reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawa kobiety ciężarnej

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Najbardziej zmartwilo mnie to co przeczytalam wczoraj - ze dluzszego urlopu macierzynskiego prawdopodnie nie uda sie wprowadzic od poczatku roku. Zeby tylko nie doszli do wniosku, ze skoro nie da sie od poczatku 2006 to beda czekac do poczatku 2007 - niech to lepiej zrobia jak najszybciej w tym 2006!!!!
 
reklama
Czesc!!! poniewaz z wyksztalcenia jestem prawnikiem i pracuje w zawodzie wiec zdaje sobie sprawe ze niby mamy duzo uprawnien w teorii (niestety) z reguly pracodawcy raczej nie skacza pod niebiosa na wiesc ze zaszlysmy w ciazy a teoretycznie kodeks pracy nas chroni- w urzedach nawet dzisaj (a juz mam widoczny brzuszek) nikt mnie nie przepuscil tylko kazdy sie gapil czulam sie jakbym byla jedyna kobieta w ciazy na swiecie i dlatego wzbudzam takie zainteresowanie-najgorzej sprawa wyglada ze zwolnieniami niby mamy prawo tylko ze teoria a praktyta to dwie rozne sprawy, raczej pracodawcy nie sa zachwyceni ze nie bedzie nas w pracy nawet i cztery miesiace a wyrzucic nas nie wolno.
 
Pewnie, juz slyszalyscie bo wszedzie o tym trabia, ale na wszelki wypadek podaje i tutaj:

"We wtorek premier Marcinkiewicz zapowiedział zwiększenie zasiłku porodowego do tysiąca zł i wydłużenie urlopów macierzyńskich z 16 do 18 tygodni. Zasiłek będzie przysługiwał kobietom, w rodzinach których dochód na osobę nie przekracza 504 zł, a z dzieckiem niepełnosprawnym 583 zł."

To jeszcze nie jest zatwierdzone - na razie to propozycja rzadu, ktora musi zatwierdzic sejm. Ale o dodatkowych 4 tygodniach macierzynskiego to raczej musimy zapomniec:(
Ale nic, dobre byloby choc i te dwa :)
 
słuchajcie ja mam taki problem że nie wiem jak obliczać kwotę dochodu w rodzinie gdyż nie jestem mężatką. Czy ktoś może mi napisać jak wtedy liczy się dochód np do zasiłku wychowawczego albo do tego "becikowego" ? Teoretycznie nie jestem samotną matką bo do tego potrzebny jest wyrok zasądzający alimenty od ojca dziecka, no ale czy dochód mojego chłopaka (nie męża) jest brany przy obliczaniu dochodu rodziny do zasiłku wychowawczego i becikowego? Jeśli ktoś wie to z góry dziękuję za odpowiedź.
 
ja mam podobny problem
pracuje teraz na umowe zlecenie podpisywana co miesiąc
oczywiście bede pracować najpóźniej do początku marca

jestem tez zatrudniona na umowe o pracę, na najniższą stawkę
czyli po porodzie moj dochod bedzie rowny wysokości tego, co się dostaje za najnoższą pensje na macierzyńskim
czyli ok 600zl
nie jestem mężatką, a od razu po porodzie chyba nie zasadza sie alimentów?(zreszta nie wiem nawet ile to trwa)
czy beda mi przysługiwać jakies zasiłki./dodatki/becikowe?
zaznaczam ze np. w PIT za 2005 czy nawet 2004 mam bardzo wysokie dochody ale tylko z tych umow-zlecen
jak to jest?
 
a jesli ja jestem zatrudniona na 3/4 etatu to jakie dlugi urlop macierzynskie mi sie nalezy??????????
 
pomuszcie mi jezeli obecnie nie jestem z ojcem mojego dzecka ktore niebawem przyjdze na swiat i nie mam zamiaru z nim byc to dostane becikowe lizeli mieszkam z mama a i nie mam jeszcze skonczonych 18 lat ale jak urodze moja mało kruszynke to bede miała skonczone 18 lat ale bede mieszkac u mamy. Moj dochud osobisty to ma rete po moim tacie jesli skoncze liceum wieczoroew i maturke napisze bede sie starac do jakiej koliwiek pracy.A co do becikowego to co myslice bedea sie liczyły mojej mamy zarobki ??? prosze o szybka odpowiedz?????????? czekam
 
Jaszczurko ja mam podobny problem, tylko, że ja jestem z tatusiem mojej dzidzi, ale mieszkam z mama, bo narazie nie planujemy ślubu. No i nie wiem, czy liczą sie zarobki moje ( czyli zadne), mojej mamy, czy mojego chłopaka???

te becikowe to tylko kupe zamieszania wniosło. No ale dobrze ze jest.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

Do góry