reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie się, gazy niespokojny sen

Wnioskuję, że jak bóle pojawiały się w 3 tż to kolki. A na nie priobiotyki raczej nie pomogą...moje dzieci kolek nie miało. A espumisan dawałam by wspomóc pracę jelit, i położna i pediatra polecał. Także ja to poleciłam, bo nie każdy płacz i prężenie to kolka. A na zastój kupki u takich maluszków faktycznie zdarzyło się zapodać czopek. Trzymam kciuki by malutka łagodnie przechodziła kolki, bo słyszałam, że to bardzo męczące. Pozdrawiam
@Brozia26 i jak u maluszka? Kupka ruszyła?
Dziś rano doperio zapakowaliśmy czopek bo wczoraj nie miałam jak iść do apteki i kupka od razu była nawet pampersa nie zdążyłam założyć, maluszek od razu się spokojniejszy zrobił i zasnął
 
reklama
Wnioskuję, że jak bóle pojawiały się w 3 tż to kolki. A na nie priobiotyki raczej nie pomogą...moje dzieci kolek nie miało. A espumisan dawałam by wspomóc pracę jelit, i położna i pediatra polecał. Także ja to poleciłam, bo nie każdy płacz i prężenie to kolka. A na zastój kupki u takich maluszków faktycznie zdarzyło się zapodać czopek. Trzymam kciuki by malutka łagodnie przechodziła kolki, bo słyszałam, że to bardzo męczące. Pozdrawiam
@Brozia26 i jak u maluszka? Kupka ruszyła?
U nas ten probiotyk na pewno pomógł (po espumisanie nie było widocznej poprawy). Odstawiałam (probiotyk) już dwa razy i za każdy razem po 2 dniach problem wracał więc wracałam do niego. Teraz młoda ma 9 tygodni i daję jej tylko wieczorem 1 kapsułkę (zalecane są 2) i wystarcza. U nas problemów z kupką nie było (robi praktycznie po każdym karmieniu) tylko z gazami (brzuszek był twardy jak kamień i rozdęty).
 
U mnie podobny problem. Mam 3-tygodniowego maluszka i jesteśmy na karmieniu mieszanym. Mały ma wzdęcia, pręży sie często, jak już uda mu się zasnąć to ma niespokojny sen i łatwo wybudza się. Wcześniej robił po 3-5 kupek dziennie a tu już ponad 2 doby nic. Dodam ze ostatnio zmienialismy mleka (problem z kolką, potem z wymiotami), a ostatnio udało ograniczyć sie mm do ok. 200 ml na dzień, reszta kp. Czy to możliwe, że od częstszego kp może rzadziej robić kupkę? Daje maluchowi po kilka kropel espunissanu i probiotyk (jest tez w mm). Stosowalyscie może na zaparcia syropek Lactulose, a na wzdęcia i ulewania ewentualnie Gastrotuss? U nas espunissan średnio pomaga...
 
Dziś rano doperio zapakowaliśmy czopek bo wczoraj nie miałam jak iść do apteki i kupka od razu była nawet pampersa nie zdążyłam założyć, maluszek od razu się spokojniejszy zrobił i zasnął
U córci było podobnie, że po podaniu czopka kupka od razu. Cieszę się, że malutki spokojniejszy.
 
U nas ten probiotyk na pewno pomógł (po espumisanie nie było widocznej poprawy). Odstawiałam (probiotyk) już dwa razy i za każdy razem po 2 dniach problem wracał więc wracałam do niego. Teraz młoda ma 9 tygodni i daję jej tylko wieczorem 1 kapsułkę (zalecane są 2) i wystarcza. U nas problemów z kupką nie było (robi praktycznie po każdym karmieniu) tylko z gazami (brzuszek był twardy jak kamień i rozdęty).
Dobrze, że priobiotyk pomaga. U mojego synka po espumisanie dużo więcej gazów było , a nawet kupki. Mój robi nadal do 3-4 dziennie, także u nas przy kp zastoju nigdy nie było.
 
U mnie podobny problem. Mam 3-tygodniowego maluszka i jesteśmy na karmieniu mieszanym. Mały ma wzdęcia, pręży sie często, jak już uda mu się zasnąć to ma niespokojny sen i łatwo wybudza się. Wcześniej robił po 3-5 kupek dziennie a tu już ponad 2 doby nic. Dodam ze ostatnio zmienialismy mleka (problem z kolką, potem z wymiotami), a ostatnio udało ograniczyć sie mm do ok. 200 ml na dzień, reszta kp. Czy to możliwe, że od częstszego kp może rzadziej robić kupkę? Daje maluchowi po kilka kropel espunissanu i probiotyk (jest tez w mm). Stosowalyscie może na zaparcia syropek Lactulose, a na wzdęcia i ulewania ewentualnie Gastrotuss? U nas espunissan średnio pomaga...
A od kiedy dajesz mm? Od poczatku karmisz mieszanie? Bo jeśli był na kp i podałaś mm to mogło spowodować zastój kupki ( bynajmniej tak mi mówiła położna). Takim maluszkom chyba lactulose podawać nie można. Ja bym spróbowała z czopkiem.
Espumisan jest
 
Ale od tamtej pory kupki zero i zaczyna znowu być nerwowy w poniedziałek pójdziemy z nim do lekrza bo nie mogę patrzeć jak się bidulek męczy :(
A masujesz mu brzuszek? Lub kładziesz na brzuszku? Myślę, że się unormuje. A jak do lekarza w poniedziałek to on Wam powie
Co się dzieje.
 
A masujesz mu brzuszek? Lub kładziesz na brzuszku? Myślę, że się unormuje. A jak do lekarza w poniedziałek to on Wam powie
Co się dzieje.
Cały czas mu masuje brzuszek i robię rowerek nóżkami i tylko bączki puszcza, ostatnio śpi tylko na mnie i cały czas brzuszkiem jak nie śpi to dajemy go na brzuszek żeby poleżał ale ostatnio jak nie śpi to płacze o jest marudny i nie da się wtedy go położyć na brzuszek :(
 
reklama
A od kiedy dajesz mm? Od poczatku karmisz mieszanie? Bo jeśli był na kp i podałaś mm to mogło spowodować zastój kupki ( bynajmniej tak mi mówiła położna). Takim maluszkom chyba lactulose podawać nie można. Ja bym spróbowała z czopkiem.
Espumisan jest
Od początku jesteśmy na km. Po cc późno pojawil mi się pokarm, a mały urodził sie z wagą ponad 4 kg i od razu zaczęto dokarmiać go w szpitalu.
U mojego maluszka pojawiła sie wielka kupka wczoraj wieczorem i dzisiaj. Położna poradziła mi dawać espunissan 2 razy dziennie, ale po 10 kropel na 1 raz, jako ze espunissan w kroplach jest podobno najslabszym symetykonem. Do tego zaczęłam podawac delicol na lepsze trawienie laktazy. Nie wiem czy to od tego zadziałało czy naturalnie.
A tak poza tym na wzdęcia doraźnie pomagają u maluszka ogrzewanie brzuszka suszarką, kapiele, bujanie w foteliku lub wózku /piersiosmoczek na wyciszenie i rozluźnienie i tym samym łatwiejsze pozbycie się gazów.
 
Do góry