek skończył roczek i ma 4. ząbki (cztery jedyneczki). Teraz podobno mozolnie przebijają się górne dwójki - narazie widzę to w jego zachowaniu :szok:
 
Do góry