reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prawo, praca, becikowe - pomocne linki

reklama
Ja zanosiłam wniosek, w którym kończy mi się 9.06.2014 (od 10.06.2013) i szefowa dzwoniła do mnie, że brakuje jej mojego oświadczenia o nie łączeniu urlopu z pracą, ale o tym, ze źle wyliczone nic nie mówiła.

A w ogóle wkurza mnie trochę, że jeszcze moje papiery nie poszły do ZUSu, bo w niedzielę kończy moja umowa o pracę wygasa i będę musiała się pofatygować sama do tej "jakże przemiłej instytucji", ale póki szefostwo nie załatwi trwania macierzyńskiego od 10 czerwca to ja nie wiem, jak to wszystko załatwić. Mam nadzieję, że nie będę musiała osobiście jechać do Giżycka po świadectwo pracy - że będzie mógł je odebrać Aro. Bo nie wyobrażam sobie jeżdżenia w te i wewte 150 km z Mikołajem (w tym foteliku wygląda taki maleńki, bezbronny, Bidulka).
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem też powinno wyjść rok minus jeden dzień, bo do terminu wliczamy dzień porodu. Gdyby 2014 rok był rokiem przestępnym to by roczny urlop kończył się za rok minus 2 dni. Tak to sobie przetłumaczyłam, i chyba tak jest :-p

A pytanie z innej beczki do Dziewczyn na DG - tylko i wyłącznie. Czy brałyście od lekarza prowadzącego zaświadczenie o przewidywanym terminie porodu? Czy to w ogóle potrzebne przy własnej DG? Podobno przy etacie takie coś się dostarcza pracodawcy... :baffled:
 
ariena- ja nie przypominam sobie, żebym coś takiego dostarczała pracodawcy ;-)

a co do urlopu rodzicielskiego, to mi wyszło, że kończy się 20/06/14 a rodziłam 22/06 mam nadzieję, że dobrze wyliczone :sorry2:
 
Co do urlopów, to po wygaśnięciu umowy byłam z podaniem w ZUS i tak daty wyliczałam z tamtejszą panią - wyszło że kończą mi się te wszystkie urlopy dokładnie dzień przed pierwszymi urodzinami Mikołaja. Jakby był 2014 rokiem przestępnym to faktycznie wyszłoby o 2 dni wcześniej.
 
Palin a po wygaśnięciu umowy trzeba iść z papierami do ZUS? Przecież składałyśmy u pracodawcy wnioski i on powinien to ZUSowi przekazać.. Mi umowa kończy się 31 lipca
 
Madzia, tak trzeba iść do ZUS. Pracodawca Twoje papiery dostarcza, a Ty po wygaśnięciu umowy musisz iść z podaniem takim jak do pracodawcy i ze świadectwem pracy. Oni sobie przeliczą ile Ci wypadło urlopu z czasu jak byłaś na umowie, a ile dostaniesz od nich. Dobrze mieć też odpis aktu urodzenia dziecka.
 
reklama
Ariena - ja jeszcze czekam. Ale dziś będę tam dzwonić, bo mi wczoraj u lekarza powiedzieli, że Mikołaj jest nieubezpieczony. Ciekawa jestem, czy moje papiery są już u nich rozpatrzone (bo już miesiąc minął jak jestem na um, a ja żadnego pisma nie dostałam - a coś pamiętam, że kobieta w ZUS mówiła, że przyjdzie).
 
Do góry