reklama

Prezent na chrzciny

Temat na forum 'Polecam - Odradzam' rozpoczęty przez mamakubusia85, 29 Maj 2009.

1. mamakubusia85

mamakubusia85 Fanka BB :)

No wlasnie... moj maz za miesiac ma byc chrzestnym 2 letniej dziewczynki. Prezent dla niemowlaka to w sumie prosta sprawa ale co ze starszym dzieckiem? Myslelismy o jakims zlotym lancuszku z medalikiem albo branzoletce z wygrawerowana data chrztu i imieniem ale wciaz wachamy sie.
    Co radzicie? Pieniedzy nie chcemy dawac.

Jakie fajne albo nie fajne prezenty dostaly wasze dzieci w tym waznym dniu?

2. martha1

martha1 Fanka BB :)

jak bylismy chrzestnymi to dawalismy : raz łyzeczke srebrna z wygrawerowana data i imieniem, a za drugim razem taki srebrny smoczek z grawerem.
    a nasza mała dostała: tez łyzeczke, medalik z łancuszkiem, kolczyki, taki srebrny obrazem z aniołkami no i ta bransoleteczke co miala przy urodzeniu na raczce "oprawilismy" w złota bransoletke

3. reklama
  4. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

ja też słyszałam o tych łyżeczkach-fajna sprawa i taka pamiątka na całe życie!!
    z łańcuszkiem bym się wstrzymała do komunii co najmniej;-)!!

5. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

sara dostała właśnie łańcuszek, medali, kolczyki. Na smoczk jest już za mala, łyżezka bardziej odpowiednia. Albo taki mały rowerek?też fajna rzecz.

6. saly

saly Zadomowiona(y)

dib, Hania wprawdzie nie chrzona jeszcze- etap przygotowań, ale ja już " sobie " zażyczyłam prezenty związane z chrztem/ religią( obrazek anioła stróża, medalik- sam, bez łańcuszka, czy biblię w obrazach). Ewentualnie pamiątki które prztrwają do dorosłości. Wychodzę z założenia, że zabawek Hania w życiu dostanie jeszcze tonę, a chrzest jest uroczystością duchową- a jeśli nie to lepiej go sobie odpuścić:tak:

7. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Mój synuś dostał właśnie złoty łańcuszek z krzyżykiem i już się cieszę, bo na komunię będzie jak znalazł ;-)
    Poza tym fajny samochodzik, na którym siada i można go wozić, a z czasem będzie mógł jeździć sam odpychając się nogami. Poza tym pieniążki, z których - co tu kryć - cieszę się jednak najbardziej, bo przy maluchu mnóstwo potrzeb.
    Pomysł z rowerkiem jest fajny, ale ja chyba podpytałabym rodziców

8. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

ja też myślę iż na Chrzest powinien być prezent duchowy i jak najbardziej medali z łąńcuszkiem i grawerem jestem za, mój synuś miał w tym roku Komunię i łańcuszek z medalikiem super sie przydał właśnie z chrztu ;-)

9. Klajo

Klajo Wrześniowe mamy'08

ja jestem po dwóch chrztach, że tak powiem najbardziej mnie dotykających, córeczki i bratanka... :-)do którego jestem mamą chrzestną:tak: . i Mateo dostał wlasnie ode mnie taki srebrny obrazek z Aniołem Strózem pochylającym się nad dzieckiem, z tyłu dalam wygrawerować datę chrztu - bo ją się zawsze zapomina ;-) , od ojca Chrzestnego chyba srebrny łańcuszek nie pytałam, bo nie chcialam być wścibska...., Za to Hania nie dostała nic z takich rzeczy, jednak za pieniązki które się zebrały zamierzam nadal kupic jej złoty łańcuszek z Matka Boską , żeby też miala jakąś pamiątke...

A srebną łyżeczkę dostalą od babci i dziadka z wygrawaerowaną datą i godz. urodzin. Uważam że to świetny pomysł...i nie tylko dla niemowlaka, Powiedzmy typowo dla niemowlaka jest smoczek...,ale łyżeczka niekoniecznie....:tak:

10. reklama
  11. jam89

jam89 Początkująca w BB

12. kama925

kama925 Fanka BB :)

jam- piękne drobiazgi...

Poleć forum